TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Врховниот суд одлучи Морина да не се екстрадира во Србија

Макфакс - 14.08.2019

Врховниот суд денеска ја потврди пресудата на Основниот кривичен суд во Скопје дека не се исполнети условите за екстрадиција на Томор Морина во Србија. Во образложението на судот се наведува дека Морина е државјанин на Косово и на Велика Британија, ...

Нема екстрадиција на Томор Морина! Врховен го потврди решението од Кривичен

Алсат-М - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на 14 август 2019 година, донесе решение по предметот заведен под Кр.бр.30/2019 со кое го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и ...

Врховниот суд го ослободи Морина и го одби барањето за негова екстрадиција во Србија

Нова ТВ - 14.08.2019

Врховниот суд го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција дека не се исполнети законските претпоставки за екстрадиција на Томор Mорина во Србија.

Тимор Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Press24 - 14.08.2019

Членови на Советот на Врховниот суд пресудија поранешниот член на ОВК, Тимор Морина, да не биде екстрадиран во Србија, објави ТВ21 . -Врховниот суд на Република Македонија ја информира јавноста дека на.

ЕКСКЛУЗИВНО: Врховен донесе одлука, Морина нема да биде екстрадиран

ТВ21 - 14.08.2019

Членови на Советот на Врховниот суд пресудија поранешниот член на ОВК, Томор Морина, да не биде екстрадиран во Србија. ТВ21 ексклузивно ја пренесува одлуката на Врховниот суд: Вакво правно мислење на 7 август даде и Основниот суд во Скопје, кој по ...

Врховниот суд одлучи Морина да не се екстрадира во Србија

Точка - 14.08.2019

Врховниот суд денеска ја потврди пресудата на Основниот кривичен суд во Скопје дека не се исполнети условите за екстрадиција на Томор Морина во Србија. Во образложението на судот се наведува дека Морина е државјанин на Косово и на Велика Британија, ...

Нема екстрадиција на Томор Морина! Врховен го потврди решението од Кривичен

Република - 14.08.2019

Врховниот суд денеска донел решение со кое се ослободува поранешниот војник на Ослободителната војска на Косово, Томор Морина и истиот нема да биде екстрадиран. Вчера се шпекулираше за ваква одлука, но денеска и официјално судот испрати соопштение ...

Врховен донесе одлука, Морина нема да биде екстрадиран

Вечер - 14.08.2019

Членови на Советот на Врховниот суд пресудија поранешниот член на ОВК, Томор Морина, да не биде екстрадиран во Србија. ТВ21 ексклузивно ја пренесува одлуката на Врховниот суд: Вакво правно мислење на 7 август даде и Основниот суд во Скопје, кој по ...

Со одлука на Врховниот суд, Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Нетпрес - 12.08.2019

Врховниот суд денес донесе одлука со која Томор Морина нема да биде екстрадиран во Србија. – Врховниот суд донесе решение по предметот заведен под Кр.бр.30/2019 со кое го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и ...

Македонија нема да го екстрадира Морина?

Фактор - 12.08.2019

Алсат дознава дека Македонија нема да го екстрадира Томор Морина. Оваа информација ја поткрепуваат од свои извори, со образложение дека Врховниот суд ќе ја донесе таа одлука. Повеќе детали најавуваат за ...

Врховниот суд одлучи Морина да не се екстрадира во Србија

Скопје инфо - 14.08.2019

Врховниот суд денеска ја потврди пресудата на Основниот кривичен суд во Скопје дека не се исполнети условите за екстрадиција на Томор Морина во Србија. Во образложението на судот се наведува дека Морина е државјанин на Косово и на Велика Британија, ...

Врховен го потврди решението од Кривичен, нема екстрадиција на Морина

Фокус - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на 14 август 2019 година, донесе решение по предметот заведен под Кр.бр.30/2019 со кое го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Врховен донесе одлука, Морина нема да биде екстрадиран

4NEWS - 14.08.2019

Членови на Советот на Врховниот суд пресудија поранешниот член на ОВК, Томор Морина, да не биде екстрадиран во Србија. ТВ21 ексклузивно ја пренесува одлуката на Врховниот суд: Вакво правно мислење на 7 август даде и Основниот суд во Скопје, кој по ...

