TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мекгрегор ја заврши кариерата и ги шокираше фановите!!

Канал5 - 26.03.2019

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор ги изненади сите љубители на спортот со одлуката да ја заврши кариерата во рингот. Контроверзниот Мекгрегор кој ја одработува суспензијата заработена по инцидентот предизвикан по мечот со Хабиб Нургмагомедов на ...

Конор Мекгрегор стави крај на кариерата во ММА

Кајгана - 26.03.2019

Сосем неочекувано, во текот на изминатата ноќ Конор Мекгрегор преку неговиот Twitter профил најави дека си заминува од УФЦ и се пензионира од спортот ММА (mixed martial arts). Ирскиот борач ја изненади јавноста со неговата одлука да стави крај на ...

Дена Вајт се огласи по пензионирањето на Мекгрегор (ФОТО)

СуперСпорт - 26.03.2019

Конор Мекгрегор реши да се повлече од УФЦ и да се пензионира, па ги шокираше своите фанови, кои не очекуваа такво нешто од него, туку се надеваа на нов спектакл. По неговата одлука да се пензионира од спортот, се огласи и првиот човек на УФЦ, Дена ...

Конор Мекгрегор се пензионираше!

МКД - 26.03.2019

Поранешниот УФЦ шампион, Конор Мекгрегор објави крај на кариерата во ММА. 30-годишниот Мекгрегор утринава ја изненади јавноста откако преку социјалните мрежи објави крај на кариерата. „Одлучив да се пензионирам од спортот формално познат како „ММА ...

Се пензионираше Конор Мекгрегор

Оff.net - 26.03.2019

30-годишниот поранешен УФЦ шампион на социјалните медиуми објави дека се пензионира од „спортот порано познат како ’мешани боречки вештини’. Последната борба на Мекгрегор заврши со пораз од Хабиб Нурмагомедов во октомври 2018.

Е ова никој не го очекуваше: Мек Грегор објави пензија!

SportMedia - 26.03.2019

Поранешниот УФЦ шампион во две категории и најголемата ѕвезда на ММА, Конор Мек Грегор објави дека се повлекува од спортот. Утринава, потолно неочекувано Мек Грегор на својот Твитер профил напишал дека завршува со боречките вештини, како и дека на ...

Мекгрегор оди во пензија!

Фокус - 26.03.2019

Поранешниот УФЦ шампион во лесна категорија, Конор Мекгрегор објави дека заминува во пензија. Тој на својот Твитер налог порача дека еден ден морал да донесе ваква одлука и им посака среќа не неговите колеги.

Конор Мекгрегор со една објава го шокираше спортскиот свет: Време е за ….

Дерби - 26.03.2019

Еден од најконтроверзните спортисти во моментов, Конор Мекгрегор предизвика лавина реакции со неговата последна објава на социјалните мрежи. Ирскиот борец најави дека се пензионира од ММА борбите во кои досега имаше скор од 21 победа и четири порази.

Неочекувано: Конор Мекгрегор се пензионираше! (ФОТО)

СуперСпорт - 26.03.2019

Поранешниот шампион во УФЦ во две категории и најголемата ѕвезда во ММА, Конор Мекгрегор објави дека се повлекува од спортот. Утринава, целосно неочекувано, Мекгрегор на Твитер напиша дека завршил со „спортот, односно формални натпревари во мешани ...

Шок во боречкиот свет: Конор Мекгрегор се пензионира!

Спортски - 26.03.2019

Никој не очекуваше вакво нешто. Навистина оди во пензија или ова е преговарчка тактика!? Поранешниот шампион во УФЦ и најголема ѕвезда на ММА, Конор Мекгрегор објави дека се повлекува од спортот! Рано утрово целосно неочекувано буквално од никаде.

Мекрегор ги шокира фановите: Момци, заминувам во пензија!

Sport 1 - 26.03.2019

Само неколку дена откако во алкохолизирана состојба јавно бараше реванш-пресметка со Хабиб Нурмагомедов, контроверзниот ирски борец во мешани борешки вештини (ММА), Конор Мекгрегор, неочекувано објави дека заминува во – пензија.

Мекгрегор објави: Одам во пензија!

Екипа - 26.03.2019

Конор Мекгрегор ги шокираше своите фанови објавувајќи дека ја завршува својата ММА-кариера. Само неколку дена откако во алкохолизирана состојба го предизвикуваше Хабиб Нурмагомедов на реванш, Мекгрегор во меѓувреме се премисли, па утрово обелодени ...

Мекгрегор се пензионира

+инфо - 26.03.2019

Одлучив да се повлечам од ММА спортот, соопшти Конор Мекгрегор на Твитер. – Им посакувам среќа на моите колеги кои продолжуваат – додаде тој. Неколку часа пред да ја објави оваа вест, на шоуто на Џими Фелон тој изјави оти е во преговори за борба.

