TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Задоволни сме од исказот на Стефанова, вели одбраната на Јанева

Сакам да кажам - 27.01.2020

Адвокатката на обвинетата Катица Јанева, Ирена Фрчкоска, кажа дека се задоволни од денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова на судењето за „Рекет“. Според одбраната на Јанева, Стефанова потврдила дека Јанева нема направено ништо ...

Стефанова: Катица ни рече, а сега марш, излегувајте од тука!

Фокус - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова во своето денешно сведочење за случајот “Рекет” образложи кога се случил пресвртот во случајот “Империја”, во кој осомничен е и бизнисменот Орце Камчев. Таа истакна дека Јанева не влијаела дали да се отвори истрагата за ...

Стефанова: Јанева бараше да се затворат истрагите за „Империја“ и „Поштенска банка“

360 степени - 27.01.2020

Во продолжението од денешното сведочење во „Рекет“ одговараше на прашања на обвинителката и на адвокатите на обвинетите. Како пресвртен момент во истрагата за „Империја“ таа го наведе времето кога требало да се одлучува за продолжување на притворот ...

Јанева кон Стефанова: „Ороспија и говнарка“

МКД - 27.01.2020

Со скандалозно однесување и погрдни зборови поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева ја испрати нејзината колешка Лиле Стефанова по двочасовното сведочење на судењето за „Рекет“. Кога Стефанова се подготвуваше да излезе од судница Јанева ѝ извика ...

Јанева барала позитивно мислење за поблаги казни за осомничените во „Империја“

Бриф - 27.01.2020

Катица Јанева никогаш не се мешаше во мојата работа, се до декември 2018 година кога бараше да се даде позитивно мислење за одредување поблаги мерки за осомничените во предметот „Империја“, истакна обвинителката Лиле Стефанова во улога на сведок на ...

Стефанова без коментар за исказите дадени во судницата

Алсат-М - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова која денеска сведочеше за случајот „Рекет“ по завршување на рочиштето пред новинарските екипи не сакаше да ги коментира исказите дадени во судницата. Таа само кажа дека случајот му нанел голем удар на СЈО и ставил во ...

Гомнарке и ороспијо, ѝ кажа Јанева на Стефанова по што беше отстранета од судењето за „Рекет“

Сакам да кажам - 27.01.2020

„Гомнарке и ороспијо една“, ѝ кажа на гевгелиски Катица Јанева на поранешната колешка од СЈО Лиле Стефанова, по што беше веднаш отстранета од судењето за „Рекет“. На крајот на денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, кога таа го облече ...

Фрчковска за вулгарните зборови на Јанева: Не се согласувам со испадите, но таа е револтирана

А1 On - 27.01.2020

Адвокатката Ирена Фрчковска, која ја брани Катица Јанева во предметот „Рекет“ за однесувањето на нејзиниот клиент вели дека е последница на револт поради како што вели, сите работи кои и се случуваат.

Гомнарка, ороспијо една ѝ рече Јанева на Стефанова, а потоа беше отстранета од судницата

ТВ21 - 27.01.2020

На денешното судење за предметот „Рекет“, по одлука на судот, Катица Јанева беше отстранета од судницата, откако со тешки зборови ја навреди обвинителката Лиле Стефанова. „Гомнарке, орoспијо една“, ѝ кажа Јанева на ...

Ти Лиле да му го вратиш пасошот на Орце, А сега марш, излегувајте сите од тука, кажала Јанева на колегиум во СЈО, ...

Сакам да кажам - 27.01.2020

Во продолжение на сведочењето во „Рекет“, обвинителката Лиле Стефанова денеска кажа колку обвинетата Катица Јанева влијаела за осомничениот во „Империја“ Цветан Панделески, газда на „Пелистерка“.

Јанева кон Стефанова: „Гомнарка, ороспијо“

Слободен Печат - 27.01.2020

На напуштање на судницата Катица Јанева ја навреди обвинителката Стефанова дофрлајќи и: „Гомнарка, ороспио“. Додека јас бев на летен одмор, Катица Јанева дала позитивно мислење за враќање на пасошот за пратеникот Илија Димовски.

Скандалозно: Катица Јанева ја нарече Лиле Стефанова „ороспија и гомнарка“

Канал5 - 27.01.2020

Скандалозна завршница на денешното рочиште за случајот „Рекет“. Обвинетата екс обвинителка Катица Јанева пред да си замине од судницата вулгарно ја нападна нејзината поранешна колешка Лиле Стефанова, која сведочеше за овој предмет со зборовите ...

