TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села и Гаши потпишаа – Села го предизвика Ахмети, Гаши вели не сакаме поделби

ТВ21 - 21.02.2020

Го уредија просторот со знамињата на двете партии. Прв дојде Африм Гаши а по него и Зијадин Села. Откако ја потпишаа коалицијата си подадоа рака еден на друг. Лидерот на АА, Села отворено го предизвика лидерот на ДУИ, Ахмети во било која изборна ...

Предизборни комбинации: Алијанса и Алтернатива ја официјализираат коалиција

24 Вести - 21.02.2020

Алијансата за Албанците и Алтернатива и официјално заедно ќе го трчаат изборниот процес. Коалицијата е и официјализирана откако денеска лидерите на двете партии Зијадин Села и Африм Гаши пред медиумите го потпишаа заедничкиот договор.

Села и Гаши одлучија сами да се обидат да го победат Али Ахмети

Телма - 21.02.2020

Откако пропадна идејата за трипартиска коалиција со БЕСА, Зијадин Села и Африм Гаши одлучија сами да се обидат да го победат Али Ахмети. Потпишаа договор за заеднички настап на изборите на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Слободен Печат - 21.02.2020

Лидерите на двете партии кажаа дека слоганот на нивната коалиција ќе биде „Една држава за сите”. Лидерот на Алијансата за Албанците, во своето излагање посочи дека оваа е момент на емоции, затоа што постојано „има сили кој без прекин работат против ...

(Видео) Коалиција Села – Гаши: Ќе го победиме Ахмети, ние стоиме на зборот за разлика од ДУИ

Макфакс - 21.02.2020

Под мотото „Држава за сите“, Алијанса за Албанците на Зијадин Села и Алтернатива на Африм Гаши, ќе настапат заедно на изборите, откако денеска и официјално го потпишаа договорот за коалиција.

Села и Гаши ја потпишаа првата предизборна коалиција

Сител - 21.02.2020

Со потпис на договорот за коалиција Села и Гаши го официјализираа заедничкиот настап на претстојните предвремени парламентарни избори. Под мотото Држава за Сите новата коалиција фокусот ќе го стави на лов на разочараните албански гласачи.

Села: Нема услови за предизборна коалиција со партии од македонскиот политички блок

Алсат-М - 21.02.2020

Лидерот на партијата Алијанса за Албанците, Зијадин Села, после потпишувањето на договорот за предизборна коалиција со Алтернатива, запрашан за евентуална коалиција со некоја од партиите од македонскиот политички блок рече: „Нашето мото за изборите ...

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата „Држава за сите“

360 степени - 21.02.2020

„Држава за сите“ е мотото под кое на изборите ќе настапат заедно партиите Алијанса за Албанците и Алтернатива, кои денеска во Скопје ја официјализираа коалицијата. Претседателите на двете партии, Зијадин Села и Африм Гаши, го потпишаа договорот за ...

ДУИ: Од самиот почеток се гледа дека коалицијата помеѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива е несериозна

Слободен Печат - 21.02.2020

Демократската Унија за Интеграција го коментираше потпишувањето на договорот за коалиционирање помеѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива. Според нив од самиот почеток се гледа дека се работи за несериозна коалиција.

Гаши: Главна цел на коалицијата со Алијанса – победа во албанскиот блок

Алсат-М - 21.02.2020

Примарна цел на предизборната коалиција помеѓу партиите Алтернатива и Алијанса за Албанците ќе биде победа во албанскиот политички блок и влез во владина коалиција, рече првиот човек на партијата Алтернатива, Африм Гаши, на денешната заедничка прес ...

Алијанса и Алтернатива утре ќе ја заверат коалицијата

360 степени - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива утре во Скопје официјално ќе го потпишат договор за коалицирање на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците се вели дека договорот за соработка ќе биде ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалицијата

Локално - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Договорот за коалицирање помеѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива ќе биде потпишан утре

Слободен Печат - 20.02.2020

Според соопштението, договорот ќе биде потпишан во два часот во хотелот “Холидеј Ин“. Партијата Алијансата за Албанците на Зијадин Села и Алтернатива на Африм Гаши, утре ќе го потпишат договорот за коалиционирање.

