TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северна Кореја истрела балистички ракети откако негираше испорака на оружје за Русија

Р.С.Европа - 17.05.2024

Северна Кореја истрела неколку сомнителни балистички ракети со краток дострел, неколку часа откако сестрата на севернокорејскиот лидер ги негираше тврдењата дека Пјонгјанг и испорачува оружје на Русија, соопшти Јужна Кореја.

Северна Кореја истрела повеќе проектили со краток дострел

ТВ21 - 17.05.2024

Северна Кореја истрела повеќе проектили со краток дострел од источниот крајбрежен град Вонсан, објави Ројтерс, повикувајќи се на соопштение на вооружените сили на Јужна Кореја. Тие прелетале околу 300 километри пред да паднат во морето, според ...

Северна Кореја лансира „неидентификувана балистичка ракета“

Н.Македонија - 17.05.2024

Северна Кореја истрела најмалку една „неидентификувана балистичка ракета“, соопшти денеска јужнокорејската војска. Северна Кореја истрела неидентификувана балистичка ракета во правец на Источното Море, наречено и Јапонско Море, соопшти началникот на ...

Сеул го обвини Пјонгјанг за лансирање проектили со краток дострел

Нетпрес - 17.05.2024

Северна Кореја во петокот истрелала повеќе балистички ракети со краток дострел во морето во близина на нејзиниот источен брег, соопшти војската на Јужна Кореја, еден ден откако САД и Јужна Кореја спроведоа заеднички вежби со борбени авиони „стелт“.

Сеул го обвини Пјонгјанг дека истрелал повеќе балистички ракети со краток дострел

Слободен Печат - 17.05.2024

Северна Кореја истрела повеќекратна балистичка ракета со краток дострел кон морето во близина на нејзиниот источен брег во петокот, соопшти војската на Јужна Кореја, што е најновото во серијата тестови на оружје извршени од Пјонгјанг во последните ...

(ВИДЕО) Северна Кореја покажа десетици нови балистички ракети

Слободен Печат - 16.05.2024

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун изврши увид во новата низа „тактички ракетни системи за оружје“ за Корејската народна армија. За врене ма настанот тој истакна дека овој воен „пробив“ е поврзан со производствениот план што вооружените сили на ...

🎥 Северна Кореја покажа десетици нови балистички ракети

Локално - 17.05.2024

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун изврши увид во новата низа „тактички ракетни системи за оружје“ за Корејската народна армија. За време на настанот тој истакна дека овој воен „пробив“ е поврзан со производствениот план што вооружените сили на ...

Северна Кореја лансира „неидентификувана балистичка ракета“

Канал5 - 17.05.2024

Северна Кореја истрела најмалку една „неидентификувана балистичка ракета“, соопшти денеска јужнокорејската војска. Северна Кореја истрела неидентификувана балистичка ракета во правец на Источното Море, наречено и Јапонско Море, соопшти началникот на ...

Северна Кореја лансира „неидентификувана балистичка ракета“

Рацин - 17.05.2024

Северна Кореја истрела најмалку една „неидентификувана балистичка ракета“, соопшти денеска јужнокорејската војска. Северна Кореја истрела неидентификувана балистичка ракета во правец на Источното Море, наречено и Јапонско Море, соопшти началникот на ...