TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

3-те најсреќни хороскопски знаци оваа недела

Lady - 11.06.2024

Овие три хороскопски знаци ќе доживеат среќа во неделата од 10 до 16 јуни 2024 година. Иако често се мисли дека само една судбина е на крајот ваша, повеќе патеки и дестинации зависат од вашиот избор.

Кој орган му е слаба точка на секој хороскопски знак: Кај терезиите прво страдаат бубрезите, а кај лавовите – срцето!

Убавина и Здравје - 11.06.2024

Според астрологијата, секој од 12-те знаци на зодијакот има слаба точка на телото Деловите од телото му се „доделени“ на секој хороскопски знак почнувајќи од првиот, овенот, и од највисокиот дел на телото – главата, до последниот знак – рибите и ...

Најголемите кавгаџии во зодијакот: ќе ве исцедат како лимон

Макфакс - 11.06.2024

Веројатно ви се случило некои луѓе да ви ја цицаат целата енергија бидејќи тоа е зборот за класичните енергетски вампири. Кои се најголемите кавгаџии во зодијакот? Факт е дека некои хороскопски знаци се понапорни од другите и никогаш не треба да ...

Луѓето родени во овие хороскопски знаци имаат широк поглед кон светот

Во Центар - 11.06.2024

Луѓето родени под овие хороскопски знаци се познати по тоа што размислуваат надвор од рамката и доаѓаат со револуционерни идеи. Овие знаци имаат уникатен начин на гледање на светот, користејќи ја својата креативност, интуиција и оригиналност за да ...

Хороскопски знаци кои ги очекуваат големи промени во врските

Кумановски м. - 11.06.2024

Според хороскопот, многумина кои се во несреќни врски, како и оние кои се во врска со токсичен партнер или се сомневаат во нивната љубов, сега ќе ја разберат вистината и ќе сакаат промена.

ДОАЃААТ ПАРИ: Два хороскопски знаци ќе се збогатат до крајот на јуни 2024 – Дали сте еден од нив?

Centar - 11.06.2024

До крајот на јуни 2024 година, два хороскопски знаци ќе имаат особено поволни околности за значителни финансиски добивки. Еве кои знаци ќе имаат најголема шанса да се збогатат во текот на овој период: Јарците ќе имаат многу успешен период до крајот ...

Шанса за нов живот: Универзумот ќе награди два хороскопски знаци многу наскоро

Еспресо - 11.06.2024

Во јуни универзумот ќе им подари среќен билет на само два знака од Зодијакот. Астролозите ги именуваа кои се среќниците. Според астролозите, постојат два знаци на Зодијакот кои можат да сметаат на помошта од повисоките сили и тоа од десетти јуни до ...

Размислуваат со брзина на светлината: Три хороскопски знаци се секогаш чекор пред останатите

Вечер Прес - 11.06.2024

Ова се трите хороскопски знаци чиј мозок работи со брзина на светлината – тие се секогаш чекор понапред од останатите. Девица Девицата е мајстор за набљудување и анализа. Тие се како компјутерски алгоритми, секогаш се способни да препознаат и ...

Посесивни се и љубоморни: Овие хороскопски знаци се најлошите љубовни партнери

Во Центар - 10.06.2024

Астрологијата нуди интересен увид за тоа како хороскопскиот знак може да влијае на нашето однесување во врските. Да погледнеме неколку хороскопски знаци кои според ѕвездите често се посесивни и склони кон љубомора.

Жените во овие хороскопски знаци имаат најдобри мајчински инстинкти, а еве и зошто

Убавина и Здравје - 10.06.2024

Доколку се прашувате за кои хороскопски знаци станува збор, одговорите ви ги даваме во продолжение… Љубовта на мајката нема граници, но некои жени едноставно го имаат тој дополнителен, ѕвезден допир кога станува збор за мајчинскиот инстинкт.

Хороскопски знаци што секогаш прават погрешни избори: дали сте меѓу нив

Макфакс - 10.06.2024

Некогаш не сме ние виновни за тоа што ни се случува, но најчесто не постои никој друг кого би можеле да обвиниме. И тогаш е време да се соочиме со последиците, кои не се секогаш многу пријатни.

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што нè советуваат ѕвездите за утре, 11.06.2024 година, во врска со ...

