TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица

Канал5 - 14.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на вечерашната седница на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе имаат позитивен придонес во делувањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ со нов ИК, генерален секретар и потпретседатели

Канал5 - 14.01.2018

Со изборот на новиот состав на Извршниот комитет, опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги почна активностите за промени во партијата, најавени по именувањето на Христијан Мицкоски за партиски лидер. Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ синоќа за нов генерален ...

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

Канал5 - 14.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. Одлуката е донесена вечерва на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на ...

ВМРО-ДПМНЕ со нов ИК, генерален секретар и потпретседатели

Алсат-М - 13.01.2018

Со изборот на новиот состав на Извршниот комитет, опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги почна активностите за промени во партијата, најавени по именувањето на Христијан Мицкоски за партиски лидер. Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ синоќа за нов генерален ...

Пратениците кои се спротиставија на изборот на Мицкоски, исфрлени од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 13.01.2018

Oткако Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет на опозициската партија се потврдија шпекулациите дека од ова партиско тело ќе бидат „исфрлени“ тие што се спротиставија на изборот на новиот претседател, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Новиот ИК е со силно мотивирани индивидуи

еМагазин - 13.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на седницата на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе имаат позитивен придонес во делувањето на партијата.

Кој остана во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 13.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нови членови на Извршниот комитет (ИК). Во ИК на најголемата опозициона партија влегоа претседателите на општински комитети во Штип, Охрид и Кисела Вода, Иван Јорданов , Кирил Пецаков и Орце Ѓорѓиевски .

Избран новиот ИК на ВМРО ДПМНЕ, Милошоски и Димовски не се дел од него

Нова ТВ - 12.01.2018

Во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва беше избран новиот Извршен комитет на партијата. За нов генерален сектретар со одлука на ЦК е назначен Игор Јанушев, кој до неодамна беше директор на ЈСП.

Милошоски и Димовски ни во ИК, ни во „прегратката“ на Мицкоски

Deutsche Welle - 12.01.2018

Станува збор за чистка, за Извршен комитет кој е правен по сугестија на почесниот претседател, и најчесто со „no name“ и послушни личности, велат извори од ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на вечерашниот избор на ИК.

Имињата на новите членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот Извршен комитет по предлог на претседателот Христијан Мицковски. Во Извршниот комитет се претседателите на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода.

Избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, ги нема Димовски, Милошоски и Вељаноски

МКД - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав веќе ги нема пратениците Илија Димовски, Антонијо Милошоски, како и поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

Алсат-М - 12.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. Одлуката е донесена вечерва на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на ...

Михајловски, Славевски, Ѓорчев, Трајановски во новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра составот на новиот Извршен комитет на партијата. Членови на Извршниот комитет на партијата се Иван Јорданов, Кирил Пецаков, Орце Ѓорѓиевски, Владимир Нелоски, Даниела Рангелова, Игор Николов, Трајко ...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Сител - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев. Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски.

Нов генерален сектретар на ВМРО-ДПМНЕ е Игор Јанушев, ова се тројцата потпретседатели и новиот ИК

Либертас - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Порталот Курир кој е близок до опозициската партија го објави новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Пратениците кои се спротиставија на изборот на Мицкоски, исфрлени од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 12.01.2018

Откако вечерва Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет на опозициската партија се потврдија шпекулациите дека од ова партиско тело ќе бидат „исфрлени“ тие што се спротиставија на изборот на новиот претседател, Христијан Мицкоски.

Мицкоски го реформира ВМРО ДПМНЕ со нови лица во ИК, нови потпретседатели и генерален секретар

AKO - 12.01.2018

,,Станува збор за силно мотивирани индивидуи, луѓе кои поголем дел од својот живот поминале во партиските структури и искусни политичари, така што во периодот што следува, убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе и ќе може што поскоро да ...

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели...

Н.Македонија - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски.

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица...

Н.Македонија - 12.01.2018

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на вечерашната седница на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе ...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Бриф - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Новиот список со имиња е спој на млади и искусни партиски кадри.

Тројца потпретседатели, нов состав на ИК- ВМРО- ДПМНЕ кадровски се освежи

Алфа - 12.01.2018

ВМРО ДПМНЕ доби нов состав на Извршниот комитет, тројца потпретседатели и нов Генерален секретар. ВМРО ДПМНЕ доби нов состав на Извршниот комитет, тројца потпретседатели и нов Генерален секретар.

Неколкумина нови лица: ВМРО-ДПМНЕ го избра новиот ИК

Телевизија Нова - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Новиот список со имиња е спој на млади и искусни партиски кадри.

Ова се имињата кои влегоа во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот Извршен комитет по предлог на лидерот, Христијан Мицкоски. Во Извршниот комитет се претседателите на општински комитети, Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода.

Имињата на новите членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот Извршен комитет по предлог на претседателот Христијан Мицковски. Во Извршниот комитет се претседателите на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода.

Нов генерален сектретар на ВМРО-ДПМНЕ е Игор Јанушев, ова се тројцата потпретседатели и новиот ИК

iPortal - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Порталот Курир кој е близок до опозициската партија го објави новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Спој на млади и искусни партиски кадри: Избран новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Република - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Новиот список со имиња е спој на млади и искусни партиски кадри. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

Нетпрес - 12.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. Одлуката е донесена вечерва на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на ...

Избран новиот извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав се најдоа и актерот Тони Михајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци и сопственик на „Кожувчанка“, Митко Јанчев, и ...

Ова се членовите на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Членови на ИК се тројца претседатели на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода. За членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, како што дознава КУРИР се избрани и: Владимир Нелоски, Даниела Рангелова, ...

Милошоски и Димовски ни во ИК, ни во „прегратката“ на Мицкоски

Локално - 12.01.2018

Станува збор за чистка, за Извршен комитет кој е правен по сугестија на почесниот претседател, и најчесто со „no name“ и послушни личности, велат извори од ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на вечерашниот избор на ИК.

Игор Божиновски избран за член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Kumanovo News - 12.01.2018

Божиновски е член на Централната правна комисија, претседател на правната комисија, а беше и портпарол во општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово. Вработен е во Централен регистар Куманово.

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го избра новиот Извршен комитет

Мета - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав се најдоа и актерот Тони Михајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци и сопственик на „Кожувчанка“, Митко Јанчев, и ...

ВМРО-ДПМНЕ со нов Извршен Комитет: Спој на млади и искусни кадри

Курир - 12.01.2018

На денешната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот на партијата Христијан Мицкоски е изгласан новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Истакнати професори, уметници, доктори, спортисти, партиски активисти и кадри со долгогодишно ...

Избрани тројца нови потпретседатели, нов генерален секретар и нов Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Поглед - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев. Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски.

EKСКЛУЗИВНО: ”Кои се новите членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ?!”

Маркукуле - 12.01.2018

Пред почетокот на Централниот Kомитет проструи информација, неофицијална, дека нов секретар на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде Игор Јанушев, поранешен директор на ЈСП. Речиси целосно во новиот тим ќе бидат и Влатко Ѓорчев, Димитар Димовски, Цветан Трипуновски, ...

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Кој ќе ги биде претставник од Прилеп во новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ?!

Маркукуле - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе го добие новиот состав на Извршниот Комитет. Како што претходно дознавме познат е дел од новите луѓе кои веројатно ќе бидат дел од новиот тим на лидерот Христијан Мицкоски.