TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холандската принцеза Амалија денес го прослави својот 18-ти роденден: Не сум подготвена да бидам кралица

Слободен Печат - 07.12.2021

Најстарата ќерка на холандскиот крал Вилем-Александар неодамна се најде на насловните страници кога се откажа од своето право на нејзиниот голем додаток од 2 милиони долари (1,6 милиони евра), велејќи дека се чувствува непријатно да би ги зела ...

Холандската принцеза Амалија полни 18 години – работела како келнерка и вели не е спремна да го наследи тронот

Сакам да кажам - 07.12.2021

Холандската престолонаследничка, принцезата Амалија, денеска полни 18 години, со што и официјално може да го наследи својот татко, кралот Вилем-Александер. Се очекува роденденот на Амалија да помине без големи прослави не само поради актуелните ...

Принцезата Амалија, наследничка на холандскиот престол, тивко го прослави 18-тиот роденден

Независен - 07.12.2021

Холандија – Наследничката на холандскиот престол, престолонаследничката Амалија, се очекуваше тивко да го прослави својот 18-ти роденден дома во вторник, во согласност со правилата за заклучување на коронавирусот во земјата и традицијата на ...

Принцезата Беатрикс позитивна на Ковид

Независен - 06.12.2021

Холандија – Принцезата Беатрикс, 83-годишната поранешна холандска кралица, беше позитивна на тестот за коронавирус, објави во саботата кралската куќа. Во соопштението, кралската куќа соопшти дека Беатрикс била тестирана откако почувствувала „благи ...