TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Подобрена здравствената состојба на Михаел Шумахер во париската болница

Макфакс - 11.09.2019

Михаел Шумахер е во свесна состојба откако во понеделникот беше примен во париска болница на лекување со матични клетки. Седумкратниот шампион во Формула 1 пристигна во болницата Жорж Помпиду поради трансфузија на матични клетки кои намалуваат ...

Шумахер разбира што се случува околу него, според вработен во болницата во Париз

Локално - 11.09.2019

Михаел Шумахер разбира што се случува околу него, според вработениот во болницата „Жорж Помпиду“, каде што пристигна седумкратниот светски шампион во Формула 1, претходно оваа недела. Анонимен извор од париската болница е цитиран од угледниот ...

Шумахер е свесен и комуницира со околината

Екипа - 11.09.2019

Михаел Шумахер од почетокот на оваа седмица се наоѓа во приватна клиника во Париз во која ќе му биде извршен специјален третман. Повеќе детали за третманот не се откриваат, ниту пак се демантираат гласините дека Шумахер бил пренесен во Франција, но ...

Шумахер пренесен во клиника во Париз за да му пресадуваат матични клетки

Репортер - 11.09.2019

Легендарниот формула 1 возач Михаел Шумахер ќе прима терапија со матични клетки од врвен кардиоваскуларен хирург, пишува францускиот весник Le Parisien. Според весникот, Шумахер бил префрлен од Швајцарија во Париз каде што ќе прима терапија во ...

Шумахер примен во болница во Париз

SportMedia - 11.09.2019

Легендарниот германски пилот во Ф1, Михаел Шумахер, во понеделникот рано наутро бил примен во болницата „Ж0рж Помпиду“ во Париз. Весникот „Ле Паризиен“објави дека 50-годишниот Шуми бил примен на клиниката за да помине експериментален третман со ...

Нови детали: Шумахер во болницата во Париз е примен под лажно име!

Спортски - 10.09.2019

Францускиот „Ле Парисиен“ објави информација дека Михаел Шумахер се наоѓа во болница во Париз. Легендарниот возач на формула 1 веќе неколку години се опоравува од повредите здобиени на скијањето во Франција.

Шумахер има проблеми со срцето?

Фокус - 10.09.2019

Легендарниот германски Формула 1 возач, Михаел Шумахер е префрлен на траен третман во париската болница „Жорж Помпиду“ и е сместен на одделот за кардиохирургија. Засега нема информации што точно се случува, но францускиот весник „Ле Паризиен“ пишува ...

Шумахер на „таен третман“ во париска болница

Deutsche Welle - 10.09.2019

Легендарниот Формула 1 пилот не е виден во јавноста од трагичната скијачка несреќа пред пет години. Францускиот печат известува дека тој сега ќе прима терапија со матични клетки од врвен кардиоваскуларен хирург.

Шумахер е префрлен во Париз за специјална терапија со матични клетки

Кајгана - 10.09.2019

Најуспешниот возач на Формула 1 е хоспитализиран во француската престолнина. Францускиот весник Le Parisien објави дека легендата на Форула 1 Михаел Шумахер бил префрлен од Швајцарија во Париз за дводневна терапија во болницата „Жорџ Помпиду“.

Последна шанса за спас на Михаел Шумахер!

Вечер - 10.09.2019

Како што наведува француски „Ле Паризиен“, седумкратниот шампион во Формула 1, Германецот Михаел Шумахер, моментно се наоѓа во една болница во Париз. Германецот не е виден во јавноста од кобната несреќа во Франција која се случи пред речиси шест ...

Шумахер пренесен во клиника во Париз на таен третман!?

Gol.mk - 10.09.2019

Легендата на Формула 1 шампионатот, Михаел Шумахер ја продолжува својата најголема битка во животот, по кобната несреќа и падот во 2013 година кој се случи на француските Алпи. Од тогаш, па сè до денес неговата здравствена ситуација се чува во ...

Сабине Кем со каков-таков коментар за шпекулациите за Шуми и париската болница

Спортклуб - 10.09.2019

Најтрофејниот шампион од Формула 1, еминентната спортска фигура Михаел Шумахер, бил префрлен на тајно лекување во приватна клиника во Франција. Никој ништо незнае повеќе околу ова, деталите околу оваа информација се крајно оскудни а медиумите ...

Шумахер тајно преместен во болница во Париз, ќе добие третман од специјалист за срце

Дерби - 10.09.2019

Седумкратниот Ф1 шампион, Михаил Шумахер од својот дом од Швајцарија е пренесен во клиника во француската престолнина, инфомираа светските медиуми. Според „Ле Паризиен“, легендарниот Шуми кој долго време е надвор од очите на јавноста по инцидентот, ...

