TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се шират шпекулации – Rimac Automobili го преземаат Bugatti

Иновативност - 18.09.2020

Речиси неверојатно звучи веста која ја објави сајтот Car Magazine, според кои хрватската компанија на Rimac Automobili на младиот Мате Римац е на чекор до преземање на познатиот бренд за луксузни автомобили Bugatti.

Гласини: Хрватскиот производител Rimac го купува Bugatti

IT.mk - 18.09.2020

Хрватскиот производител на електрични возила Rimac Automobili е заинтересиран да го купи Bugatti од Volkswagen. Интерес постои и кај Volkswagen кој би сакал поголемо учество во Rimac. „Зелено светло“ за продажбата дале и директорите на Volkswagen.

Rimac го презема Bugatti?!

Курир - 17.09.2020

Британскиот CarMagazine, пренесува Auto Republika, тврди дека групацијата Volkswagen е на прагот да го продаде Bugatti. Како главен кандидат за купување се наведува хрватскиот Римац! CarMagazine понатаму посочува дека Volkswagen е подготвен преку ...

Хрватскиот производител Rimac го купува Bugatti

USB - 18.09.2020

Британскиот CarMagazine, пренесува Auto Republika, тврди дека групацијата Volkswagen е на прагот да го продаде Bugatti. Како главен кандидат за купување се наведува хрватскиот Римац! CarMagazine понатаму посочува дека Volkswagen е подготвен преку ...

Rimac го презема Bugatti?!

Додај Гас - 17.09.2020

Британскиот CarMagazine, пренесува Auto Republika, тврди дека групацијата Volkswagen е на прагот да го продаде Bugatti. Како главен кандидат за купување се наведува хрватскиот Римац! CarMagazine понатаму посочува дека Volkswagen е подготвен преку ...

Rimac ќе го откупи Bugatti од VW во замена за акции

Авто Плус - 17.09.2020

Хрватски Rimac би можел да го добие Bugatti, а од друга страна Volkswagen ќе добие акции од производителот на електрични суперавтомобили Иако нема никакви официјални соопштениа, според информациите Volkswagen групацијата сака да го предаде Bugatti ...

Британците тврдат: Млад хрватски претприемач се подготвува да го преземе Bugatti

Денар - 17.09.2020

Групацијата Volkswagen наводно би сакала да се ослободи од производителот на луксузни спортски автомобили Bugatti, а како можен купувач, со кого наводно преговорите веќе отишле многу далеку, се споменува хрватската компанија – Rimac Automobili , ...