TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сопругата на Том Хенкс на обожавателите им го даде тел. број: „Испратете ми порака!“ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 26.03.2020

Пејачката и продуцентка Рита Вилсон (63) и нејзиниот сопруг Том Хенкс (63) се лекуваат од коронавирусот во домашна изолација во Австралија. И двајцата им соопштија на своите следбеници на Инстаграм дека се чувствуваат добро.

(ВИДЕО) ТЕШКА САМОИЗОЛАЦИЈА – ИСПРАЌАЈТЕ МИ ПОРАКИ: Сопругата на Том Хенкс го објавила својот број од телефон!

Екран - 25.03.2020

Сопругата на Том Хенкс закрепнува од корона вирусот во домашна изолација… Сопругата на Том Хенкс (63), актерка, пејачка и продуцентка Рита Вилсон (63), која закрепнува од вирусот во домашна изолација, во Австралија, го сподели на Инстаграм нејзиниот ...

Втора недела од домашниот карантин, Том Хенкс ја информираше јавноста за неговата здравствена состојба

+инфо - 24.03.2020

Познатиот актер Том Хенкс, кој со својата сопруга Рита Вилсон помина две недели во карантин во Австралија откако беше потврдено дека и двајцата се позитивни на ковид-19, им се обрати на сите преку својот твитер-профил.

Син зависник од дрога, сопруга - рак на дојка: 12 факти за животот на Том Хенкс

Црнобело - 24.03.2020

Корона вирусот не е единствениот животен предизвик на познатиот пар, тие минале низ низа животни трагедии, но бракот им останал цврст. Периодов актерот Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се актуелни во медиумите по позитивниот тест на корона ...