TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Квалификации за ЛЕ: Убедлив пораз на Академија П., активен на Македонија Ѓ.П.

Нова ТВ - 12.07.2019

Академија Пандев ќе патува во Мостар на формален реванш со Зрињски, Македонија Ѓ.П. има активен резултат за возвратните 90 минути против Алашкерт, а во најдобра позиција е Шкупи во двомечот со Пјуник.

ЛЕ: Порази на Академија Пандев и Македонија Ѓорче Петров (видео)

OhridNews - 11.07.2019

Протагоностите од последното финале во Купот на Македонија, Академија Пандев и Македонија Ѓорче Петров не успеаја да обезбедат поволен резултат после првите натпревари во квалификациите за влез во фазата по групи во Лигата на Европа.

Македонија ЃП со два гола негатива се враќа од гостувањето кај Алашкерт

МКД - 11.07.2019

Македонија Ѓорче Петров со пораз од 3-1 се враќа од гостувањето кај Алашкерт, во Скопје ќе брка два гола негатива. Македонија Ѓорче Петров со пораз од 3-1 се враќа од гостувањето кај Алашкерт во првото квалификациско коло од Лига Европа.

Таневски: Голот на гости ни остава надеж за реваншот

Екипа - 11.07.2019

Тренерот на Македонија ЃП, Александар Таневски очекувано не е задоволен од поразот (1-3) на „лавовите“ од Алашкерт во Ереван, но вели дека има и втори 90 минути во кои нештата може да се променат во полза на „лавовите“.

ЛЕ: „Лавовите“ немоќни против Алашкерт

Сител - 11.07.2019

Екипата на Македонија ЃП со негатива од 3-1 се враќа од Ерменија каде во рамките на Лига Европа му гостуваше на Алашкерт. Ерменците први го отворија резултатот со погодокот на Танков во 16м.

ЛЕ: Алашкерт ги скроти ,,лавовите” од Ѓорче Петров

Фокус - 11.07.2019

Македонскиот фудбалски претставник во Лига Европа, Македонија Ѓорче Петров загуби со 3-1 на првиот натпревар од првото квалификациско коло на гостувањето кај ерменскиот тим Алашкерт. Алашкерт успеа преку Танков да дојде до предност од 1-0 во 16-тата ...

„Лавовите“ скротени од Алашкерт

Телма - 11.07.2019

Македонија Ѓорче Петров загуби со 3-1 на гостувањето кај Алашкерт во рамки на првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Нашиот претставник можеби не заслужи вака убедлив пораз, барем според прикажаната игра на теренот.

Само Шкупи со шанси за следно коло: Дебакл на Пандевци, пораз на Македонија ЃП (ФОТО/ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Слаб ден за нашите претставници во квалификациите за Лигата на Европа. Само Шкупи е со реални шанси за пласман во следното коло откако одигра 3-3 на гости со фаворитот Пјуник. Останатите две екипи, Македонија ЃП и Академија Пандев веројатно ќе се ...

ВИДЕО: „Лавовите“ проголтани, Алашкерт со два гола предност ќе гостува во Скопје

Gol.mk - 11.07.2019

Првиот натпревар од квалификациите за Лига Европа меѓу Алашкерт и Македонија Ѓорче Петров заврши во полза на ерменскиот прволигаш (3-1). Абрахам Кашманјан ја водеше својата екипа во домашна победа и солидна предност пред реваншот за една недела.

„Лавовите“ му дадоа гол на Алашкерт, ама ќе бркаат два негатива на реваншот

Sport 1 - 11.07.2019

Поранешниот македонски првак Македонија ЃП една цел успеа да оствари да даде гол на гостувањето кај ерменски Алашкерт во Ереван, но за седум дена во Скопје ќе брка два гола негатива за пласман во второто коло во Лига Европа, откако попладнево загуби ...

Лима со ефектен автогол ги потопи „лавовите“ во Ереван (Видео)

Дерби - 11.07.2019

Македонија Ѓорче Петров цели 65 минути имаше активен и поволен резултат на гостувањето во Ерменија, но за жал, во самата завршница „лавовите“ примија два гола со кои сега задачата во Скопје ќе им биде далеку потешка.

„Лавовите“ не издржаа: Пораз од Алашкерт (ВИДЕО)

Екипа - 11.07.2019

Македонија ЃП загуби со 3-1 (1-0) на гостувањето против Алашкерт во Ереван во првиот меч од почетното квалификациско коло за Лигата на Европа. „Лавовите“ не успеаја да издржат до реми против ерменскиот тим, па на реваншот ќе ги чека повеќе од тешка ...

Македонија Ѓорче Петров ќе има тешка задача во реваншот против Алшкерет

Спортски - 11.07.2019

После Шкупи својот натпревар во квалификациите за Лигата на Европа денес го одигра и Македонија Ѓорче Петров. „Лавовите“ како и Шкупи гостуваа во Ерменија. Клубот од Ѓорче играше против Алшкерет и запиша пораз од 3:1.

