TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Договорена соработка со приватните болници – стара “Систина” станува Ковид центар

Телма - 22.11.2020

Нови 100 болнички легла се ставаат на располагање за ковид – болните. Поранешната болница Мала Богородица- Систина , или сега хотел Ибис станува ковид центар, трошоците за лекувањето на пациентите со корона ќе ги плаќа државата.

Во Албанија 565 новозаразени, 14 починати, отворен нов ковид центар

А1 On - 22.11.2020

Албанското Министертво за здравство соопшти дека денеска има помал број новозаразени, споредено со претходните денови, но треба да се има предвид дека и бројот на тестовите е помал. Но, како што наведува, бројот на починати е висок, јави ...

Филипче на средба со директорите на клиниките за помош на јавното здравство

Канал5 - 22.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче на средба со сопствениците на приватните болници. На средбата треба да се разгледаат можносите и на кој на начин ќе им помогнат на колегите од јавното здравство во борба со корона вирусот.

Гевгелија уште месец и пол без модуларната болница

Телма - 22.11.2020

Почнаа подготовките за поставување на модуларната болница за ковид пациенти во Гевгелија. Се уредува просторот, се прават приклучоци за струја и вода, коишто се обврска на општината, а монтирањето на болницата го прави министерството за здравство.

Во велешката болница почина уште еден пациент како последица од Ковид-19

Сител - 22.11.2020

Во велешката болница утринава починал маж на 81 година од Велес потврден позитивен на Ковид, a 26 пациенти се на кислородна поддршка. Како што информира портпаролката д-р Весна Неделковска Николова, во велешката Општа болница на три одделенија со ...

Во болниците има 1 298 ковид-пациенти, слободни се околу 130 кревети

360 степени - 22.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците низ внатрешноста на земјава е 1 298 и има околу 130 празни болнички кревети во ковид-центрите, велат од Министерството ...

Министерот Филипче денеска на нова средба со приватните болници

Канал5 - 22.11.2020

Министерот за здравство денеска на нов состанок со приватните болници за да се утврди нивното вклучување во лекувањето на ковид пациентите. Се уште немало средба помеѓу министерот за здравство имал средба со сопственците на приватните болници, по ...

Во велешката болница почина уште еден пациент како последица од Ковид

Слободен Печат - 22.11.2020

– Во велешката болница у тринава почина л маж на 81 година од Велес потврден позитивен на Ковид, a 26 пациенти се на кислородна ...

Во сите ковид центри во државава се лекуваат вкупно 1.298 пациенти

Мета - 22.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.298, а има колку 130 празни болнички кревети во ковид центрите.

Доктор Кочиај: Разбудете се од сонот, отворете ја четвртата ковид болница, болните остануваат во амбулантни возила

24Инфо - 22.11.2020

Доктор Дритан Кочиај од ковид болнцата „Шефќет Дроќи, утрово во 3:00 часот упати апел до надлежните да отворат нови болнички капацитети затоа што „болните остануваат во дворот на болниците во амбулантни возила”.

Во ковид-центрите во Скопје се лекуваат 474 лица

ММС - 22.11.2020

Сите инфективни одделенија, потенцираат оттаму, имаат довод на кислород и можат да згрижат пациенти кои имат потреба од кислородна поддршка. ...

Во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 35 пациенти, а вкупно се лекуваат 474

Нетпрес - 22.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 35 нови пациенти поради компликации од ...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 824 пациенти, има слободни кревети

ТВ21 - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

МЗ: На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 824 пациенти, слободни кревети има

Канал5 - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 825 пациенти, слободни кревети има

4NEWS - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти од КОВИД-19

А1 On - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

МЗ: Болиците низ целата држава речиси полни- На инфективните одделенија се лекуваат 824 пациенти

Press24 - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, информираат од Министерство за здравство.

Во болница се лекуваат 1.298 заразени од корона вирусот

Фокус - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

ИМА 120 ПРАЗНИ БОЛНИЧКИ КРЕВЕТИ - и сите имаат довод на кислород, тврдат здравствените власти

Фактор - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите, тврдат денеска од ...

На инфективните одделенија во Македонија се лекуваат 824 пациенти

Курир - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во КОВИД-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти позитивни или суспектни на КОВИД-19

Локално - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите.

Има околу 120 слободни места во ковид центрите

МКД - 21.11.2020

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 75 пациенти позитивни и суспектни на ковид-19. Во болницата во Штип се хоспитализирани 56 пациенти.

Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти позитивни или суспектни на КОВИД-19

24Инфо - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите.

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 824 пациенти, слободни кревети има

Макфакс - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 825 пациенти

Опсервер - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

Детален преглед на состојбата со Ковид-19 низ Македонија

еМагазин - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите.

МЗ: Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти позитивни или суспектни на Ковид-19

Независен - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите.

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 824 пациенти, слободни кревети има

Вечер - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

МЗ: Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти позитивни или суспектни на КОВИД-19

Кумановски м. - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите.

На инфективните одделенија има близу 1.300 пациенти

Нетпрес - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

Во болниците се лекуваат 825 пациенти со Ковид, слободни се 120 кревети

Нова ТВ - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

Состојба во болниците низ Македонија: Вкупно 1 292 пациенти се лекуваат од Ковид-19

Акцент - 21.11.2020

Министерството за здравство соопшти дека вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1 292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид – ...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 825 пациенти

Точка - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

МЗ: Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти позитивни или суспектни на КОВИД-19

MakPress - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите.

МЗ: Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти позитивни или суспектни на КОВИД-19

iPortal - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите.

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 824 пациенти, слободни кревети има

Скопје1 - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

Во болници од КОВИД се лекуваат 1.292 пациенти, има 120 слободни кревети во КОВИД центрите, велат од Министерството за ...

Сакам да кажам - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите, велат од Министерството за ...

МЗ: Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти позитивни или суспектни на КОВИД-19

Вечер Прес - 21.11.2020

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите.

Поради компликации од КОВИД-19 во велешката болница починаа две лица, а на Клиниката „Жан Митрев“ една 62-годишна ...

Либертас - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

Три лица од Велес починаа како последица на коронавирусот

Press24 - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

Тројца велешани починаа од ковид-19

Република - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

Поради компликации од КОВИД-19 во велешката болница починаа две лица

ТВ21 - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

Од Ковид-19 во велешката болница починаа две лица, а на Клиниката „Жан Митрев“ една 62-годишна велешанка

еМагазин - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирусот во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова , поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

Поради компликации од КОВИД-19 во велешката болница починаа две лица

4NEWS - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

Поради компликации од КОВИД-19 во велешката болница починаа две лица, а на Клиниката „Жан Митрев“ една 62-годишна ...

Вечер Прес - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

Бројката на починати расте од ден на ден- и денеска Велес бележи починати пациенти од коронавирусот

Курир - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

На инфективните одделенија се лекуваат 824 пациенти

Н.Македонија - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата ...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 825 пациенти

MTM - 21.11.2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

Од дене на ден расте бројката на починати, и денеска Велес бележи починати пациенти од коронавирусот

Нетпрес - 21.11.2020

Две лица, 88-годишен маж и 71-годишна жена починаа денеска од последици од коронавирус во велешката Општа болница. Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, поради компликации од коронавирусот починала и пациентка од Велес на ...

Да се излекуваш од коронавирус! Брачната двојка Ицевски раскажува за нивната битка со Ковид-19

4NEWS - 22.11.2020

Лилјана и Зоран Ицевски се сопружници кои биле заразени од Ковид-19. Лекувањето во домашни услови траело неколку дена, сѐ додека состојбата не им се влошила, поради што морале да бидат хоспитализирани.