TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЗО: Втората година од пандемијата би можела да биде уште потешка

Канал5 - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на ковид-19 може да биде уште потешка од првата со оглед на тоа колку брзо се шири вирусот, особено на северната хемисфера, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

МКД - 13.01.2021

Втората година на пандемијата на ковид-19 би можела да биде потешка од првата, имајќи ја предвид брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде циркулира позаразниот сој, соопшти денес Светската здравствена организација ...

СЗО: Втората година од пандемијата би можела да биде потешка

Макфакс - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковид-19 може да биде уште потешка од првата со оглед на тоа колку бргу се шири вирусот, особено на северната хемисфера, објави Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Годинава пандемијата може да биде потешка

360 степени - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на ковид-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Британскиот сој на коронавирус го има во 50 земји, загрижени сме за јапонскиот

Канал5 - 13.01.2021

Новиот сој на коронавирус кој првпат беше откриен во Велика Британија е присутен во 50 земји и територии, а новиот јужноафрикански вид во 20 од нив, објави Светската здравствена организација (СЗО).

Епидемиолошката состојба во Швајцарија останува крајно напната, се заоструваат мерките за борба против пандемијата

Слободен Печат - 13.01.2021

Швајцарија денеска објави нова серија на мерки за контрола на епидемијата на Ковид-19, во момент кога властите стравуваат особено од брз пораст на новозаразени поради присуството на повеќе заразни варијанти на коронавирусот, јави дописникот на МИА.

Прогноза на СЗО: Втората година од пандемијата може да биде уште потешка

Локално - 13.01.2021

Втората година од пандемијата Ковид-19 може да биде потешка од првата, со оглед на тоа како се шири новиот вид на коронавирус, особено во северната хемисфера каде циркулираат заразни варијанти, објави во средата Светската здравствена организација ...

Загрижувачки прогнози на СЗО: „Оваа година пандемијата може да биде полоша од претходната“

Точка - 13.01.2021

Во најновиот извештај, организацијата наведува дека 5 милиони нови случаи на коронавирусот во светот биле забележани само минатата седмица. „Втората година на пандемијата Ковид-19 би можела да биде потешка од претходната, со оглед на брзината на ...

СЗО: Британската корона-мутација досега потврдена во 50 земји

Deutsche Welle - 13.01.2021

Мутацијата на коронавирусот, првпат откриена во Велика Британија, сега е потврдена во 50 земји. Како што објави СЗО , другата варијанта, првично докажана во Јужна Африка, досега се проширила во 20 земји.

СЗО: Британскиот сој на корона вирусот присутен во 50 земји

ММС - 13.01.2021

Бројот на земји и територии каде е регистриран коронавирусниот потег од Велика Британија достигна 50, додека јужноафриканската варијанта е пронајдена во 20 земји, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Британскиот вид на коронавирус присутен во 50 земји, треба да се очекуваат повеќе варијанти

Локално - 13.01.2021

Бројот на земји и територии во кои е регистриран видот на коронавирус од Велика Британија достигна 50, додека јужноафриканската варијанта е пронајдена во 20 земји, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

Frontline - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковида-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Пандемијата годинава може да биде потешка од 2020

+инфо - 13.01.2021

По празниците, во некои земји ситуацијата ќе биде многу полоша отколку што ќе се подобри, рече Марија ван Керхове, технички директор на СЗО за ковид-19. Втората година од пандемијата на ковид-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината ...

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

Либертас - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковида-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација ( СЗО ).

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

Опсервер - 13.01.2021

– Втората година од пандемијата на Ковида-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

Сител - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковида-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

Независен - 13.01.2021

Швајцарија – Втората година од пандемијата на Ковида-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена ...

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

24Инфо - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковида-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

ТВ21 - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковид-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

Швајцарија ги заострува мерките за борба против пандемијата

Вечер Прес - 13.01.2021

Швајцарија денеска објави нова серија на мерки за контрола на епидемијата на Ковид-19, во момент кога властите стравуваат особено од брз пораст на новозаразени поради присуството на повеќе заразни варијанти на коронавирусот, јави дописникот на МИА.

СЗО: Пандемијата годинава може да биде потешка од 2020

Нетпрес - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на ковид-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Пандемијата годинава може да биде потешка од лани

А1 On - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковид-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО со загрижувачка прогноза: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

Слободен Печат - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковид-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО предупредува: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

Press24 - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковид-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

MakPress - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковида-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Оваа година пандемијата може да биде потешка од претходната

iPortal - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковида-19 може да биде потешка од првата, со оглед на брзината на ширење на коронавирусот, особено во северната хемисфера каде што циркулира нов заразен вид, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО).

СЗО: Втората година од пандемијата би можела да биде потешка

Вечер - 13.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковид-19 може да биде уште потешка од првата со оглед на тоа колку бргу се шири вирусот, особено на северната хемисфера, објави Светската здравствена организација (СЗО).

Швајцарија ги заострува мерките за борба против пандемијата

MakPress - 14.01.2021

Швајцарија денеска објави нова серија на мерки за контрола на епидемијата на Ковид-19, во момент кога властите стравуваат особено од брз пораст на новозаразени поради присуството на повеќе заразни варијанти на коронавирусот, јави дописникот на МИА.

СЗО: Втората година од пандемијата би можела да биде потешка

Скопје инфо - 14.01.2021

Втората година од пандемијата на Ковид-19 може да биде уште потешка од првата со оглед на тоа колку бргу се шири вирусот, особено на северната хемисфера, објави Светската здравствена организација (СЗО).