TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Влен“ ги претстави приоритетите: Закон за правична застапеност, наместо балансер

Алфа - 21.06.2024

Преминуваме на дела. Под ова мото министрите од Колаицијата „ВЛЕН“ ќе работат како дел од идната влада за промени во Македонија. Сузбивање на црните облаци со корупција кои ги создаде хибридниот режим на СДСМ и ДУИ во изминатите седум години.

Балансерот се злоупотребува, нема да се укине, но ќе биде законски реформиран, вели Меџити

360 степени - 21.06.2024

„Имаме договор со идниот премиер, мандарот Христијан Мицкоски дека ‘Вреди‘ ќе има прв вицепремиер, како и вицепремир за добро владеење. Точно е дека ова, како и многу други работи, од страна на ДУИ не било регулирано до крај.

Меџити: „Вреди“ ќе биде новата политичка структура која ќе биде носител на успешна институционална транзиција

А1 On - 21.06.2024

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска спроти собраниската седница за избор на новата влада, на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се водат нивните министри, заменици ...

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот и нема да се занимавам со бизнисите на Лотарија и Соравиа

Макфакс - 21.06.2024

Денеска, од оваа промотивна конференција на програмските столбови и новиот владин тим, накратко ќе ги претставам нашите предизвици во наредните четири години, кажа претседателот на Демократското Движење, Изет Меџити.

„ВЛЕН“ ги претстави кадрите и програмата: Ќе нема „балансер“ но ќе има Закон за правична застапеност

CivilMedia - 21.06.2024

Коалицијата ВЛЕН денеска во Холидеј Ин ја одржа промотивната конвенција на кадрите кои ќе учествуваат во извршната власт. Од програмата која се очекува да се реализира во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и движењето ЗНАМ, говори имаа сите министри почнувајќи ...

Изет Меџити: Имаме договор со Мицкоски – прв вицепремиер ќе постои, Балансерот ќе се замени со закон за правична ...

Frontline - 21.06.2024

За разлика од потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Алекасандер Николовски, кој изјави дека ќе се укине функцијата прв вицепремиер , неговиот коалициски партнер, лидерот на Демократското движење, Изет Меџити вели дека: „Имаме договор со мандатарот ...

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот и нема да се занимавам со бизнисите на Лотарија и Соравиа

Опсервер - 21.06.2024

Денеска, од оваа промотивна конференција на програмските столбови и новиот владин тим, накратко ќе ги претставам нашите предизвици во наредните четири години, кажа претседателот на Демократското Движење, Изет Меџити.

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинет

ТВ21 - 21.06.2024

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во следните четири години. Меџити кажа дека нема да игра фудбал со министрите во својот кабинет.

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинет

Курир - 21.06.2024

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во следните четири години. Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во ...

МЕЏИТИ: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот, нема да излегувам со куфер и нема да се занимавам со Лотарија ...

Денешен - 21.06.2024

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во следните четири години. Меџити кажа дека нема да игра фудбал со министрите во својот кабинет.

„НЕМА ДА ИГРАМ ФУДБАЛ СО МИНИСТРИТЕ ВО КАБИНЕТ“ Меџити истакна дека нема да се занимава со Лотарија и со Соравија

+инфо - 21.06.2024

Балансерот со кој многу Македонци станаа Албанци за да се вработат ќе се замени со Законот за правична застапеност. Тоа ќе биде направено за правичната застапеност да стане законска обврска, а не да остане механизам за политичко пазарење како што ...

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинет и нема да се занимавам со бизнисите на Лотарија и Соравиа

24Инфо - 21.06.2024

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во следните четири години. Меџити кажа дека нема да игра фудбал со министрите во својот кабинет.

Меџити: Ќе работам, нема да играм фудбал со министрите во кабинет

Бриф - 21.06.2024

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во следните четири години „Цело време не обвинуваа дека немаме легитимитет. Денеска пред вас повторувам: ВЛЕН е победник на изборите во ...

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот!

Фокус - 21.06.2024

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во следните четири години. Меџити кажа дека нема да игра фудбал со министрите во својот кабинет.

