TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Костадиновска-Стојчевска: СДСМ е одговорна партија и никогаш не бега од она што е договорено со коалициските партнери

Либертас - 28.11.2023

„Договор за датум за избори ќе има се надевам, првата полвина на декември кога ќе се сретнат сите политички партии, односно сите партии кои се во Собрание, кога ќе се договорат кој ќе биде најдобриот датум за избори.

Костадиновска – Сточјевска: ДПМНЕ сака да предизвика криза, нема да дозволиме

24Инфо

Костадиновска –Стојчевска: СДСМ е познат по високо ниво на демократски процеси, и сите одлуки се носат со консензус

Centar

Костадиновска-Стојчевска: Добредојден е секој оној кој е за продолжување на патот на реформите, за ЕУ, за подобар стандард за граѓаните

Centar

Костадиновска-Стојчевска: СДСМ е одговорна партија и никогаш не бега од она што е договорено со коалициските партнери

Centar

Костадиновска-Стојчевска: СДСМ е одговорна партија и никогаш не бега од она што е договорено со коалициските партнери

Вести плус

Костадиновска –Стојчевска: СДСМ е познат по високо ниво на демократски процеси, и сите одлуки се носат со консензус

Вести плус

Вести плус Бизнис Вести Press24 Frontline Бриф Бриф Нова ТВ Бриф

Костадиновска-Стојчевска: Ја поддржуваме креативноста која носи промени и е двигател на економијата

Макфакс - 28.11.2023

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на денешниот меѓународен форум „Одржливо претприемништво во креативните индустрии“ нагласи дека Министерството за култура, институционално го поддржува развојот на креативните индустрии, а ...

Одржливо претприемништво во креативните индустрии

Телма

Во рамките на третиот „Меѓународен форум на креативни индустрии“ се одржува и дводневниот Саем на креативни индустрии

Телма

Костадиновска-Стојчевска: Македонскиот културен сектор има потенцијал да придонесе во растот на домашната економија

ТВ21

Трет Меѓународен форум на креативни индустрии со над 20 учесници од регионот и Европа

Рацин

Костадиновска-Стојчевска: Македонскиот културен сектор има потенцијал да придонесе во растот на домашната економија

4NEWS

Костадиновска-Стојчевска: Македонскиот културен сектор има потенцијал да придонесе во растот на домашната економија

Вести плус

Centar Макфакс Локално Frontline Екран Нова ТВ Рацин Канал5

Костадиновска-Стојчевска: Уставните измени не претставуваат се она што сакаше да го наметне опозицијата, тие се чекор ...

Centar - 28.11.2023

„Не се согласувам дека како СДСМ дека нема шанси за уставните измени тоа е еден процес на кој што работиме некое време и сеуште работиме. Затоа што уставните измени не претставуваат се она што сакаше да го наметне опозицијата како една слика дека ...

Костадиновска-Стојчевска: Уставните измени не претставуваат се она што сакаше да го наметне опозицијата, тие се чекор напред кон ЕУ

Вести плус

Костадиновска-Стојчевска: Уставните измени не претставуваат се она што сакаше да го наметне опозицијата, тие се чекор напред кон ЕУ

Бриф

Костадиновска-Стојчевска: Уставните измени не претставуваат се она што сакаше да го наметне опозицијата, тие се чекор напред кон ЕУ

CivilMedia

Костадиновска-Стојчевска: Уставните измени се неизбежни, тие се чекор напред кон ЕУ

Рацин

Костадинов: Постојано инвестираме во подобрувањето на капацитетите на градинките и училиштата

Слободен Печат - 28.11.2023

Градоначалникот Костадин Костадинов вчера беше домаќин на премиерот Димитар Ковачевски и министри од Владата на Република Северна Македонија. Посетата започна во градинката „Виножито” која беше отворена пред една година и е најголемата новоизградена ...

Костадиновска-Стојчевска: Измените на Законот за игри на среќа се влог во стручен кадар во културата

Centar

Ковачевски – Костадинов: Приоритет на Општина Струмица капитални проекти во интерес на граѓаните

Локално

Ковачевски – Костадинов: Приоритет на Општина Струмица капитални проекти во интерес на граѓаните

Zoom

Ковачевски - Костадинов: Приоритет на Општина Струмица капитални проекти во интерес на граѓаните

Сител

Костадиновска-Стојчевска: Измените на Законот за игри на среќа се влог во стручен кадар во културата

Press24

Костадиновска-Стојчевска: Измените на Законот за игри на среќа се влог во стручен кадар во културата

Вести плус

24Инфо Локално Рацин Бриф Во Центар Независен