Шумахер префрлен во париската болница “Жорж Помпиду“

Пулс24 - 10.09.2019

Нема информации за здравствената состојба на повеќекратниот шампион на “Формула 1“. Единствено што се знае е дека е префрлен на кардиохируршкото одделение на болницата “Жорж Помпиду” во Париз, каде би требало да се задржи до среда.

Ле Паризиен: Шумахер тајно хоспитализиран во болница во Париз

24 Вести - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

Има ли надеж? Шумахер префрлен во Париз

СуперСпорт - 10.09.2019

Легендарниот возач на Формула 1 Михаел Шумахер (50) лечењето го продожува во Париз, јавува угледниот Le Parisien. Седумкратниот светски шампион пред неколку години на скијање во Франција се здоби со тешки повреди на главата, а во голема борба и долг ...

Подобрена здравствената состојба на Михаел Шумахер

Н.Македонија - 11.09.2019

Михаел Шумахер е во свесна состојба откако во понеделникот беше примен во париска болница на лекување со матични клетки. Седумкратниот шампион во Формула 1 пристигна во болницата „Жорж Помпиду“ поради трансфузија на матични клетки кои намалуваат ...

Шумaхер на „тајни третмани“ во клиника во Париз

Екипа - 10.09.2019

Поранешниот првак во Формула 1, Михаел Шумахер, бил примен во клиника во Париз каде врз него ќе бидат извршени „тајни третмани“ кои би требало дополнително да ја подобрат здравствената состојба на Германецот.

Шумахер имал проблем со срцето?

TopSport - 10.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, вчера во попладневните часови бил примен во болницата „Жорж Помпиду“ во Париз, поради медицински зафат чии детали се уште не се официјално откриени, пишува „Ле Парисиен“.

Михаел Шумахер пренесен во париската болница: Почна битката за легендата на Формула 1, следува операција која е ...

Точка - 10.09.2019

Михаел Шумахер, поранешниот шампион на Формула 1, примен е во болницата во Париз на тајно лечење, изјавуваат од француското списание „Ле паризиен“. Легендарниот возач на Формула 1 и понатаму се бори со тешките повреди на главата кои ги доби во ...

„Ле Паризиен“: Шумахер донесен во Париз на таен третман, има проблем со срцето?

Sport 1 - 10.09.2019

Германската автомобилистичка легенда, Михаел Шумахер, седумкратниот првак во Формула 1, кој веќе шест години е во вегетативна состојба после несреќата на француските Алпи бил донесен на траен третман во париската болница „Жорж Помпиду“ и е префрлен ...

Французите откриваат: Шумахер бил пренесен во Париз!

Спортски - 10.09.2019

Стигнуваат нови информации за состојбата на Михаел Шумахер. Шумахер како што е познато пред шест години доживеа несреќа кога при скијањето на француските Алпи паднал и удрил во камен. Од тој момент за неговата состојба не се знае многу.

Шумахер префрлен на тајно лечење во Париз, има проблеми со срцето?

Слободен Печат - 10.09.2019

По речиси шест години од тешката несреќа на скијање по која е во кома, легендарниот Михаел Шумахер доцна синоќа е префрлен во париската болница „Жорж-Помпиду“ на одделот за кардиоваскуларна хирургија.

Шумахер во Париз на таен третман

SportMedia - 10.09.2019

Француски Ле Паризиен пишува дека Михаел Шумахер во понеделникот од Женева бил пренесен во болница во Париз на таен третман. Легендарниот Ф1 возач со амбулантно возило со женевски регистарски таблички бил пренесен на кардиоваскуларната клиника во ...

Еден од најдобрите кардиохирурзи ќе го оперира Шумахер

Бизнис Вести - 10.09.2019

Легендарниот пилот во Формула 1 и 7кратен светски шампион, Михаел Шумахер, е во рацете на еден од најдобрите хирурзи во светот. Тој беше хоспитализиран во болницата Жорж Помпиду во Париз пред неколку часа.

Шумахер префрлен во болнинца Париз на специјална терапија со матични клетки

Магазин - 10.09.2019

Легендата на Форула 1 Михаел Шумахер кој во 2013 година доби страшна повреда додека беше на скијање на француските Алпи е хоспитализиран во француската престолнина, објави ф ранцускиот весник Le Parisien.

Што се случува со шампионот: Шумахер итно примен в болница!

Спортклуб - 10.09.2019

Поранешниот светски првак во Формула 1, Михаел Шумахер во текот на вчерашниот ден бил примен во болницата Помпиду во југозападниот дел на Париз поради итен зафат. Наводно, не е влошено здравјето на германскиот ас, туку се работи за трансфузија на ...

