TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kia Forte четврта година победува со квалитетот според JD Power

Automedia - 30.06.2022

Агенцијата JD Power редовно ги анкетира сопствениците на нови автомобили во САД, за квалитетот во првите години по купувањето. Kia Forte победува рутински во класата. Тоа што големите СУВ-модели и лимузини на Kia постигнуваат високи места во ...

„Hyundai“ покажа со што ќе му конкурира на „Tesla Model 3“ (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 30.06.2022

Корејскиот производител „Hyundai“ конечно го покажа својот „Ioniq 6“ со кој има намера да му конкурира на „Tesla Model 3“ на пазарот на електрични автомобили. Техничките спецификации на моделот ќе бидат откриени на 14-ти јули, а сега детално е ...

Hyundai Ioniq 6 – новиот корејски електричен адут (видео)

Авто Магазин - 30.06.2022

Hyundai започна да ја шири својата субмарка Ioniq наменски креирана за електричните модели – после наградуваниот кросовер Ioniq 5 на ред дојде долго исчекуваниот седан од Д-сегментот со ознаката Ioniq 6.

Полиција им тропна на врата: Hyundai и Kia во неволја поради дизелот

Локално - 29.06.2022

Двата најголеми производители на автомобили од Јужна Кореја станаа предмет на истрага на германската полиција, бидејќи вчера во нивните простории беше извршена рација поради сомневање за постоење на уред кој ја намалува емисијата на штетни гасови ...

Краш тест на Hyundai како доказ за драстични разлики кај возилата за различни пазари / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 29.06.2022

Приоритетите на потрошувачите од земја до земја секогаш се разликувале, поради што производителите се фокусираат на различни аспекти Безбедноста на возилата не треба да има сегрегација – животот е најосновната работа без разлика каде живеете.

Hyundai покажа со што ќе се спротивстави на Tesla Model 3. Ова е новиот Ioniq 6 / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 29.06.2022

Седанот Ioniq 6 добил импресивна аеродинамика и вселенски салон Корејскиот производител Hyundai конечно го покажа својот Ioniq 6, електричен модел со кој има намера пазарно да се спротивстави на Tesla Model 3.

Hyundai го претстави Ioniq 6 – електрично спортско купе со 800 волтна технологија на полнење од добавувачот Rimac

Autofocus - 29.06.2022

Долгото меѓуоскино растојание на Ioniq 6 од безмалку 3 метри, беше доволно за поставување на поголем број на батериски модули помеѓу оските. Hyundai, со мало задоцнување, ќе го лансира Ioniq 6 на почетокот на следната година.

Hyundai го покажа дизајнот на целосно новиот Ioniq 6

Авто Плус - 29.06.2022

Hyundai детално гo откри дизајнот на екстериерот и внатрешноста, оставајќи го фокусот на овој дел, додека техничките информации ќе пристигнат подоцна Корејскиот производител Hyundai го покажа изгледот на каросеријата и елеганцијата на ентериерот на ...

Германските власти го тресат штабот на Hyundai и KIA

Авто Магазин - 29.06.2022

Германските власти извршија рација во Хјундаи и Киа поради сомневање дека во продажба пуштиле над 210.000 дизел возила со сомнителен софтвер за анулирање на реалните параметри на издувни гасови соопшти државното обвинителство во Франкфурт.