Врховен одлучи: Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Курир - 14.08.2019

Врховниот суд денес донесе одлука со која Томор Морина нема да биде екстрадиран во Србија. -Врховниот суд донесе решение по предметот заведен под Кр.бр.30/2019 со кое го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и ...

Врховен одлучи Морина да не се екстрадира во Србија

Н.Македонија - 14.08.2019

Врховниот суд денеска ја потврди пресудата на Основниот кривичен суд во Скопје дека не се исполнети условите за екстрадиција на Томор Морина во Србија. Во образложението на судот се наведува дека Морина е државјанин на Косово и на Велика Британија, ...

Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Р.С.Европа - 14.08.2019

Поранешниот командант во ОВК, Томор Морина, кој беше уапсен на влез во Македонија, нема да ѝ биде екстрадиран на Србија, која преку потерница од Интерпол, го бара како осомничен за воени злосторства.

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Сител - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

Врховен суд потврди – нема екстрадиција на Морина

iPortal - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на 14 август 2019 година, донесе решение по предметот заведен под Кр.бр.30/2019 со кое го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и ...

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Независен - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Локално - 14.08.2019

Поранешниот командант во УЧК, Томор Морина, кој беше уапсен на влез во земјава, нема да ѝ биде екстрадиран на Србија, која преку потерница од Интерпол го бара како осомничен за воени злосторства.

Врховен одлучи: Морина нема да биде екстрадиран во Србија

+инфо - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

Врховен суд потврди – нема екстрадиција на Морина

Либертас - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на 14 август 2019 година, донесе решение по предметот заведен под Кр.бр.30/2019 со кое го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и ...

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србија

А1 On - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

Врховен пресече: Moрина нема да биде екстрадиран во Србија, се враќа на Косово

PressingTV - 14.08.2019

Врховниот суд денеска дoнесе решение со кое се ослободува поранешниот војник на Ослободителната војска на Косово, Томор Морина и тој нема да биде екстрадиран. Вчера се шпекулираше за ваква одлука, но денеска и официјално судот испрати соопштение со ...

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Канал5 - 14.08.2019

Врховниот суд на Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет,не се исполнети законските претпоставки за екстрадиција во Србија на лицето Томор Морина, државјанин на Велика Британија и на Република Косово.

Врховен одлучи, Томор Морина нема да биде екстрадиран во Србија

МКД - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

Морина нема да биде екстрадиран во Србија, одлучи Врховен

Телма - 14.08.2019

Врховниот суд денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските претпоставки за екстрадиција во ...

Врховен пресече: Морина нема да биде екстрадиран во Србија

ММС - 14.08.2019

Поранешниот член на ОВК, Томор Морина нема да биде екстрадиран во Србија – одлучи денеска Врховниот суд. Врховен денеска соопшти дека го потврдува решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот ...

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србија

MTM - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

ВРХОВЕН ОДЛУЧИ: Томор Морина е слободен граѓанин

Слободен Печат - 14.08.2019

Македонскиот Врховен суд оценил дека не се исполнети законските претпоставки од Скопје во Белград да биде екстрадиран поранешниот војник на УЧК, Томор Морина. Врховниот суд на Република Северна Македонија одлучи македонските власти во Србија да не ...

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србија

1tv - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

Врховен одлучи: Морина нема да биде екстрадиран во Србија

24Инфо - 14.08.2019

Врховниот суд денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските претпоставки за екстрадиција во ...

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србија

24 Вести - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Опсервер - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србија

4NEWS - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...

ВРХОВЕН СУД ПОТВРДИ: Косовецот Морина нема да биде екстрадиран од Македонија во Србија

Денешен - 14.08.2019

Врховниот суд на Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските претпоставки за ...

Врховен одлучи – Морина нема да биде екстрадиран во Србијa

CivilMedia - 14.08.2019

Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје од 7 август годинава, кој одлучил дека не се исполнети законските ...