(ФОТО) МИХАЕЛ ШУМАХЕР – Le Parisien: Шуми на тајно лекување во Париз, има проблеми со срцето?!

Екран - 10.09.2019

Францускиот Le Parisien пишува дека Михаел Шумахер пристигнал од Женева во Европската болница „Жорж Помпиду“ во Париз, во понеделникот попладне, на таен третман. Легендарниот возач на Формула 1 со возило на Брза помош од Женева бил донесен на ...

Шумахер пренесен во клиника во Париз на третман со матични клетки

Скопје1 - 10.09.2019

Легендарниот Формула 1 пилот не е виден во јавноста од трагичната скијачка несреќа пред пет години. Францускиот весник Le Parisien објави дека тој сега ќе прима терапија со матични клетки од врвен кардиоваскуларен хирург.

Состојбата на Шумахер се подобрува? Шампионот пренесен во Париз на „тајна операција“

Република - 10.09.2019

Поранешниот првак во Формула 1, Михаел Шумахер, итно бил пренесен во клиника во Париз, јавуваат светските медиуми. Според весникот „Паризиен“, германскиот ас вчера бил примен во клиниката „Помпиду“ каде ќе му биде извршен специфичен зафат со ...

Михаил Шумахер во болница на тајни третмани

Курир - 10.09.2019

Поранешниот шампион во Формула 1, Михаил Шумахер од вчера се наоѓа во болница во Париз. Според пишувањата на француските медиуми, тој е во оделот за кардиохирургија, а третманот кој ќе му биде извршен е таен.

Шумахер во тајност од Швајцарија со хеликоптер бил пренесен во Париз

Канал5 - 09.09.2019

Не е позната здравствената состојба на легендарниот возач на Формула 1 , освен дека е префрлен на кардиохируршкото одделение на париската болница ,,Жорж Помпиду”. Повеќекратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер беше примен во болницата „Жорж ...

Шумахер пренесен во Париз со хеликоптер на „таен третман“

МКД - 10.09.2019

Од Франција пристигнува вест дека седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер попладнево бил пренесен во болница во Париз на таен третман. Легендарниот Германец пред речиси шест години имаше тешка несреќа на скијањае на француските алпи, но ...

Ле Парисиен: Шумахер префрлен во болница во Париз

TopSport - 09.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, кој пет години се лекува од тешките повреди на главата со кои се здоби на скијање во француските Алпи, бил преместен во болница во Париз поради „таен третман“.

Михаел Шумахер примен во болница во Париз

24auto - 09.09.2019

Поранешниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е примен во болница во Париз заради тајно лечење, објави францускиот весник „Лепаризиен“ Шумахер не се појавил во јавноста откако доживеа скијачка несреќа во француските Алпи пред пет години.

Ле Паризиен: Шумахер тајно пренесен во болница во Париз

Независен - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

Шумахер имал проблем со срцето?

Макфакс - 10.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, вчера во попладневните часови бил примен во болницата „Жорж Помпиду“ во Париз, поради медицински зафат чии детали се уште не се официјално откриени, пишува „Ле Парисиен“.

Французите откриваат: Шумахер бил пренесен во болница во Париз!

Таратур - 10.09.2019

Стигнуваат нови информации за состојбата на Михаел Шумахер. Шумахер како што е познато пред шест години доживеа несреќа кога при скијањето на француските Алпи паднал и удрил во камен. Од тој момент за неговата состојба не се знае многу.

Шумахер во Париз на таен третман

Независен - 10.09.2019

Франција- Француски Ле Паризиен пишува дека Михаел Шумахер вчера од Женева бил пренесен во болница во Париз на таен третман. Легендарниот Ф1 возач со амбулантно возило со женевски регистарски таблички бил пренесен на кардиоваскуларната клиника во ...

Ле Парисиен: Шумахер префрлен во болница во Париз

Макфакс - 10.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, кој пет години се лекува од тешките повреди на главата со кои се здоби на скијање во француските Алпи, бил преместен во болница во Париз поради „таен третман“.

Ле Паризиен: Шумахер тајно пренесен во болница во Париз

1tv - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

Ф1: Шумахер со срцеви проблеми префрлен во болница во Париз

OhridNews - 10.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, вчера во попладневните часови бил примен во болницата „Жорж Помпиду“ во Париз, поради медицински зафат чии детали се уште не се официјално откриени, пишува „Ле Парисиен“.

Ле Паризиен: Шумахер тајно хоспитализиран во болница во Париз

iPortal - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

Ле Паризиен: Шумахер тајно хоспитализиран во болница во Париз

Либертас - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.