TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најлошите емоционални навики на хороскопските знаци: Овните се импулсивни, а Вагите неодлучни

Кумановски м. - 26.03.2020

Емоциите се составен дел од секој однос, особено во љубовната врска. Додека некои луѓе знаат своите емоции да ги изразат на вистински начин, на други сè уште им недостасува емотивно изразување.

Никогаш не се предаваат: Овие хороскопски знаци се родени борци

Точка - 25.03.2020

И додека некои луѓе лесно се откажуваат од сè, има такви кои никогаш не го прават тоа. Во овие хороскопски знаци се раѓаат луѓето кои треба да нѝ послужат како пример. Овен Овните се родени лидери, па со самото тоа се и големи борци, а обично така ...

Нив да ги викнете:Луѓето во овој хороскопски знак се најголеми позитивци

Екран - 25.03.2020

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Деновиве, тешко е за повеќето луѓе да останат со ведар дух а им недостасува и оптимизам.

Овие 3 хороскопски знаци имаат неверојатно голема самодоверба и себеси се сметаат за најдобри

Нане - 25.03.2020

Додека на некои луѓе им е тешко да одат со крената глава и да не се сомневаат во себе, луѓето родени со овие хороскопски знаци веруваат во себе и не им треба ничие одобрување. Овие 3 хороскопски знаци едноставно се преполни со самодоверба! Девиците ...

Кој хороскопски знак е вашата сродна душа?

Вистина.мк - 25.03.2020

„Во партнерот бараме дополнување, а не копија на себе. Интуитивно бараме луѓе кои можат да ги пополнат нашите празнини или да бидат јин на нашето јанг, бидејќи преголемата разлика секако создава конфликт“, вели Атина.

Хумористичен и саркастичен приказ на карактерните црти на секој хороскопски знак

Кафе пауза - 25.03.2020

Овој хумористичен приказ на вашиот карактер е забавен, но размислете колку има вистина во сето ова затоа што овој опис не е сосема случаен. Припадниците на овој хороскопски знак се посесивни и сакаат да му ја одземат слободата на партнерот, а за ...

Се што треба да знаете за луѓето родени во знакот Овен

Скопје инфо - 25.03.2020

Припадниците на овој хороскопски знак се подготвени да скокнат во акција речиси за што и да станува збор. Овните се управувани од нивната возбуда и страст за успех. Секогаш имаат некаква цел според која се водат и најчесто успеваат да го реализираат ...

Хороскопски знаци на кои април ќе им донесе многу среќа и позитивни промени!

Слободен Печат - 24.03.2020

На одредени хороскопски знаци во месец април ќе им се случат доста позитивни промени кои ќе им го променат досегашниот тек на ...

Најдобрите кариерни можности и најлошите работни места за припадниците на хороскопскиот знак Лав

Кафе пауза - 24.03.2020

Дали сте Лав во потрага по совршена кариера и не сакате да прифатите работа која не ве исполнува и не одговара на вашата личност или на вашиот животен стил? Ако вашето моментално работно место не соодветствува со вашиот внатрешен, ведар дух, следува ...

Овие 3 хороскопски знаци секогаш ги избегнуваат љубовните врски, бидејќи се плашат да бидат повредени

Нане - 24.03.2020

Кога започнувате врска со некого, ризикувате да бидете повредени. Ова е токму причината зошто љубовта изгледа застрашувачки за овие 3 хороскопски знаци, кои даваат се од себе да не се врзат за другите.

Хороскопски знаци кои уживаат во самоизолацијата

Кајгана - 24.03.2020

Додека некои луѓе обожаваат да бидат во друштво, постојат и такви кои сакаат да бидат сами со себе. На нив изолацијата не им претставува никаков проблем бидејќи секогаш си наоѓаат занимација откако ќе останат дома.

Хороскопски знаци кои уживаат во самоизолацијата

Пулс24 - 24.03.2020

Додека некои луѓе обожаваат да бидат во друштво, постојат и такви кои сакаат да бидат сами со себе. На нив изолацијата не им претставува никаков проблем бидејќи секогаш си наоѓаат занимација откако ќе останат дома.

Три хороскопски знаци кои имаат неверојатно голема самодоверба и себеси се сметаат за најдобри

Press24 - 25.03.2020

Додека на некои луѓе им е тешко да одат со крената глава и да не се сомневаат во себе, луѓето родени со овие хороскопски знаци веруваат во себе и не им треба ничие одобрување. Овие 3 хороскопски знаци едноставно се преполни со самодоверба! 1.