TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Вака атрактивен Јунајтед одамна не сме виделе, Брајтон немоќен против „ѓаволите“

Gol.mk - 30.06.2020

Екипата на Манчестер Јунајтед ја одигра една од најдобрите и најатрактивните партии оваа сезона во Премиер лигата и повеќе од заслужено ја запиша втората победа по рестартот на англискиот шампионат.

Шоу на Бруно Фернандеш против Брајтон, Манчестер јунајтед на 15 меча во низа не знае за пораз (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.06.2020

Манчестер јунајтед без многу проблеми го совлада Брајтон со 0-3, избраниците на Оле Гунар Солшер се во добра форма и веќе на 15 меќа во низа не знаат за пораз. „Ѓаволите“ продолжуваат да притискаат за топ четири пласман откако вечерва прокнижија три ...

„Ѓаволска“ партија на Фернандеш кај Брајтон (видео)

TopSport - 30.06.2020

Новиот тандем Фернандеш – Погба во Манчестер Јунајтед носи резултат. Вечерва „ѓаволите“ ги собраа трите бода кај Брајтон, а притоа испорачаа три гола во противничката мрежа, 0-3 во рамки на 32 коло во Премиерлигата.

ВИДЕО: Ѓаволите рутински го срушија Брајтон

Спортклуб - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед уште еднаш ја потврди добрата форма по корона кризата, добивајки го рутински тимот на Брајтон нагости со 0:3. Се почна од одличниот потег на младиот Мејсон Гринвуд, кога ја затресе мрежата на домаќините, за некоја минута подоцна ...

Фернандес е ѓаволски добро засилување за Манчестер јунајтед (Видео)

Спортманија - 30.06.2020

Португалецот има постигнато 6 гола со денешните два против Брајтон и четири асистенции што е најдобар ефект во Премиерлигата Манчестер јунајтед си купи ѓаволски добро засилување од Спортинг, а Бруно Фернандес игра маестрално за најтрофејниот ...

Јунајтед го суреди Брајтон и „му дише“ во врат на Челси (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.06.2020

Манчестер јунајтед ја продолжи трката по топ-4 тимовите, откако денеска го суреди Брајтон со 3-0 во 32. коло од Премиерлигата. Јунајтед поведе преку голот на Гринвуд во 16. минута, по што Фернандеш зголеми на 2-0 во 29. минута.

Јунајтед игра одлично и чекори кон ЛШ

Екипа - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед продолжува со одлични игри по паузата, откако „црвените ѓаволи“ вечерва славеа на гостувањето против Брајтон со убедливи 0-3, правејќи уште еден значаен чекор напред во борбата за учество во Лигата на Шампионите следната сезона.

ВИДЕО: Фернандес двоен стрелец во победата против Брајтон, Јунајтед не се откажува од ЛШ

Дриблинг - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед славеше на гостувањето кај Брајтон со 3:0 во 32 коло од Премиер лигата и со ова се врати на петото место на табелата кое води во Лигата на шампионите за следната сезона.

Гринвуд и Фернандеш го држат Манчестер Ј. во битка за ТОП 4 (ВИДЕО)

SportMedia - 30.06.2020

Убедлива победа на Манчестер Ј. на гостувањето кај Брајтон во мечот од 32. коло на Премиер лигата од 3:0, со која „црвените ѓаволи“ остануваат во тесна битка за место во ТОП 4 на табелата.

Бруно Фернандеш вечерва покажа дека Јунајтед повторно има голем играч

Спортски - 30.06.2020

Португалскиот репрезентативец е се подобар, а вечерва постигна уште два погодоци во дресот на Јунајтед. Се чини дека Јунајтед повторно има голем играч, кој би можел да биде лидер на една генерација.

ВИДЕО: Едноставно мајсторски – Матиќ имаше вселенско додавање при третиот гол за Јунајтед

Спортклуб - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед брутално го растура Брајтон по 50 минута, каде на гостувањето имаат предност од 0;3. Доколку продолжат во вакво темпо, победата може да им биде и поубедлива на ѓаволите, а при третиот гол, видовме една фантастично додавање на ...

ВИДЕО: Топка „со очи“ на Матиќ, милиметарски точна асистенција на Гринвуд и супер-гол на Фернандеш

Gol.mk - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед ја игра една од најдобрите партии оваа сезона и на гости на Брајтон има водство од 0-3. Мејсон Гринвуд и Бруно Фернандез погодија во првиот дел против „галебите“, а на самиот почеток од вториот „ѓаволите“ по неверојатен контра ...

ВИДЕО: Затоа го сметаат за „новиот“ Ван Перси – мајсторија на младиот „ѓавол“ Гринвуд

Gol.mk - 30.06.2020

Има само 18 години, но може да ужива во големата доверба од страна на Оле Гунер Солскјер. Мејсон Гринвуд повторно докажа дека пред него претстои блескава фудбалска кариера и потврди зошто во Англија го сметаат за новиот Робин Ван Перси, откако на ...

ФОТО: Солскјер реши да не експериментира против Брајтон, почнува со најдобрите

Дриблинг - 30.06.2020

Манчестер Јунајтед вечерва му гостува на Брајтон во натпревар од 32 коло од Премиер лигата. На тимот предводен од Солскјер потребна му е победа за враќање на петото место на табелата кое води во ЛШ.

Манчестер е фаворит против Брајтон, но постои една ГОЛЕМА опасност за гостите

Спортманија - 30.06.2020

Црвените ѓаволи не смеат да киксираат вечерва Додека Ливерпул слави титула во Премиер лигата, нивниот најголем ривал Манчестер јунајтед е пред голем предизвик до крајот на сезоната. Црвените ѓаволи заостануваат пет бодови зад Челзи кој е на ...