Лига на Европа: Ниту една од македонските екипи не победи, сите примија по три гола

ТВ21 - 11.07.2019

Денеска македонските три фудбалски екипи имаа настапи во Лигата на Европа, и ниту една од нив не успеа да оствари триумф. Шкупи и Македонија ЃП гостуваа во Ерменија на Пјуник, односно Алашкерт, додека Академија Пандев премиерниот настап во Европа го ...

Алашкерт подобар од Македонија ЃП во квалификациите за ЛЕ

Н.Македонија - 11.07.2019

Вторниот македонски претставник во квалификациите на Лига Европа (ЛЕ), Македонија Ѓорче Петров (ЃП) беше поразена со 3-1 од Алашкерт во Ерменија. Водството за домаќините го донесе Танков во шеснаесетата минута од натпреварот, резултат кој стоеше на ...

„Лавовите“ не се предаваат: Јашароски носи израмнување во Ерменија (ВИДЕО)

Екипа - 11.07.2019

Храбрата игра на Македонија ЃП на гостувањето против Алашкерт вроди со плод, па „лавовите“ во второто полувреме успеаја да стигнат до израмнување. Јашароски е стрелец на израмнувачкиот погодок, откако повратникот во таборот на „лавовите“ со ...

ВИДЕО: Јашаровски го замолкна Ереван, „лавовите“ израмнија против Алашкерт

Gol.mk - 11.07.2019

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров одлично го започнаа вториот дел на гостувањето кај Алашкерт. По првата сериозна акција израмнија и го изненадија домаќинот кој влезе многу несериозно во продолжението од натпреварот.

ЕРМЕНИЈА ОСТАНА НЕОСВОЕНА: Македонија ЃП израмни, па доживеа пораз од 3:1 (ВИДЕО)

SportMedia - 11.07.2019

После оние 3:3 меѓу Пјуник и Шкупи, Македонија ЃП попладнево беше поразена во Ереван од Алашкерт 3:1. Ерменците имаат добар резултат пред реваншот во Скопје, а „лавовите“ на крајот се спасуваа и од поубедлив пораз, со оглед дека Алашкерт ја погоди ...

Македонија ЃП поразена во Ерменија: „Лавовите“ стрелаа, но треба да бркаат два гола негатива

Спортклуб - 11.07.2019

Екипата на Македонија ЃП забележа пораз во првиот натпревар од првото коло во квалификациите за Лигата на Европа на гостувањето кај Алашкерт со 3:1. „Лавовите“ ја исполнија целта да постигнат погодок, но не успеаја да ја зачуваат својата мрежа ...

Македонија ЃП поразена во Ерменија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.07.2019

„Лавовите“ загубија со 3:1 во првиот натпревар од квалификациите за пласман во ЛЕ од екипата на Алашкерт. Екипата на Македонија ЃП е поразена со 3:1 на гостувањето кај Алаштерт во Ерменија, во првиот натпревар од квалификациите за Лигата на Европа.

ВИДЕО: Јовановски без одговор, Алашкерт со „бомба“ поведе во Ереван

Gol.mk - 11.07.2019

Одбраната на Македонија Ѓорче Петров издржа само 16 минути на гостувањето во Ереван. Домаќинот Алашкерт ја круниса благата иницијатива и поведе со прекрасен гол од далечина на Никита Танков.

ВИДЕО: Алашкерт експресно до водство против Македонија ЃП

Екипа - 11.07.2019

Алашкерт брзо дојде до предност против Македонија ЃП на првиот натпревар од квалификациите за ЛЕ кој се игра во Ереван. Ерменците до предност стигнаа со голот на Танков уште во 16. минута од ...

ЛЕ: Македонија ЃП со висок пораз во Ерменија

TopSport - 11.07.2019

Откако Шкупи успеа да пропушти предност од 3:1 за 3:3 реми со ерменскиот Пјуник, вториот македонски претставник во квалификациите за Лига Европа, Македонија Ѓорче Петров доживеа 3:1 пораз во Ерменија од Алашкерт.

Полувреме Алашкерт – Македонија ЃП 1:0: Загубен дуел на средината, и гол од дваесетина метри (ВИДЕО)

SportMedia - 11.07.2019

По првиот дел на средбата во Ереван, Македонија ЃП има негатива од 1:0 против Алашкерт. При една загубена топка на средината на теренот, Алашкерт успеа преку Танков да дојде до предност во 16. минута со удар од 22-23 метри.

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Четворица Бразилци во стартниот тим на „лавовите“ во Ерменија

Gol.mk - 11.07.2019

Вториот ерменско-македонски дуел, пресметката меѓу Алашкерт и Македонија Ѓорче Петров со големо нетрпение се очекува во двете земји. Веќе се официјализирани двата тима, а Таневски не изненади со тимот и ги извади 11-те најавени фудбалери.

„Лавовите“ со Карваљо го напаѓаат Алашкерт

SportMedia - 11.07.2019

Познати се составите на Алашкерт и на Македонија ЃП пред денешната нивна меѓусебна пресметка која стартува во 17 часот на стадионот на ерменеската федерација во Ереван. Македонија ЃП со тројца бразилци во составот, и во формација 4-2-3-1 ќе играат ...