Хаос на судењето за Рекет: Јанева и рече „гомнарка и ороспија" на Стефанова

Press24 - 27.01.2020

„Гомнарке и ороспијо една“, ѝ кажа на гевгелиски Катица Јанева на поранешната колешка од СЈО Лиле Стефанова, по што беше веднаш отстранета од судењето за „Рекет“. Јанева почна да дофрлува од местото на кое седеше, а судјата ја опомена.

Јанева до Стефанова: Мачето и го возев, затоа не чинам

Вечер - 27.01.2020

Катица Јанева беше отстранета од денешното рочиште за „Рекет“ поради недолично однесување. Таа е отстранета од судницата по наредба на судијката Васка Николовска-Масевска. Таа, пренесуваат медиумите ја нарекла „ороспија“ и „гомнарка“ обвинителката ...

Наташа Савова ми се силеше преку Мијалков да ја прекинам истрагата против притворениот Орце Камчев, сведочеше ...

Сакам да кажам - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова, која ја води „Империја“ утринава во сведочењето раскажа и низ какви притисоци минувала веднаш по отворањето на истрагата против Орце Камчев, Цветан Панделески, Сашо Мијалков и останатите од осомничената група.

Стефанова: Политичари, бизнисмени, судии и обвинители ургираа за Камчев во Империја

Телма - 27.01.2020

Катица Јанева ме тераше да го затворам предметот Империја против Орце Камчев, сведочи денеска обвинителката Лиле Стефанова, во кривичниот суд на рочиштето за Рекет, кое денеска се одржа по неколку одложувања.

Хаос во судницата, Јанева до Стефанова: Гомнарке, ороспијо!

А1 On - 27.01.2020

Судијката на рочиштето за „Рекет“ нареди да се отстрани поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева од судницата, откако таа почна со недолични коментари. „Гомнарке, ороспијо“, и се обрати Јанева на нејзината поранешна колешка, пред да биде отстранета ...

Чифлиганец и Савова пробувале да влијаат врз истрагата за Камчев и Мијалков

А1 On - 27.01.2020

Ванчо Чифлиганец, сопственикот на градежната компанија „Адора инжинеринг“, бил кај обвинителката Лиле Стефанова за да се интересира за предметот „Империја“, кажа таа на денешното сведочење пред Кривичниот суд за случајот „Рекет“.

Јанева кон Стефанова: Ороспијо, гомнарке!

Локално - 27.01.2020

Екс специјалната обвинителка и обвинета во случајот „Рекет“, Катица Јанева кон денешниот сведок и поранешна колешка во СЈО, Лиле Стефанова, упати погрдни зборови. Јанева почна да вика: „Ороспијо и гомнарке!“ кон Стефанова по што беше веднаш ...

Судии, политичари, бизнисмени ургирале за Камчев во Империја, меѓу нив и Кацарска

МКД - 27.01.2020

Политичари, бизнисмени, судии и обвинители ургирале во предметот Империја за време на предистрагата за бизнисменот Орце Камчев. Ова денес го откри обвинителката Лиле Стефанова како сведок во Рекет.

Стефанова: Осомничените секогаш дознаваа што работат обвинителите во Империја

МКД - 27.01.2020

Подготвен и буден во 6 часот наутро на 9 ноември 2018 година Орце Камчев ги пречекал службените лица што со наредба пристигнале во неговиот дом да вршат претрес за случајот Империја, откри денес поранешната специјална обвинителка Лиле Стефанова.

Јанева извикуваше погрдни зборови кон Стефанова во судница

360 степени - 27.01.2020

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева на крајот од сведочењето од Лиле Стефанова денеска во случајот „Рекет“ упати погрдни зборови кон поранешната колешка. „Гомнарка, ороспија“, рече Јанева коментирајќи го сведочењето на Стефанова додека ...

Камчев праќаше емисари, судии, обвинители, бизнисмени, политичари, а судијката Кацарска окапа цел ден во судот додека ...

Сакам да кажам - 27.01.2020

Осомничениот во „Империја“ Орце Камчев од денот на отворање на истрагата и претресот во неговите фирми, постојано праќаше разни емисари: судии, обвинители, политичари и бизнисмени, сведочи денеска во Кривичниот суд обвинителката Лиле Стефанова во ...

Катица Јанева до Лиле Стефанова среде судница: „Гомнарке и ороспијо една“

Centar - 27.01.2020

„Гомнарке и ороспијо една“, и рекла Катица Јанева на својата поранешната колешка од СЈО Лиле Стефанова. Катица Јанева откако била опомената од судивката да не дофрлува, продолжила со вулгарните зборови и била ...