Изет Меџити: Имаме договор со Мицкоски – прв вицепремиер ќе постои, Балансерот ќе се замени со закон за правична ...

Бриф - 21.06.2024

За разлика од потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Алекасандер Николовски, кој изјави дека ќе се укине функцијата прв вицепремиер , неговиот коалициски партнер, лидерот на Демократското движење, Изет Меџити вели: „Имаме договор со мандатарот Мицкоски, ...

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот!

Локално - 21.06.2024

Денеска, од оваа промотивна конференција на програмските столбови и новиот владин тим, накратко ќе ги претставам нашите предизвици во наредните четири години, кажа претседателот на Демократското Движење, Изет Меџити.

Меџити: „Вреди“ ќе биде новата политичка структура која ќе биде носител на успешна институционална транзиција

Zoom - 21.06.2024

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска спроти собраниската седница за избор на новата влада, на трибина ја претствија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се водат нивните министри, заменици министри ...

Изет Меџити: „Нема да играм фудбал со министрите во кабинет“

Вечер Прес - 21.06.2024

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во следните четири години. Меџити кажа дека нема да игра фудбал со министрите во својот кабинет.

Меџити: Балансерот ќе се замени со закон за правична застапеност, нема Иван што ќе го промени тоа

Независен - 21.06.2024

Балансерот ќе биде заменет со закон за правична застапеност, ќе има прв вицепремиер, а населбите да не изгледаат како од третите земји, се целите на коалицијата ВЛЕН, претставени на денешната на која беа претставени програмските столбови и новиот ...

Вреди ја претставија Платформата на патриотизмот

Press24 - 21.06.2024

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска спроти собраниската седница за избор на новата влада, на трибина ја претствија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се водат нивните министри, заменици министри ...

Вреди ја претставија Платформата на патриотизмот

Курир - 21.06.2024

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска спроти собраниската седница за избор на новата влада, на трибина ја претствија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се водат нивните министри, заменици министри ...

Меџити: „Вреди“ ќе биде новата политичка структура која ќе биде носител на успешна институционална транзиција

Бриф - 21.06.2024

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска спроти собраниската седница за избор на новата влада, на трибина ја претствија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се водат нивните министри, заменици министри ...

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинет и нема да се занимавам со бизнисите на Лотарија и Соравиа!

Нетпрес - 21.06.2024

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во следните четири години. Меџити кажа дека нема да игра фудбал со министрите во својот кабинет.

„Заврши времето на демагогија“: Меџити од трибината на „Вреди“ порача „да ја направиме нашата земја подготвена за ...

Фактор - 21.06.2024

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се водат нивните министри, заменици министри и раководители на институции во наредниот ...

ВРЕДИ на трибина ги претстави министрите и вицепремиерите во владата на Мицкоски

Слободен Печат - 21.06.2024

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска спроти собраниската седница за избор на новата влада, на трибина ја претствија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се водат нивните министри, заменици министри ...

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот и нема да се занимавам со бизнисите на Лотарија и Соравиа

MTM - 21.06.2024

Денеска, од оваа промотивна конференција на програмските столбови и новиот владин тим, накратко ќе ги претставам нашите предизвици во наредните четири години, кажа претседателот на Демократското Движење, Изет Меџити.

Балансерот се злоупотребува, нема да се укине, но ќе биде законски реформиран, вели Меџити

365 - 21.06.2024

Нема да играм фудбал со министрите во владиниот кабинет. Нема да излегувам со куфер пред јавните институции и нема да се занимавам со бизнисите на Лотарија и „Соравија“. Ова денеска на промотивната конференција која ја организираше коалицијата ...

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинет

Скопје инфо - 21.06.2024

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити, денеска на прес-конференција ги претстави предизвиците во следните четири години. Меџити кажа дека нема да игра фудбал со министрите во својот кабинет.

Лидерите на коалицијата „Вреди“ ја претставија Платформата на патриотизмот

Нетпрес - 21.06.2024

Коалицијата „Вреди“ денеска пред одржување на собраниската седница за избор на новата влада, на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се водат нивните министри, заменици министри ...