Екран - 10.06.2024

Овен Работа: Ќе бидете расфрлани на повеќе правци, па затоа е многу важно да бидете максимално фокусирани на она што го работите и зборувате. Љубов: Слободните преку работа би можеле да запознаат нова личност и да започнат убава комуникација.

Три хороскопски знаци кои е најтешко да се сакаат: Емотивно неподготвени за врска

Еспресо - 10.06.2024

Астролозите зборуваа за хороскопските знаци кои најтешко се сакаат, бидејќи се премногу самодоволни или премногу импулсивни и често се емотивно неподготвени за врска. Станува збор за три знаци од Зодијакот.

Денешен хороскоп (10.06.2024) – Што не очекува денеска според хороскопскиот знак?!

Lady - 10.06.2024

Овен Работа: За типичниот Овен претстои прилично напорен почеток на работната недела. Би ја поздравиле помошта на некој од вашите блиски соработници. Љубов: Некој близок денес би можел да се чувствува запоставено, па потрудете се малку да го ...

Ѕвездите најавуваат бурно лето: Во јуни и јули ќе бидете на седмо небо, но август ќе ви одржи тешки лекции

Вечер Прес - 10.06.2024

Во љубовниот хороскоп доминира Јупитер кај Близнаците, кој ќе донесе многу радост на секој знак од хороскопот во текот на летото. На небото помеѓу 4 и 28 август се случува важен настан – Меркур ретрограден кај Девица и Лав, кој ќе донесе многу ...

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Попара - 09.06.2024

Кај сексуалната компатибилност е многу потешко, често и невозможно да се даде генерална оцена. Конкуренцијата е силна, но на основа на ѕвездените предиспозиции, составена е листа на знаци кои никогаш нема да ве разочараат во кревет.

Остроумни и интелегентни: Овие хороскопски знаци никогаш нема да ги измамите

Женски магазин - 09.06.2024

Ретко кој ќе си признае себеси и на другите дека има „кавга“ со интелигенцијата, но затоа поединци можат да се пофалат дека мозокот им работи со 100 на час. Постојат неколку видови на интелигенција - емоционална, интуитивна, практична, перцептивна и ...

Хороскопски знаци кои секогаш прават погрешни избори: дали сте меѓу нив

Опсервер - 10.06.2024

Некогаш не сме ние виновни за тоа што ни се случува, но најчесто не постои никој друг кого би можеле да обвиниме. И тогаш е време да се соочиме со последиците, кои не се секогаш многу пријатни.

Посесивни се и љубоморни: Овие хороскопски знаци се најлошите љубовни партнери

Пулс24 - 10.06.2024

Астрологијата нуди интересен увид за тоа како хороскопскиот знак може да влијае на нашето однесување во врските. Да погледнеме неколку хороскопски знаци кои според ѕвездите често се посесивни и склони кон љубомора.ШкорпијаШкорпијата е знак на ...

Овие хороскопски знаци никогаш нема да ги измамите: Остроумни и интелегентни

Убавина и Здравје - 11.06.2024

Ретко кој ќе си признае себеси и на другите дека има „кавга“ со интелигенцијата, но затоа поединци можат да се пофалат дека мозокот им работи со 100 на час. Постојат неколку видови на интелигенција – емоционална, интуитивна, практична, перцептивна и ...

Најголемите кавгаџики на зодијакот: ќе ве исцедат како лимон

Опсервер - 11.06.2024

Веројатно ви се случило некои луѓе да ви ја цицаат целата енергија, бидејќи тоа е зборот за класичните енергетски вампири. Кои се најголемите кавгаџики на зодијакот? Факт е дека некои хороскопски знаци се понапорни од другите и никогаш не треба да ...

Луѓето родени во овие хороскопски знаци имаат широк поглед кон светот

Пулс24 - 11.06.2024

Луѓето родени под овие хороскопски знаци се познати по тоа што размислуваат надвор од рамката и доаѓаат со револуционерни идеи. Овие знаци имаат уникатен начин на гледање на светот, користејќи ја својата креативност, интуиција и оригиналност за да ...

Најголемите кавгаџии во зодијакот: ќе ве исцедат како лимон

Centar - 11.06.2024

Веројатно ви се случило некои луѓе да ви ја цицаат целата енергија бидејќи тоа е зборот за класичните енергетски вампири. Кои се најголемите кавгаџии во зодијакот? Факт е дека некои хороскопски знаци се понапорни од другите и никогаш не треба да ...