Стефанова: Јанева се закануваше дека ќе ми пушти новинари дома, ми забрани да давам изјави

Press24 - 27.01.2020

На денешното рочиште на случајот „Рекет“ сведочеше поранешата обвинителка од СЈО Лиле Стефанова, воедно и поранешна колешка на Катица Јанева која е осомничена. Стефанова рекла дека Катица и се заканувала, пренесува „Слободен Печат“.

Обвинителката Стефанова тврди дека Катица Јанева се однесувала како адвокат на обвинетите во „Империја“

А1 On - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова на денешното сведочење за случајот „Рекет“ рече дека ексшефицата на СЈО Катица Јанева телефонски и се заканувала дека ќе и прати дома новинари, и и забранувала да ги коментира снимките објавени во италијанскиот весник ...

Камчев од притвор и дал писмо на обвинителката Стфанова напишано од Наташа Савова

Либертас - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова, на денешното рочиште за случајот “Рекет” откри и еден досега непознат момент за јавноста, односно за едно писмо кое тогаш и го дал осомничениот Орце Камчев, кога веќе бил во притвор, пренесе Фокус .

Стефанова тврди: Јанева ми се закануваше дека ќе ми прати новинари дома

Слободен Печат - 27.01.2020

„На никаква тема сум немала разговор со Бојан Јовановски“, рече обвинителката Лиле Стефанова на денешното рочиште за „Рекет“. Катица Јанева ми се закануваше дека ќе ми прати новинари дома, ми забрануваше да коментирам објави на „Ла Верита“ и да ...

Стефанова: Камчев ми даде писмо додека беше во притвор

ТВ21 - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова во своето сведочење за предметот „Рекет“ откри дека бизнисменот Орце Камчев додека бил во притвор и дал писмо. „Ми даде лист на кој стоеше логото на Систина. Еден дел беше напишан на кирилица, додека пак друг на латиница.

Стефанова во „Рекет“: Пресвртот во истрагата за „Империја“ се случи кога требаше да се продолжи притворот за Камчев

360 степени - 27.01.2020

По неколку одложувања, денеска како сведок во случајот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, се појави Лиле Стефанова, која беше дел од СЈО.

Стефанова: Кацарска беше „емисар“

Слободен Печат - 27.01.2020

Судијата Добрила Кацарска цела вечер била присутна од сабајле до следниот ден кога се одлучуваше за притворот за Орце Камчев, изјави сведокот-обвинител Лиле Стефанова. Таа потврди дека судијката цело време се интересирала за текот на постапката тој ...

Специјални обвинителки со специјален вокабулар : Ороспијо, гомнарке, возено маче…

Expres - 27.01.2020

Досега невидени вербални напади се случија денеска на судењето за случајот Рекет. Екс шефица на СЈО, Катица Јанева со навреди ја испрати нејзината доскорешна колешка и блиска соработничка Лиле Стефанова по нејзиното долго сведочење на судењето за ...

Стефанова сведочи за случајот „Рекет“

Тера - 27.01.2020

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова денеска сведочи пред Кривичниот суд за случајот „Рекет“ каде обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева за изнуда на пари од бизнисменот Орце Камчев.

Судијата Кацарска правеше притисок за Камчев

Сител - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова која сведочи во предметот Рекет, образложувајќи го случајот Империја во кој е осомничен рекетираниот бизнисмен Камчев, откри дека судијата Добрила Кацарска била еден од емисарите кои вршеле притисок при одредувањето ...

Стефанова: Судијката Кацарска е дел од емисарите кои правеа притисок за Камчев

Либертас - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова во своето сведочење за случајот “Рекет” појасни дека на почетокот на истрагата за случајот “Империја” Катица Јанева не се интересирала за предметот, но затоа притисоци доаѓале од сите страни, пренесе Фокус .

Стефанова: Катица Јанева ме тераше да го затворам предметот „Империја“ против Камчев

А1 On - 27.01.2020

Обвинителката од поранешното СЈО, Лиле Стефанова пред судот рече дека нејзината поранешна шефица Катица Јанева на состанок наложила да се пуштат од притвор и да одат во домашен притвор Орце Камчев, Цветан Панделевски и уште тројца осомничени од ...