Села и Гаши рака под рака на избори во април

+инфо - 20.02.2020

Свеченоста за потпишување ќе биде проследена со прес-конференција на која ќе се обратат Зијадин Села и Африм Гаши во Холидеј Ин. По потпишувањето, двајцата претседатели и другите членови на партијата ќе се сретнат со граѓаните во скопската чаршија.

Официјализирана предизборната коалиција меѓу Алијанса за Албанците и Алтернатива

MakPress - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалиција

Либертас - 20.02.2020

– Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалиција

Канал5 - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалицијата- заедно ќе одат на изборите

Курир - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалиција

24Инфо - 20.02.2020

– Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Зијадин Села и Африм Гаши утре ќе потпишат договор за коалиција

Денешен - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалиција

iPortal - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијансата за Албанците и Алтернатива утре ќе ја официјализираат коалицијата

Фокус - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива утре ќе ја официјализираат коалицијата

ТВ21 - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалиција

Опсервер - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалиција

Нетпрес - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалиција

Сител - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Села и Гаши и официјално заедно на избори

Република - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан ...

Алијанса за Албанците и Алтернатива ја официјализираат коалиција

Frontline - 20.02.2020

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за ...

Села: Сѐ додека немаме држава за сите, нема услови за македонско-албанска коалиција

+инфо - 21.02.2020

Лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села изјави дека сѐ додека во Македонија има етничка дискриминација нема услови за предизборна коалиција помеѓу македонски и партии на Албанците.

Села не сака коалиција со македонска партија – Албанците биле дискриминирани

Expres - 21.02.2020

Во Македонија имало етничка дискриминација и затоа нема услови за предизборна коалиција помеѓу македонски и партии на Албанците, вели лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села. Тој денеска стави потпис на договорот за предизборна коалиција ...

(ВИДЕО) Коалиција Села – Гаши: Ќе го победиме Ахмети, а нивните министри ќе ги извадиме од фиоките каде што седат со ...

А1 On - 21.02.2020

Под мотото „Држава за сите“, Алијанса за Албанците на Зијадин Села и Алтернатива на Африм Гаши, ќе настапат заедно на изборите, откако денеска и официјално го потпишаа договорот за коалиција.

(Видео) Коалиција Села – Гаши: Ќе го победиме Ахмети, ние стоиме на зборот за разлика од ДУИ

Точка - 21.02.2020

Под мотото „Држава за сите“, Алијанса за Албанците на Зијадин Села и Алтернатива на Африм Гаши ќе настапат заедно на изборите, откако денеска и официјално го потпишаа договорот за коалиција.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

ТВ21 - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Локално - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Курир - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

СЕЛА И ГАШИ ПОТПИШАА: 12 април е ден на референдум за Албанците!

Денешен - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

CivilMedia - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Frontline - 21.02.2020

На новинарско прашање дали со потпишувањето на овој чин веќе нема надежи за трипартиска коалиција, Села одговори дека тие што биле за соработка и обединување за да се унифицира гласот на Албанците денеска се тука и на тие што сами се исклучија им ...

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите"

Канал5 - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

iPortal - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Вечер - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Република - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Нетпрес - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши се обединија под слоганот „Државата за сите“

Фокус - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

24Инфо - 21.02.2020

– Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Опсервер - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Села и Гаши ја официјализираа коалицијата под слоганот „Една држава за сите”

Либертас - 21.02.2020

– Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Официјализирана коалицијата помеѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива

МКД - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Алијансата за Албанците и Алтернатива официјално во коалиција под слоганот „Државата за сите”

еМагазин - 21.02.2020

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април.

Коалиција Села – Гаши: Ќе го победиме Ахмети

Н.Македонија - 21.02.2020

Под мотото „Држава за сите“, Алијанса за Албанците на Зијадин Села и Алтернатива на Африм Гаши ќе настапат заедно на изборите, откако денеска и официјално го потпишаа договорот за коалиција.