TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Кога ништо не иде по планот: Ја упатиле да се потпише за Пендаровски, а по грешка се потпишала за Силјановска ...

Lider - 04.03.2024

Гордана Силјановска Давкова доби неочекувана поддршка со потпис во ДИК. Гордана Силјановска Давкова доби неочекувана поддршка со потпис во ДИК. Во Државната изборна комисија (ДИК) вчера, се случи збрка за време на собирањето потписи за ...

Силјановска за „27 април“: Тие би требало да добијат помилување, но најголемиот број од нив сакаат да докажат дека се невини

Скопје1

Аматери во политиката: Раководат луѓе кои не може да ги предвидат последиците од нивните акции – претседателот не ги заштитува државните и национални интереси, вели Гордана Силјановска Давкова

Lider

Јанкулоска за Силјановска Давкова: Никогаш не било полошо, но мора да се бориме!

Скопје инфо

Тесна разлика во Битола со потписите за силјановска-давкова И Пендаровски

Тера

Македонија е подготвена за жена претседател, аналитичарите ги поздравуваат ставовите на Силјановска – Давкова

Алфа

Стојаноски: 1.000 граѓани во Ѓорче Петров досега се потпишаа за Гордана Силјановска – Давкова

Курир

Алфа Press24 Press24 Алсат-М Нетпрес Скопје1 Република Република

„Се потпишала кај Силјановска, а сакала кај Пендаровски“: На социјалните мрежи кружи снимка од револтирана жена

Вечер Прес - 04.03.2024

Вистински хаос се создаде вчера во просториите на ДИК за време на собирањето потписи за претседателските кандидати. Откако ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ги објавија имињата на кандидатите во трката за претседателското столче, граѓаните навалија да ја дадат ...

И вакви работи се случуваат, наместо за Пендаровски се потпишала за Силјановска

Скопје инфо

.ПО ГРЕШКА СЕ ПОТПИШАЛА КАЈ СИЛЈАНОВСКА НАМЕСТО КАЈ ПЕНДАРОВСКИ: На социјалните мрежи се споделува видео од револтираната жена

Фактор

Црната кампања против Силјановска, ја лути јавноста: „Преку јего ми се овие кои ја нарекуваат Гордана Силјановска баба“

Скопје1

Стефковски: 1027 жители на Гази Баба се потпишаа за Силјановска, народот е одлучен за промени!

Курир

Стефковски – 1027 жители на Гази Баба се потпишаа за Силјановска, народот е одлучен за промени!

Нетпрес

Опозиција на опозицијата: Опсесијата на Левица со ВМРО-ДПМНЕ е контрапродуктивна – секој глас за Левица е скриен глас ...

Lider - 04.03.2024

Во гостување во емисијата „360 степени“ на МРТ 1, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски го расветли ставот на партијата за пристапот на Левица кон претстојните претседателски и парламентарни избори.

НЕ Е НЕВОЗМОЖНО ДА ОСВОИМЕ 61 ПРАТЕНИК Муцунски вели дека неопходна е позитивна кампања

+инфо

Муцунски: Со професорката Силјановска Давкова се испраќа порака за обединување

Скопје1 - 04.03.2024

Процесот на собирање на граѓански потписи даде дополнителен легитимитет за Силјановска Давкова. Неспорно е дека суверенитетот кој го имаат пратениците извира од граѓаните, но можноста на поголема група на граѓани да изразат поддршка не би рекол дека ...

Со добра кампања и верба, не е невозможно да освоиме 61 пратеник – вели Муцунски

360 степени

Партиите ги отворија картите: „Пристапот на Мицкоски и Силјановска потсетува на тонот на Трамп и Орбан, Пендаровски со духовит обид го критикува оптимизмот на соперниците“

Локално

Јакимовски кон Мицковски: Ќе ве победам зашто сум далеку подобар кандидат од Гордана Силјановска Давкова

Слободен Печат

Мицкоски: Собрани над 15.000 потписи за Силјановска-Давкова

А1 On

Мицкоски: Ванковска и Јакимовски ќе имаат „естрадна улога“ во првиот круг

Локално

Мицкоски: До 12 часот собрани повеќе од 15.000 потписи за Силјановска-Давкова

ТВ21

Сител Фокус Н.Македонија Независен Zoom Либертас Макфакс Gostivarpress.mk

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи и проекти, ја троши енергијата во навреди и негации

Курир - 04.03.2024

Таа посочи дека сака да разговара со кандидат за проекти, планови и граѓаните да судат по тоа и по тоа да гласаат. „Зошто се кандидирав повторно? Тоа го сторив од повеќе причини. Прво, поминав за време на овие четири години низ школата на ...

