TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брнабиќ го обвини Брисел за лицемерие поради односот на ЕУ кон Приштина

Нетпрес - 14.08.2022

Српската премиерка Ана Брнабиќ во неделата реагирајќи на соопштението на европското тело за надворешни работи EEAS со кои се повикуваат челниците во Белград и во Приштина да се воздржат од потпалувачката реторика, побара од Брисел да „прекине со ...

ЕУ побара Србија и Косово да ја смират запаливата реторика, Брнабиќ ѝ порача дека е лицемерна

360 степени - 14.08.2022

По неодамнешните препукувања на релација Косово-Србија, предизвикани од одлуката на Косово да започне со спроведување реципроцитетни мерки со Србија, ЕУ побара Белград и Приштина да ја смират запаливата реторика Српската премиерка Ана Брнабиќ, ...

Брнабиќ: Европската унија да престане со лицемерието, не ја заврши својата работа, дава само бескорисни изјави

А1 On - 14.08.2022

Делува како несолена шега – ова е оценката на премерката на Србија Ана Брнабиќ за деншното соопштение од Европската унија. Таа ја повика ЕУ да престане со лицемерието и да го заврши својот дел од работата.

Брнабиќ - ЕУ не ја гледа својата вина, туку дава бескорисни изјави

Р.С.Европа - 14.08.2022

ЕУ на провокациите на Курти реагира со бескорисни писмени изјави, а не ја гледа својата вина, реагира денеска премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, на соопштението на ЕУ. „Тажно е да се види дека ЕУ не ја гледа сопствената вина за тоа каде се наоѓаме ...

Брнабиќ: Брисел да престане со лицемерието, ЕУ не си го заврши својот дел

Макфакс - 14.08.2022

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска одговарајќи на изјавата на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во која ги повикува лидерите на Белград и Приштина да се воздржат од запалива реторика, побара од Брисел „да престане со лицемерието“ ...

ЕУ бара Србија и Косово да престанат со запаливата реторика

Р.С.Европа - 14.08.2022

Европската унија (ЕУ) изразува „голема загриженост“ поради растот на запаливата реторика меѓу претставниците на Косово и Србија, особено оние изјави кои се однесуваат на војна и конфликти во Западен Балкан.

КУРТИ И БАКИР САКААТ КРВ! Вучиќ: Планирани ликвидации на Србите на северот на Косово и Метохија

Во Центар - 14.08.2022

Албанците се обидуваат да ја искористат ситуацијата во Украина, но јас ги предупредувам да не го прават тоа. Не убивај луѓе! Ни треба мир и стабилност. Не сакаме никого да убиеме, изјави Вучиќ.

Брнабиќ за „запаливата реторика меѓу Белград и Приштина“: „Престанете со лицемерието“

Локално - 14.08.2022

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, реагираше на изјавата на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС), во која таа предупреди на зголемување на „запаливата реторика меѓу властите на Белград и Приштина“.

ОПАСНИ ЗАКАНИ ОД ПРИШТИНА: Аљбин Курти чкрапа со оружјето! Претседателот Вучиќ откри дека се подготвува ликвидација на ...

Во Центар - 13.08.2022

Од Приштина доаѓа нова закана, која е најголема досега! Српскиот претседател Александар Вучиќ откри дека „подготвуваат ликвидација на српскиот народ на север“, но ги предупредува да не го прават тоа. – Не убивајте луѓе! Ни треба мир и стабилност.

ЕУ: Србија и Косово веднаш да престанат со меѓусебните непријателства и опасните изјави

Локално - 14.08.2022

Европската унија (ЕУ) изразува „голема загриженост“ поради растот на запаливата реторика меѓу претставниците на Косово и Србија, особено оние изјави поврзани со војната и конфликтите во Западен Балкан.

Брнабиќ: Брисел да престане со лицемерието, ЕУ не си го заврши својот дел за Косово

Press24 - 14.08.2022

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска одговарајќи на изјавата на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во која ги повикува лидерите на Белград и Приштина да се воздржат од запалива реторика, побара од Брисел „да престане со лицемерието“ ...

Брнабиќ: Брисел да престане со лицемерието, ЕУ не си го заврши својот дел

Точка - 14.08.2022

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска одговарајќи на изјавата на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во која ги повикува лидерите на Белград и Приштина да се воздржат од запалива реторика, побара од Брисел „да престане со лицемерието“ ...

Брнабиќ: Брисел да престане со лицемерието, ЕУ не си го заврши својот дел за Косово

Република - 14.08.2022

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска одговарајќи на изјавата на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во која ги повикува лидерите на Белград и Приштина да се воздржат од запалива реторика, побара од Брисел „да престане со лицемерието“ ...

Брнабиќ го обвини Брисел за лицемерие: Зошто нема заедница на српски општини на Косово?

Фокус - 14.08.2022

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, одговарајќи на изјавата на Европската служба за надворешни работи во која ги повикува лидерите на Белград и Приштина да се воздржат од запалива реторика, побара од Брисел „да престане со лицемерието“.

БРНАБИЌ: Брисел е лицемерен, не си ја исполни својата задача

Денешен - 14.08.2022

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска одговарајќи на изјавата на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во која ги повикува лидерите на Белград и Приштина да се воздржат од запалива реторика, побара од Брисел „да престане со лицемерието“ ...

Брнабиќ: Брисел да престане со лицемерието, ЕУ не си го заврши својот дел

MTM - 14.08.2022

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска одговарајќи на изјавата на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во која ги повикува лидерите на Белград и Приштина да се воздржат од запалива реторика, побара од Брисел „да престане со лицемерието“ ...