Тантуровски пред мечот со Алашкерт: Подготвени сме за позитивен резултат

Екипа - 11.07.2019

Нескриен оптимизам владее во таборот на Македонија ЃП пред денешниот прв натпревар од стартното квалификациско коло за Лигата на Европа. „Лавовите“ од 17 часот во Ереван ги очекува пресметката против ерменски Алашкерт, носени од желбата за позитивен ...

Шкупи, Академија Пандев и Македонија ЃП денеска дел од Лигата на Европа

1tv - 11.07.2019

Македонските преставници во годинешните квалифиакции за Лигата на Европа, екипите на Шкупи, Академија Пандев и Македонија ЃП, денеска ги играат стартните мечеви од првото квалификациско коло.

Таневски: Моите момци имаат лавовски карактер

Sport 1 - 11.07.2019

Македонија Ѓорче Петров денеска од 17 часот му гостува на ерменски Алашкерт во рамки на првиот натпревар од првото квалификациско коло во Лигата на Европа. „Лавовите“ можеби се мали аутсајдери во оваа пресметка, но тренерот Александар Таневски вели ...

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Во Ереван максимум гол или два

SportMedia - 11.07.2019

Еден од трите македонски претставници во Лигата на Европа, Екипата на Македонија ЃП, попладнево во Ереван гостува кај екипата на Алашкерт. Домашните мечот го дочекуваат како фаворити, а Македонија ЃП ќе се обиде да извлече што поповолен резултат ...

ВРЕМЕ Е ЗА ЛИГА ЕВРОПА: Деби за „пандевци“, чаирчани одново со евро настап, „лавовите“ го играат 13 меч

SportMedia - 11.07.2019

Денеска попладне три наши екипи ќе го одиграат својот прв натпревар од 1.квалификациско коло во Лигата на Европа. Академија Пандев против Зрински ќе дебитира во фудбалска Европа, и затоа во таборот на струмичани радоста е голема што ете и тие во ...

Македонија ЃП и Шкупи гостуваат во Ерменија, Пандевци го чекаат Зрински

TopSport - 11.07.2019

Македонските претставници во Лига Европа денес ќе ги одиграат првите натпреври во квалификациите за пласман во фазата по групи во ова натпреварување. Шкупи, Македонија ЃП и Академија Пандев ќе се обидат да остварат резултати што ќе им гарантираат ...

Таневски: Лавовскиот карактер на фудбалерите ни дава надеж за успех

PressingTV - 11.07.2019

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров ќе играат внимателно, но со голема верба во успех на гостувањето кај ерменски Алашкерт, во првиот натпревар од првото квалификациско коло во Лигата на Европа.

Македонија ЃП со два гола негатива се враќа од гостувањето кај Алашкерт

24Фудбал - 11.07.2019

Македонија Ѓорче Петров со пораз од 3-1 се враќа од гостувањето кај Алашкерт, во Скопје ќе брка два гола негатива. Македонија Ѓорче Петров со пораз од 3-1 се враќа од гостувањето кај Алашкерт во првото квалификациско коло од Лига Европа.

ЛЕ: Алашкерт ги скроти ,,лавовите” од Ѓорче Петров

Локално - 11.07.2019

Македонскиот фудбалски претставник во Лига Европа, Македонија Ѓорче Петров загуби со 3-1 на првиот натпревар од првото квалификациско коло на гостувањето кај ерменскиот тим Алашкерт. Алашкерт успеа преку Танков да дојде до предност од 1-0 во 16-тата ...

Македонија Ѓорче Петров загуби на гостувањето кај Алашкерт со 3-1

Нетпрес - 11.07.2019

Македонија Ѓорче Петров загуби на гостувањето кај Алашкерт со 3-1 во рамки на првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Нашата екипа можеби не заслужи вака убедлив пораз, барем според прикажаната игра на теренот.

ЛЕ: Македонија ЃП со висок пораз во Ерменија

Макфакс - 11.07.2019

Откако Шкупи успеа да пропушти предност од 3:1 за 3:3 реми со ерменскиот Пјуник, вториот македонски претставник во квалификациите за Лига Европа, Македонија Ѓорче Петров доживеа 3:1 пораз во Ерменија од Алашкерт.

„Лавовите“ од Ѓорче по изненадување во Ерменија

Слободен Печат - 11.07.2019

По одработените тренинзи на гостински терен и аклиматизацијата, фудбалерите на Македонија ЃП се спремни за летниот европски предизвик. Денешната пресметка од првиот натпревар во првото квалификациско коло на Лига Европа во Ерменија ќе започне од ...

Македонија ЃП и Шкупи гостуваат во Ерменија, Пандевци го чекаат Зрински

Макфакс - 11.07.2019

Македонските претставници во Лига Европа денес ќе ги одиграат првите натпреври во квалификациите за пласман во фазата по групи во ова натпреварување. Шкупи, Македонија ЃП и Академија Пандев ќе се обидат да остварат резултати што ќе им гарантираат ...