Силјановска Давкова: Апсурди се случуваат поради договорот со Бугарија, сегашниот претседател ги одобрува

Слободен Печат

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи, проекти, таа ја троши енергијата во ветар, во навреди и негации, време е да се стави крај на безредието

Скопје1

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи, проекти, таа ја троши енергијата во ветар

Press24

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи, проекти, таа ја троши енергијата во ветар, во навреди и негации, време е да се стави крај на безредието

Алфа

Власта наместо да пласира идеи и проекти, вели Силјановска Давкова, ја троши енергијата во навреди и негации

Нетпрес

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи, проекти, таа ја троши енергијата во ветар, во навреди и негации, време е да се стави крај на безредието

24Инфо

Денешен Либертас Фокус +инфо 365 Опсервер МКД Во Центар

Муцунски: Поддршка за Левица и за нивните кандидати на изборите е скриен глас за СДСМ

360 степени - 04.03.2024

Кај Левица се забележува страшна опседнатост со дејствувањето на ВМРО-ДПМНЕ, која е главна опозициска партија и затоа на овие претседателски и парламентарни избори гласот за Левица и за кандидатите поддржани од оваа партија е скриен глас за ...

Муцунски: Поддршка за Левица и за нивните кандидати на изборите е скриен глас за СДСМ

Либертас

„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Нетпрес - 04.03.2024

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, велат од Коалицијата. „Ние, НГИ „Коалиција на Египќани“ како во 2019 година, така и ...

„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Курир

„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Денешен

„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Република

Седуммина во „игра“ за претседател, шестмина се речиси без шанси

Глас на Америка - 04.03.2024

Нешто повеќе од 4 дена преостануваат за собирање на неопходните 10 000 граѓански потписи за официјално влегување во трката за претседател на државата. На листата од 13, шестмина се уште се далеку од прагот – ниту еден од нив, од 23 февруари кога ...

Маричиќ: Силјановска е наследник на политиките на Иванов, Пендаровски го врати кредибилитетот на институцијата претседател на државата

Слободен Печат

За еден ден Силјановска-Давкова собрала 28 илјади, а Пендаровски близу 22 илјада потписи за претседателските кандидатури

Либертас

(ФОТО) Познати финалните бројки: Гордана Силјановска Давкова собрала 6200 потписи повеќе од Стево Пендаровски

Lider

Силјановска е продолжувач на политиките на Иванов, вели Бојан Маричиќ

Независен

Мисајловски со порака до граѓаните: Ајде да ја направиме Македонија горда

Курир

Мицкоски за Пендаровски: Граѓаните да му помогнат да се исели од Македонија

Курир

Lider Нетпрес Lider Lider Фокус

Митева: По историскиот одѕив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Макфакс - 04.03.2024

По историскиот одѕив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина, рече портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева. „Историски најголем одѕив досега, собрани се над 28.000 потписи за помалку од 12 часа.

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Курир

Митева: По историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените

Бизнис Вести

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Опсервер

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Скопје инфо

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Точка

Митева: По историскиот одѕив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

MTM

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

MakPress - 04.03.2024

Дозволете ми во лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ да се заблагодарам на секој граѓанин кој го даде својот потпис за кандидатурата на професорката Гордана Силјановска Давкова. Историски најголем одзив досега, собрани се над 28.000 потписи за помалку ...