Мекгрегор (повторно) објави крај на кариерата

TopSport - 26.03.2019

Ирскиот ММА борец, Конор Мекгрегор, ја заврши кариерата во мешаните боречки вештини. Одлуката, 30-годишникот ја соопштил на „Твитер“. „Здраво момци, денесе решив да се повлечам од спортот познат како „мешани боречки вештини“.

Конор Мекгрегор се повече од ММА

Gostivarpress.mk - 26.03.2019

Повеќекратниот УФЦ шампион и еден од најпознатите ММА борци, ирецот Конор Мекгрегор сабајлево најави повлекување од борбите во мешани боречки вештини. Мекгрегор одлуката ја соопшти на социјалните мрежи и ја шокира целата јавност.

Утрински шок: Мекгрегор ја напушта ММА!

Спортклуб - 26.03.2019

Еден од најпознатите борци во светот Конор Мекгрегор утринава сензционално објави дека ја напушта ММА. Последните месеци тој беше суспендиран поради немилите настани по борбата со Хабиб Нурмагомедов, но до крајот на суспензијата му остануваше уште ...

Конор МекГрегор се повлече од MMA борбите

OhridNews - 26.03.2019

Двокраниот УФЦ шампион Конор МекГрегор најави повлекување од борбите во мешани боречки вештини (ММА). 30-годишниот Ирец одлуката за повлекување ја соопшти сабајлево на социјалните мрежи и ја збуни целата јавност.

Мек Грегор продолжува да тренира со Џон Каванаг

IPON - 25.03.2019

Конор Мек Грегор ќе продолжи да тренира кај својот долгогодишен тренер Џон Каванаг. Тоа го потврди спаринг партнерот на ирската ММА ѕвезда Артем Лобов. Во последниве месеци се појавија гласини дека Мек Грегор има намера да направи промени.

ММА борецот Конор Мекрегор ја заврши кариерата, погледенете ја неговата животна сторија

Магазин - 26.03.2019

Сосем неочекувано, во текот на изминатата ноќ Конор Мекгрегор преку неговиот Twitter профил најави дека си заминува од УФЦ и се пензионира од спортот ММА (mixed martial arts). Во март 2008 Мекгрегор ја има својата прва професионална ММА борба, во ...

Конор Мекгрегор се пензионираше

Курир - 26.03.2019

30-годишниот Мекгрегор утринава ја изненади јавноста откако преку социјалните мрежи објави крај на кариерата. „Одлучив да се пензионирам од спортот формално познат како „ММА (Mixed Martial Art)“, објави Конор Мекгрегор.

Конор Мекгрегор заминува во пензија!

Таратур - 26.03.2019

Никој не очекуваше вакво нешто. Навистина оди во пензија или ова е преговарчка тактика!? Поранешниот шампион во УФЦ и најголема ѕвезда на ММА, Конор Мекгрегор објави дека се повлекува од спортот! Рано утрово целосно неочекувано буквално од никаде.

Мекгрегор (повторно) објави крај на кариерата

Макфакс - 26.03.2019

Ирскиот ММА борец, Конор Мекгрегор, ја заврши кариерата во мешаните боречки вештини. Одлуката, 30-годишникот ја соопштил на „Твитер“. „Здраво момци, денесе решив да се повлечам од спортот познат како „мешани боречки вештини“.

Мекгрегор објави дека ја напушта ММА!

ЗаЗабава - 26.03.2019

Еден од најпознатите борци во светот Конор Мекгрегор утринава сензционално објави дека ја напушта ММА. Последните месеци тој беше суспендиран поради немилите настани по борбата со Хабиб Нурмагомедов, но до крајот на суспензијата му остануваше уште ...

Премиерот на Ирска: Не сакам да ме поврзуваат со Мек Грегор и неговите незаконски работи

IPON - 24.03.2019

Лео Варадкар, премиерот на Република Ирска, не сака да го поврзуваат со ѕвездата на УФЦ, Конор Мек Грегор. Тие беа на парада на Денот на Свети Патрик во Чикаго. Многу луѓе забележаа како Варадкар бегаше и се обидуваше да стои подалеку од Конор Мек ...

Конор Мек Грегор се пензионира

IPON - 26.03.2019

Гром од ведро небо- Конор Мек Грегор се пензионира! Во текот на изминатата ноќ Конор Мек Грегор преку неговиот Твитер профил најави дека си заминува од УФЦ и се пензионира од ММА спортот. Ирскиот борецја изненади јавноста со неговата одлука да стави ...

Мекгрегор (повторно) објави крај на кариерата

Точка - 26.03.2019

Ирскиот ММА борец, Конор Мекгрегор, ја заврши кариерата во мешаните боречки вештини. Одлуката, 30-годишникот ја соопштил на „Твитер“. „Здраво момци, денесе решив да се повлечам од спортот познат како „мешани боречки вештини“.