TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО Среде празник, продолжи копањето на Водно за изградба на гасовод

Фокус - 11.10.2018

Откако граѓански активисти реагираа дека среде празник продолжило копањето на Водно за изградба на магистрален гасовод, од Македонски енергетски ресурси соопштија дека овие активности се отпочнати од понеделник по постигнување на согласност со ...

МЕР: Изградбата на гасоводот продолжува со согласност на активистите

Радио МОФ - 11.10.2018

Преку соопштение до јавноста, акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) информира дека изградбата на гасоводот низ Водно ќе продолжи по постигнатата согласност со граѓанските активисти кои ќе бидат во ...

Багерите на празник продолжија со уништување на Водно велат активистите, од МЕР тврдат дека се работи од понеделникот И ...

Сакам да кажам - 11.10.2018

Багерите на Водно продолжија со градежни работи за изградба на магистралниот гасовод за Тетово и Гостивар. Од граѓанската иницијатива „Го Сакам Водно“ велат дека бегарите без никаква најава денеска, на празник, почнале повторно со копање и ...

Продолжува изградбата на гасоводот низ Водно

Р.С.Европа - 11.10.2018

Продолжи изградбата на гасоводот кој ќе минува низ Водно, соопшти денеска Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР). Тие соопштија дека продолжиле со изградбата откако е постигната согласност со ...

Багерите повторно го копаат Водно-граѓани ги запреа

Алфа - 11.10.2018

Граѓанските активисти за одбрана на Водно денеска повторно ги запреа багерите кои среде празник продолжија да ја копаат трасата за гасификацијата. Алармираат дека Водно продолжува да се силува, иако договорот бил дека копањето нема да продолжи ...

[Фото + видео] Багерите денес повторно работат на Водно

Радио МОФ - 11.10.2018

Планинари кои се искачуваат на линија Матка – Водно повторно забележаа како машинерија работи на терен за изградба на гасоводот. Револтирани се што се изведуваат градежни активности денес, за време на празникот 11 Октомври.

МЕР: Продолжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

1tv - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

Копањето на Водно продолжи на државен празник (видео)

Република - 11.10.2018

Иако беа запрени со привремена одлука поради нерегуларности поврзани со обележување на теренот каде се копа, но и поради дозволите кои АД Македонски енергетски ресурси (МЕР) требаше да ги обезбеди, градежните активности на Водно продолжија и денеска.

(ВИДЕО) Го сакам Водно: Багерите активирани на празник

Фактор - 11.10.2018

Од еко-групата „Го сакам Водно“, поради која беше сопрено трасирањето на гасоводот на скопската планина заради дебата со градските власти, попладнево објави видео со кое тврди дека механизацијата повторно е активирана и тоа на денот на националниот ...

„Го сакам Водно“: Добиваме празни ветувања, кои никој нема намера да ги исполни

Макфакс - 11.10.2018

Водно и натаму се силува, а институциите се глуви на нашите аргументи, велат активистите од иницијативата „Го сакам Водно“, додавајќи дека инспекциите иако јасно се известени и натаму се пасивни.

МЕР: Копањето на Водно е почнато од понеделник, со согласност од активистите

Макфакс - 11.10.2018

Од АД Македонски енергетски ресурси (МЕР), по денешните реакции во јавноста дека на Водно одново е почнато со градежни активности, кои претходно беа запрени, велат дека новата фаза е стартувана од понеделникот (8. октомври).

Копањето на Водно продолжи на државен празник

Макфакс - 11.10.2018

Денеска продолжија градежните активности на Водно, откако претходно беа запрени со привремена одлука поради нерегуларности поврзани со обележување на теренот каде се копа, но и поради дозволите кои АД Македонски енергетски ресурси (МЕР) требаше да ...

Продолжува да се копа на Водно

Нова ТВ - 11.10.2018

Преку соопштение до јавноста, акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) информира дека изградбата на гасоводот низ Водно ќе продолжи по постигнатата согласност со граѓанските активисти кои ќе бидат во ...

МЕР: Продлжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

Локално - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

ВИДЕО: Копањето на Водно продолжи на државен празник

Курир - 11.10.2018

Иако беа запрени со привремена одлука поради нерегуларности поврзани со обележување на теренот каде се копа, но и поради дозволите кои АД Македонски енергетски ресурси (МЕР) требаше да ги обезбеди, градежните активности на Водно продолжија и ...