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Скопје1

Митева: По историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Република

(Видео) Митева: По историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Фокус

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Нетпрес

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

24Инфо

ИСТОРИСКИ ОДЅИВ, ЗА 12 ЧАСА СОБРАВМЕ 28.000 ПОТПИСИ ЗА ДАВКОВА! Имаме обврска да ја оправдаме таа доверба, вели Митева од ВМРО-ДПМНЕ

+инфо

Алфа Канал5 Локално Zoom Lider

Силјановска-Давкова: Народот легитимира, народот и делегитимира, бескрајно благодарам за легитимацијата

Макфакс - 03.03.2024

Пратеничката и професорка, Гордана Силјановска-Давкова, изрази благодарност за поддршката за потписите кои денес беа собрани од граѓаните за нејзината кандидатура. „Мислам дека е во прашање човечки и граѓански пркос, меѓутоа уште повеќе надеж дека ...

Силјановска-Давкова: Мислам дека е во прашање човечки и граѓански пркос, меѓутоа уште повеќе надеж дека пред нас се големи промени

Курир

Силјановска-Давкова: Мислам дека е во прашање човечки и граѓански пркос, меѓутоа уште повеќе надеж дека пред нас се големи промени

Нетпрес

СИЛЈАНОВСКА: Голема благодарност за поддршката! Мислам дека е во прашање пркос, но и надеж дека пред нас се големи промени.

Денешен

Силјановска Давкова: Благодарам за поддршката, ова покажа дека народот сака промени и длабоки реформи

4NEWS

Силјановска Давкова: Благодарам за поддршката, ова покажа дека народот сака промени и длабоки реформи

Скопје1

Силјановска Давкова: Благодарам за поддршката, ова покажа дека народот сака промени и длабоки реформи

А1 On

+инфо Опсервер 24Инфо Lider Либертас Слободен Печат Zoom Во Центар

Мицкоски ги нарече „измеќари“ Ванковска и Јакимовски, тие му возвратија уште поостро

Независен - 03.03.2024

Веќе почна битката во кампот на оној таканаречен патриотски блок во кој се четворица од седуммината кандидати за претседател. Затоа сите треба да делат еден базен на гласови на кој претполага право Гордана Силјановска-Давкова.

Ванковска и Јакимовски му вратија на Мицкоски: Не сме марионетки

360 степени

Мицкоски за кандидатурите на Јакимовски и Ванковска: Нивната улога е само да се обидат да го ослабат потенцијалот на Силјановска Давкова

Скопје1

Мицкоски: Улогата на Јакимовски и Ванковска со кандидатурата е да го ослабнат потенцијалот на Давкова

Макфакс

Мицкоски: Улогата на Јакимовски и Ванковска со кандидатурата е да го ослабнат потенцијалот на Давкова

Опсервер

Мицкоски: Улогата на Јакимовски и Ванковска со кандидатурата е да го ослабнат потенцијалот на Давкова

Centar

Мицкоски: Улогата на Ванковска и Јакимовски е да го ослабнат потенцијалот на Силјановска Давкова, дали ќе останат достојни измеќари?!

Zoom

365 Пулс24 А1 On MakPress Независен 24 Вести

Можно ли е за седум и пол часа да се соберат 1.000 потписи за претседател како што тврди ВМРО-ДПМНЕ?

24Инфо - 03.03.2024

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски денеска изјави дека до 15.40 во една нотарска канцеларија потпишани биле точно 1.000 граѓани кои дале поддршка за кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова.

МИЦКОСКИ: Ова е силен индикатор, до 14 часот се собрани над 22.000 потписи за идната претседателка на Македонија, Силјановска Давкова

Денешен

Пратеникот Стојаноски повика граѓаните да излезат и да се потпишат за кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Курир

Мајсторите завршија, денес потписи собираат чираците

Антропол

(Фото) Од утринава има редици за потпис и поддршка на Силјановска-Давкова

Скопје1

Почна собирањето на потписи за Гордана Силјановска за претседателски кандидат

Centar

Пратеникот Стојаноски повика граѓаните да излезат и да се потпишат за кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Lider

Вести плус Република Скопје1 А1 On PressingTV Lider Тера Република

Мицкоски: Ова е сериозен патоказ дека народот бара промени и дека доаѓа крај на понижувањата, одземеното достоинство и ...

Курир - 03.03.2024

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук упати благодарност до сите граѓани кои денеска се потпишаа за кандидатот за претседател на Македонија, Гордана Силјановска-Давкова.

