TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски и Бајден потпишаа десетгодишен безбедносен договор меѓу САД и Украина на самитот на Г7

360 степени - 13.06.2024

Според договорот, во случај на вооружен напад или закана против Украина, високи американски и украински функционери ќе се состанат во рок од 24 часа за да се консултираат за одговорите и да ги утврдат дополнителните одбранбени потреби на Киев ...

Сад и Украина потпишаа десетгодишен безбедносен договор

Сакам да кажам

Бајден и Зеленски потпишаа 10-годишен одбранбен договор како претходник на НАТО

Глас на Америка

Украина и Јапонија потпишаа десетгодишен безбедносен договор на маргините на самитот на Г7

Макфакс

Зеленски очекува важни одлуки од самитот на лидерите на најмоќните земји во светот

360 степени

Бела куќа: Г7 постигна многу добар напредок за користењето на руските средства за Украина, се надеваме дека лидерите ќе го склучат договорот

Бизнис Вести

Бела куќа: Г7 постигна многу добар напредок за користењето на руските средства за Украина, се надеваме дека лидерите ќе го склучат договорот

Либертас

Рацин Независен Слободен Печат Курир Макфакс Опсервер Локално MakPress