TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пролет се засили со бивш член на Вардар и Металург

Gol.mk - 23.01.2018

Ракометниот клуб, Пролет 62, го претстави своето прво засилување за претстојната пролетна полусезона во ракометната Суперлига на Македонија. Тимот до Скопје ја засили десната бековска позиција, откако потпиша договор со некогашниот младински ...

„Гладијаторите“ со четири нови имиња ги започнаа подготовките

Gol.mk - 23.01.2018

Македонскиот ракометен суперлигаш, Охрид со четири нови имиња ги започна подготовките за претстојните предизвици оваа пролет. Избраниците на Горан Андоновски од вчера започнаа да ја „брусат“ формата за натпреварите во Суперлигата, а старо-нови имиња ...

РК Охрид со четири нови имиња во пролетниот дел од сезоната

Екипа - 23.01.2018

Ракометниот клуб Охрид со стартот на подготовките за пролетниот дел од сезоната ги промовираше и четворицата нови ракометари со кои ќе се очекува продолжението од шампионатот. Во тимот на Охрид повторно се враќаат голманот Кирил Колев ,десниот бек ...