Мицкоски: Над 27 илјади денеска потписи за Давкова

4NEWS

Мицкоски: Над 27 илјади граѓани се потпишаа за Силјановска-Давкова, народот бара промени, доаѓа крај на понижувањата!

Нетпрес

Денес над 27 илјади граѓани со потпис за Гордана Силјановска Давкова

Скопје1

МИЦКОСКИ: 27-те илјади потписи за Силјановска се сериозен патоказ дека доаѓа крајот на понижувањата!

Денешен

Мицкоски: Над 27 илјади потписи денеска за Силјановска Давкова

ТВ21

Мицкоски: Над 27 илјади потписи за Давкова

Фокус

Lider 360 степени Пулс24 365 MakPress Вести плус Centar Алфа

Мицкоски: Улогата на Ванковска и Јакимовски на изборите е да го ослабнат потенцијалот на Силјановска-Давкова

360 степени - 03.03.2024

„Тоа е вистинската тема со која треба да се занимаваме, што ќе прават овие луѓе во вториот круг, дали навистина ќе бидат опозиција како што тврдат или ќе продолжат да бидат опозиција на опозицијата и ќе го поддржат Стево Пендаровски доколку се ...

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова во првиот круг со предност поголема од 100.000 гласови

Либертас

Мицкоски:Ова е историски ден за Македонија, очекувам победа на Силјановска Давкова уште во првиот круг

Алфа

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова во првиот круг со предност поголема од 100.000 гласови

Centar

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова во првиот круг со предност поголема од 100.000 гласови

Вести плус

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова со предност од повеќе од 100.000 гласови во првиот круг

ТВ21

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска-Давкова

МКД

Во Центар MakPress Сител Телма

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска се собирааат потписи за кандидатурата на професорката Силјановска Давкова

Канал5 - 03.03.2024

Денес се собираат граѓански потписи за кандидатурата на професорката Гордана Силјаноска Давкова за претседател на Република Македонија. Кандидатурата на професорката Силјановска Давкова покрај со потписите и поддршката од 30 пратеници од редовите на ...

Кандидатите за шеф на државата Пендаровски и Силјановска Давкова собираат потписи од граѓани

Слободен Печат

ВМРО – ДПМНЕ: Денеска се собирааат потписи за кандидатурата на Силјановска Давкова

OhridNews

Почна потпишувањето за кандидатурата на Силјановска-Давкова, ВМРО-ДПМНЕ очекува да бидат собрани за еден ден

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека од денеска се собираат потписи за Слијановска Дафкова и очекуваат дека истите ќе се соберат во еден ден

4NEWS

Почна потпишувањето за кандидатурата на Силјановска-Давкова, ВМРО-ДПМНЕ очекува да бидат собрани за еден ден

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ очекуваат во еден ден да бидат собрани потписите за Силјановска-Давкова

А1 On

Локално Курир Скопје1 Точка 24Инфо ТВ21 Денешен Независен

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова во првиот круг

Канал5 - 03.03.2024

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им се заблагодари на граѓаните кои во огромен број, за само четири часа доставија до подрачните единици на ДИК над 10.000 потписи. Мицкоски рече дека очекува убедлива победа на Силјановска Давкова на ...

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова во првиот круг

Курир

МИЦКОСКИ: Убедлива победа на Силјановска во првиот круг, Јакимовски и Ванковска се опозиција на опозицијата

Денешен

Мицкоски за Јакимовски и Ванковска: Тие се всушност опозиција на опозицијата во првиот круг

Lider

🎥 АКО ИМА ВТОР КРУГ, КОМУ ЛЕВИЦА И ГРОМ ЌЕ ГИ ДАДАТ ГЛАСОВИТЕ? Мицкоски очекува Силјановска да победи со предност од 100.000 гласа

+инфо

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова во првиот круг

Press24

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова во првиот круг

24Инфо

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси

А1 On - 03.03.2024

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи непотклекнување на туѓи лични агенди, таков претседател ќе биде професорката Гордана Силјаноска Давкова, ...

Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси, најавува ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од лидерство за промени, Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските вредности

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од лидерство за промени, Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од лидерство за промени, Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од лидерство за промени

24 Вести