Стефанова: Јанева нареди Камчев да се пушти од притвор

Слободен Печат - 27.01.2020

Таа рече дека на еден состанок Јанева и рекла за петмината притворени да им се изменат мерките и да се ослободат од мерката притвор. Не сум скарана со ниту еден од двајцата обвинети, но не сум во добри односи со обвинетата Катица Јанева.

„Важно е Камчев да е во куќен притвор за процесите на државата и Законот за ЈО“, рекла Катица, сведочи Лиле Стефанова

Либертас - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова во судница сведочи за случајот „Рекет“. Таа вели дека по наредба на Катица Јанева биле укинати мерките куќен притвор за пет лица во случајот „Империја“ на СЈО, пренесе ТВ21 .

Судијката Кацарска се јавила кај Катица Јанева за да влијае врз истраги

Нетпрес - 27.01.2020

Обвинителката од Специјалното јавно обвинилтество Лиле Стефанова започна во понеделникот со со сведочење во судница и притоа истакна дека судијката Добрила Кацарска се јавувала кај поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева за да влијае врз истраги, ...

Стефанова: Добрила Кацарска се јави кај мој колега да ургира за „Империја“

360 степени - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова, која денеска сведочи во случајот „Рекет“ , во судницата рече дека осомничените во „Империја“ праќале политичари, бизнисмени, судии и обвинители да влијаат врз истрагата.

Стефанова: Кацарска беше цело време во судот кога се одлучуваше за притворот на Камчев

Локално - 27.01.2020

Адвокатот Сашо Дуковски, бранител на првоосомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски ја прашуваше обвинителката Лиле Стефанова, која денеска сведочи во случајот, кои биле емисарите преку кои ургирал Камчев и која судијка била меѓу нив.

Стефанова откри дека Катица Јанева и се заканувала

Сител - 27.01.2020

Во сведочењето пред судот, обвинителката Лиле Стефанова рече дека откако Јанева поднела оставка, само еднаш разговарала со неа. Ја побарала телефонски и се заканувала да не коментира во медиумите, и да не зборува за снимките од италијанскиот весник ...

Стефанова: Бојан Јовановски никогаш не разговарал со мене

ТВ21 - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова во своето сведочење за предметот „Рекет“ посочила дека Бојан Јовановски никогаш не разговарал со неа. „Бојан Јовановски никогаш не разговарал со мене, ни на телефон, ни лично, а најмалку за предмети“, посочи ...

Лиле Стефанова: Беше сомнително од каде осомничените во „Империја“ ги знаеја активностите на СЈО

Локално - 27.01.2020

Не сум скарана со никој од обвинетите, но не сум во добри односи со Катица Јанева, рече обвинителката Лиле Стефанова на почетокот на сведочењето за „Рекет“, на прашање на судијката Васка Николовска-Масевска дали таа е скарана со некој од обвинетите.

(ВИДЕО) Стефанова: Филимена и Михајло Маневски присуствуваа на претресот во „Орка“ на Орце Камчев

А1 On - 27.01.2020

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова денеска сведочи пред Кривичниот суд за случајот „Рекет“ каде обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13 и ексшефицата на СЈО, Катица Јанева за изнуда на пари од бизнисменот Орце Камчев.

“Гомнарке, ороспијо”- Јанева со погрдни зборови кон Стефанова

Магазин - 27.01.2020

По два пати одложување, денеска конечно обвинителката Лиле Стефанова денеска сведочеше пред Кривичниот суд за случајот „Рекет”. Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева беше исфрлена од судницата по наредба на судијката бидејќи непосредно пред ...

Обвинителката Лиле Стефанова: Михајло и Филимена Маневски беа во „Орка“ кога СЈО правело претрес за „Империја“

Либертас - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова во моментот сведочи на денешното рочиште за случајот “Рекет”. На почетокот на рочиштето, на прашањето на судијката дали сведокот со некој од обвинетите е роднина или скарана, Стефанова рече: “Не сум скарана, но не сум во ...

Добрила Кацарска се јавувала кај Катица Јанева за да влијае врз истраги

ТВ21 - 27.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова во своето сведочење истакна дека судијката Добрила Кацарска се јавувала кај Катица Јанева за да влијае врз истраги. Покрај Кацарска, во сведочењето Стефанова вели дека за влијание се јавувале и политичари, обвинители, ...

Јовановски: Семејството нема да може повеќе да ми носи храна, затворската нема да ја јадам

Република - 27.01.2020

По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски ѝ укажа на судијката дека нема да се појави на закажаната интервенција на 4 февруари. Тој објасни дека не се прифаќа ниту еден наод за неговата лоша здравствена состојба.