TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови дојави за бомби во осум средни училишта во Скопје

Телма - 01.12.2022

Попладнево се примени дојави за поставени бомби во осум скопски училишта. Меѓу седумте училишта се гимназиите „Јосип Броз-Тито“, „Никола Карев“, „Орце Николов“, „Раде Јовчевски-Корчагин“, но и средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“.

Нови дојави за бомби во седум скопски училишта

Lider

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ДЕНЕСКА ИСПРАЗНИЈА 7 УЧИЛИШТА По неколкудневна пауза, заканите продолжија

+инфо

Повторно дојави за бомби во неколку скопски училишта

Скопје инфо

Нови дојави за бомби во 7 скопски училишта

Кајгана

Нови дојави за бомби во 7 Скопски училишта.

Либертас

Евакуирани гимназијалците од „Никола Карев“, пак пријави за бомби

МКД - 01.12.2022

Попладнево се евакуирани учениците од скопската гимназија „Никола Карев“ од втората смена. Bo училиштето пристигнала закана дека е поставена бомба. Пристигната е специјална полиција, учениците и вработените се евакуирани, наставата е во прекин.

Дојава за поставена бомба во скопско средно училиште

Сител

Евакуирани гимназијалците од „Никола Карев“, пак пријави за бомби

Република

Нови дојави за бомби во неколку скопски средни училишта

24Инфо