Го Сакам Водно:Водно се силува и натаму!

Антропол - 11.10.2018

реакција од здружението „Го Сакам Водно“: Институциите се глуви на аргументи. Инспекциите иако јасно се известени за будност и натаму се пасивни. ВО СИТУАЦИЈА КОГА: 1. Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески изјавува дека голем дел од ...

Копањето на Водно продолжи на државен празник

А1 On - 11.10.2018

Денеска продолжија градежните активности на Водно, откако претходно беа запрени со привремена одлука поради нерегуларности поврзани со обележување на теренот каде се копа, но и поради дозволите кои АД Македонски енергетски ресурси (МЕР) требаше да ...

Гасоводот продолжи да се гради, активистите ќе мониторираат

+инфо - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

Градењето на гасоводот на Водно продолжи на државен празник

еМагазин - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

Копањето на Водно продолжи на државен празник

Точка - 11.10.2018

Денеска продолжија градежните активности на Водно, откако претходно беа запрени со привремена одлука поради нерегуларности поврзани со обележување на теренот каде се копа, но и поради дозволите кои АД Македонски енергетски ресурси (МЕР) требаше да ...

МЕР: Продлжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

Стандард - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

(Видео) Активистите застанаа пред багерите на Водно: Не мрдам од тука, покажете дозвола за градба

Макфакс - 11.10.2018

Откако денеска продолжија градежните работи на Водно, без претходна најава, активистите од иницијативата „Го сакам Водно“ застанаа пред градежната механизација и не дозволуваат копање на парк шумата.

Продолжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

Нетпрес - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

(ВИДЕО) Активистите застанаа пред багерите на Водно: Не мрдам од тука, покажете дозвола за градба

А1 On - 11.10.2018

Откако денеска продолжија градежните работи на Водно, без претходна најава, активистите од иницијативата „Го сакам Водно“ застанаа пред градежната механизација и не дозволуваат копање на парк шумата.

МЕР: Продлжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

Сител - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

Активистите застанаа пред багерите на Водно: Не мрдам од тука, покажете дозвола за градба

Точка - 11.10.2018

Откако денеска продолжија градежните работи на Водно, без претходна најава, активистите од иницијативата „Го сакам Водно“ застанаа пред градежната механизација и не дозволуваат копање на парк шумата.

МЕР: Продлжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

А1 On - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

(Видео) Активистите застанаа пред багерите на Водно: Не мрдам од тука, покажете дозвола за градба

Скопје инфо - 11.10.2018

Откако денеска продолжија градежните работи на Водно, без претходна најава, активистите од иницијативата „Го сакам Водно“ застанаа пред градежната механизација и не дозволуваат копање на парк шумата.

МЕР: Продлжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

Вечер - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

МЕР: Продлжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

Либертас - 11.10.2018

А кционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

МЕР: Постигната согласност, продолжува изградбата на гасовод на Водно

Независен - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

Продолжи изградбата на гасоводот на Водно

ТВ21 - 11.10.2018

Акционерското друштво „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека ја продолжи изградбата на магистралниот гасовод на потегот на падините на Водно, откако постигнале согласност со граѓанските активисти. „МЕР А.Д.

МЕР: Продлжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

Телма - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

МЕР: Продолжува изградбата на гасоводот на Водно

Н.Македонија - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

МЕР: Продлжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

MTM - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активисти.

МЕР: Продлжува изградбата на гасоводот по постигнатата согласност со активистите

Канал5 - 11.10.2018

Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) денеска соопшти дека почнаа активностите за продолжување на изградбата на магистралниот гасовод откако е постигната согласност со граѓанските активиси.

МЕР: Изградбата на гасоводот на Водно продолжува, активистите ќе ja контролираат изведбата

МКД - 11.10.2018

Постигната е согласност со граѓанските активисти, изградбата на магистралниот гасовод Делница 5 Скопје - Тетово - Гостивар кај потегот на Водно продолжува, соопшти денеска акционерското друштво за вршење енергетски дејности Македонски енергетски ...

Продолжува изградбата на гасоводот низ Водно

Радар - 11.10.2018

Продолжи изградбата на гасоводот кој ќе минува низ Водно, соопшти денеска Акционерското друштво за вршење енергетски дејности „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР). Тие соопштија дека продолжиле со изградбата откако е постигната согласност со ...