TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фиш го состави идеалниот тенисер: Треба да го има бекхендот на Ѓоковиќ…

Дерби - 09.04.2020

Поранешниот светски рекет број седум, Марди Фиш го состави својот идеален тип на тенисер, поточно совршениот играч и кои карактеристики треба да ги поседува. Фиш кој во кариерата освои шест АТП титули, но и сребрен медал на ЛОИ во Атина (2004) ...

Против Ѓоковиќ се чувствувате како аматер

Вечер - 08.04.2020

Холандскиот тенисер Робин Хасе, истакна дека најтешко му било да игра против моментон светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ. Хасе веќе 15. години е професионалец, а во кариерата има освоен оскромни две титули и има заработено преку ...

Федерер доби илјадници видеа од акцијата: Тенис од дома (ВИДЕО)

Дриблинг - 08.04.2020

Во ова време невреме, кога спортот е во прекин, големите ѕвезди со акции од дома, последната ја организираше Рожер Федерер. Швајцарецот побара од своите фанови да му пратат видеа како практикуваат тенис во домашни услови, доби илјадници видеа, ...

„Ѓоковиќ никогаш нема да биде сакан како Федерер и Надал“

Екипа - 08.04.2020

Кој е најдобар тенисер во светот на сите времиња, но и зошто Новак Ѓоковиќ не е омилен меѓу фановите на ниво на кое се Роџер Федерер и Рафаел Надал. Интересна изјава на оваа тема даде 13-рангираниот светски рекет, Аргентинецот Диего Шварцман, кој ...

Во куќата на Федерер се славел прекинот на сезоната

Вечер - 08.04.2020

Поранешниот италијански тенисер Паоло Бертолучи, говореше за моменталната ситуација во светскиот тенис. Бертолучи, кој одамна се пензионираше, вели дека актуелната ситуација најмногу му одговара на најтрофејниот тенисер на денешницата Швајцарецот ...

Ѓоковиќ одговори на предизвикот на Федерер! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.04.2020

Швајцарскиот тенисер го номинираше и првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ кој учествуваше во неговиот предизвик. Во море на спортски предизвици кои во време на пандемијата на коронавирусот кружат низ социјалните мрежи, нов доаѓа од страна на Рожер ...

„Кога играш против Ѓоковиќ се чувствуваш како аматер“

Gol.mk - 08.04.2020

Новак Ѓоковиќ важи за еден од најнезгодните противници во светот на тенисот, а тоа го признаваат речиси сите негови ривали. Неговата игра е перфектна, слабостите се сведени на минимум, а ако на тоа се додаде неговиот несомнен талент, тогаш мисијата ...

Федерер сакал да го советува Ѓоковиќ, па добил брутален одговор: “Дали е ова доволно добро, Роџер?”

Точка - 08.04.2020

Додека светот е заглавен во карантин поради пандемијата на коронавирусот, спортистите на разни начини се обидуваат да останат во форма за евентуалното продолжување на сезоната. Најдобрите тенисери се моментално во акција на предизвици да го удираат ...

Федерер дели бесплатни совети на Инстаграм, се јави Ѓоковиќ и забавата е загарантирана (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.04.2020

Рожер Федерер им понуди бесплатни совети на своите фанови и колеги како да го подобрат чувството за топчето. Швајцарецот објави видео на кое тој е облечен во бела опрема и на кое покажува како го удира топчето во ѕид и вежба сам со себе.

Федерер го „прозва“ Ѓоковиќ и доби експресен одговор: Дали ова е доволно добро? (ВИДЕО)

Дерби - 07.04.2020

На спортистите не им е лесно без стандардните обврски и тоа што мораат да бидат во карантин поради коронавирусот, па во целиот овој период видовме многу интересни предизвици, односно спортисти кои едни со други се номинираат за да извршат одредена ...

Шварцман објасни зошто фановите не го сакаат Ѓоковиќ како Федерер и Надал

Дерби - 07.04.2020

Ривалството меѓу Ѓоковиќ, Федерер и Надал е нешто што најчесто ги фрустрира останатите играчи на АТП листата, од едноставна причина што „големата тројка“ е комплетно немилосрдна кога се во прашање најважните трофеи во тенисот.

Сега и Федерер со домашен „предизвик“ – ви требаат шапка, рекет и ѕид (видео)

TopSport - 07.04.2020

Роџер Федерер се приклучи на листата спортисти кои преку своите социјални мрежи даваат „предизвици“ на фановите и спортските ривали, и овојпат ви е потребна само шапка, тениски рекет (и топче) и ѕид.

Федерер држи онлајн настава по тенис: Направи го ова ако можеш (видео)

Екипа - 07.04.2020

Роџер Федерер тренираше надвор на снег, а штом „пукна сонце“ швајцарскиот ас стави шешир на главата и почна да држи онлајн-настава по тенис. Првата вежба е на прв поглед лесна, но за великан како Федерер секој тениски потег делува како наједноставна ...

„Ѓоковиќ е повеќе „човек“ од Надал и Федерер, затоа има помалку фанови...“

Gol.mk - 07.04.2020

Најдобриот аргентински тенисер на денешницата Диего Шварцман зборуваше за „големата тројка“ на тенисот. Во интеракција со своите фанови на социјалните мрежи, 13-от светски рекет кажа свое мислење зошто Рафаел Надал и Роџер Федерер имаат поголема ...

Зверев се пошегува со Федерер: Што ти рекоа Кинезите?!

Спортклуб - 07.04.2020

Германскиот тенисер Александар Зверев како и сите останати, се во домашна изолација, поради КОВИД19 ситуацијата. Тој се подготвуваше за турнејата низ Америка, но тенис нема да има уште некое време.

Ќе бидам среќен ако поделам со вас се што имам

Вечер - 07.04.2020

Стравичните пожари во Австралија и смртоносната пандемија со коронавирусот покажаа дека контроверзниот тенисер Ник Кирјос има и друга страна за разлика од онаа која најчесто ја гледаме на теренот и слушаме во коментарите упатени кон големата тројка ...

Кирјос воопшто не е „лошо момче“: Остава храна пред прагот на куќата за сите што немаат

Екипа - 07.04.2020

Австралискиот тенисер Ник Кирјос важи за „лошото момче“ на белиот спорт. Тој редовно се кара со судиите, па дури и со противниците за време на тениските мечеви. Но, покажа дека сепак има големо срце.

Ѓоковиќ е емотивец, затоа навивачите не го сакаат

Вечер - 07.04.2020

Аргентинскиот тенисер Диего Шварцман смета дека Новак Ѓоковиќ е поемотивен на теренот за разлика од Шпанецот Рафаел Надал и Швајцарецот Роже Федерер. Според него токму ова е причината зошто луѓето помалку го сакаат во однос на неговите најгоеми ...

Сега и Федерер со домашен „предизвик“ – ви требаат шапка, рекет и ѕид (видео)

Макфакс - 07.04.2020

Роџер Федерер се приклучи на листата спортисти кои преку своите социјални мрежи даваат „предизвици“ на фановите и спортските ривали, и овојпат ви е потребна само шапка, тениски рекет (и топче) и ѕид.