TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина режисерот Морган Спарлок: Поради документарниот филм еден месец јадеше само во „Мекдоналдс“

Слободен Печат - 24.05.2024

Морган Спарлок , режисерот на документарниот филм „Супер голем јас“ (Super size me), за чии потреби еден месец јадеше само во „Мекдоналдс“, почина на 53-годишна возраст, соопшти неговото семејство.

Почина Морган Спарлок, режисерот на документарниот филм за „Мекдоналдс“

Сакам да кажам - 24.05.2024

Американскиот режисер на документарни филмови Морган Спарлок, кој се прослави со филмот за брзата храна „Јас во суперголемина“ (Super Size Me), почина на 53 години од рак, објави неговото семејство.

Оскаровецот починал на 53 години од рак: Пред 20 години ЈАДЕЛ БРЗА ХРАНА САМО ЗА ЕКСПЕРИМЕНТ па му се случиле страшни ...

Во Центар - 24.05.2024

Морган Спарлок, документарецот кој ги снимал своите психолошки и физички симптоми на јадење брза храна секој месец во текот на еден месец во филмот номиниран за Оскар во 2004 година „Super Size Me“, почина во четвртокот во северниот дел на Њујорк од ...

Режисерот Морган Спарлок почина од компликации од рак

Локално - 24.05.2024

Американскиот режисер Морган Спарлок, чиј документарен филм „Super Size Me“ беше номиниран за Оскар, почина во четвртокот од компликации од рак, соопшти неговото семејство. Спарлок, кој имаше 53 години, почина во Њујорк опкружен со семејството и ...

Оскаровецот починал на 53 години од рак: Пред 20 години ЈАДЕЛ БРЗА ХРАНА САМО ЗА ЕКСПЕРИМЕНТ па му се случиле страшни ...

Пулс24 - 24.05.2024

Морган Спарлок, документарецот кој ги снимал своите психолошки и физички симптоми на јадење брза храна секој месец во текот на еден месец во филмот номиниран за Оскар во 2004 година „Super Size Me“, почина во четвртокот во северниот дел на Њујорк од ...