TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николоски: Да прифатите комисија за историја да решава за иднината на државата е политички аматеризам

МКД - 22.11.2020

Власта е таа која прва треба да подаде рака за релаксација на односите во општеството. Ние сме отворени за дијалог секогаш кога е тоа интерес на државата. Во таа насока се и нашите предлози за заедничка национална позиција кон уцените од Бугарија ...

Заев е непријатно изненаден од ветото на Бугарија

Алсат-М - 21.11.2020

Потегот на Софија да го блокира донесувањето на преговарачката рамка за одржување на првата меѓувладина конференција меѓу Брисел и Скопје е непријатно изненадување, вели премиерот Зоран Заев во интервју за АФП.

Заев тврди дека македонскиот идентитет е црвената линија, ВМРО-ДПМНЕ го обвинува за распродажба на идентитетот

Сител - 21.11.2020

Секое прашање за македонскиот идентитет е црвена линија, вели премиерот Зоран Заев во интервју за новинската агенција Франц Прес. Заев додава и дека источниот сосед му донел „непријатно изненадување“. Но изрази надеж дека е можен чекор напред.

Заев за Франс Прес: Македонскиот идентитет е „црвената линија“

Пулс24 - 21.11.2020

“Покажавме колку веруваме во европските вредности и сега, кога Европа требаше да ги покаже своите европски вредности, тие не беа таму” – изјави Заев за АФП „Тоа е прашање на самоопределување“, што е во срцето на европската идеја.

Заев за Франс Прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Канал5 - 21.11.2020

Секое доведување на македонскиот идентитет во прашање е „црвена линија“, вели премиерот Зоран Заев во интервју за Франс Прес во кое исто така истакнува дека ветото од Бугарија било непријатно изненадување.

Заев за „Франсе прес“: Секое прашање на македонскиот идентитет е „црвена линија“

Макфакс - 21.11.2020

Свежата блокада на Бугарија за соништата на Северна Македонија за влез во Европската унија е спротивна на вредностите на блокот и предизвика „многу горчина кај нас“, изјави премиерот Зоран Заев во интервју за „Франс прес“ .

Заев: Блокадата е горчлива

Deutsche Welle - 21.11.2020

Блокадата од страна на Бугарија предизвикува „многу горчина“, изјави македонскиот премиер Зоран Заев во интервју за Франс прес. Секакво доведување во прашање на македонскиот идентитет е „црвена линија“, изјави македонскиот премиер Зоран Заев во ...

Заев за Франс Прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Акцент - 21.11.2020

Во интервју за Франс Прес премиерот Зоран Заев истакна дека секое доведување на македонскиот идентитет во прашање претставува црвена линија. Според Заев ветото од Бугарија претставува непријатно изненадување, а секое прашање поврзано со македонскиот ...

Заев: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Н.Македонија - 21.11.2020

Блокадата од страна на Бугарија предизвикува „многу горчина“, изјави македонскиот премиер Зоран Заев во интервју за „Франс прес“, додавајќи дека секакво доведување во прашање на македонскиот идентитет е „црвена линија.

Арсовски: Вето има зошто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси во земјава

24Инфо - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени. Тоа се живот за сите и влез во ЕУ. Ниту има живот за сите, ниту влегуваме во ЕУ во блиска иднина.

Арсовски: Вето има зошто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот

Канал5 - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени, рече на прес конференција Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ . Тоа се живот за сите и влез во ЕУ.

Арсовски: Вето има зошто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси во земјава

Курир - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени, ова денеска преку прес-конференција го истакна Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. -Тоа се живот за сите и влез во ЕУ.

(Видео) Арсовски: Вето има зашто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси

Макфакс - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени. Тоа се живот за сите и влез во ЕУ. Ниту има живот за сите, ниту влегуваме во ЕУ во блиска иднина.

(Видео) Арсовски: Вето има зашто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси

Опсервер - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени. Тоа се живот за сите и влез во ЕУ. Ниту има живот за сите, ниту влегуваме во ЕУ во блиска иднина.

(Видео) Арсовски: Вето има зашто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси

Вечер - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени. Тоа се живот за сите и влез во ЕУ. Ниту има живот за сите, ниту влегуваме во ЕУ во блиска иднина.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Алсат-М - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Либертас - 21.11.2020

’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Независен - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Кумановски м. - 21.11.2020

„Многу горчина: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија”

24Инфо - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ”, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Нова ТВ - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Сител - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Блокадата од Бугарија предизвика многу горчина кај нас!

Фокус - 21.11.2020

„Многу горчина: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Арсовски: Вето има зошто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси во земјава

Скопје1 - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени. Тоа се живот за сите и влез во ЕУ. Ниту има живот за сите, ниту влегуваме во ЕУ во блиска иднина.

Заев: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

А1 On - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

ЗАЕВ: Бугарија ни го блокира сонот за ЕУ и предизвика многу горчина во С. Македонија

Денешен - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на С. Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Frontline - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Опсервер - 21.11.2020

– „’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за АФП: Секое прашање на македонскиот идентитет е „црвена линија”

Слободен Печат - 21.11.2020

’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ”, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Press24 - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

ТВ21 - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

CivilMedia - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев: БУГАРИЈА НЕПРИЈАТНО МЕ ИЗНЕНАДИ

Вечер - 21.11.2020

Новата блокада на Бугарија за нашите соништа за влез во Европската Унија е спротивна на вредностите на блокот и предизвика „голема горчина кај нас“, изјави премиерот Зоран Заев за АФП. Говорејќи за време на интервју во Скопје, 46-годишниот премиер ...

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

iPortal - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија”

ММС - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ”, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

(ВИДЕО) Арсовски: Вето има зошто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси во ...

А1 On - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени. Тоа се живот за сите и влез во ЕУ. Ниту има живот за сите, ниту влегуваме во ЕУ во блиска иднина.

Чувствата на Заев ги полнат светските весници: Блокадата создаде голем гнев меѓу братски луѓе што живеат од двете ...

Република - 21.11.2020

„Многу горчина: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

ЗАЕВ: Кога Европа требаше да ги покаже своите европски вредности, тие не беа таму

Фактор - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Арсовски: Ветил ли Заев државни удели на бугарски бизнисмени за поддршка во ЕУ?

+инфо - 21.11.2020

Дали е точно дека Заев ветувал на одредени луѓе, дека на патот кон ЕУ, како дел од цената за обезбедување поддршка од бугарската влада ќе биде и директна продажба на одредени државни удели во државни институции коишто ги поседува Република ...

ВИДЕО | Арсовски: Проектот на Заев, Димитров, Шекеринска за влез во ЕУ е политички мртов

Слободен Печат - 21.11.2020

„Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени. Тоа се живот за сите и влез во ЕУ. Ниту има живот за сите, ниту влегуваме во ЕУ во блиска иднина“, рече Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на ...

(Видео) Арсовски: Вето има зашто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси

Centar - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени. Тоа се живот за сите и влез во ЕУ. Ниту има живот за сите, ниту влегуваме во ЕУ во блиска иднина.

Арсовски: Им ветил ли Заев државни удели на бугарски бизнисмени за поддршка во ЕУ?

Нетпрес - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени, ова денеска преку прес-конференција го истакна Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. -Тоа се живот за сите и влез во ЕУ.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Скопје1 - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Блокадата на Бугарија предизвика многу горчина кај нас

+инфо - 21.11.2020

„Многу горчина: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

еМагазин - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Блокадата на Бугарија предизвика многу горчина кај нас, вели Заев за Франс прес

Нетпрес - 21.11.2020

„Многу горчина: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

24 Вести - 21.11.2020

„Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција „Франс прес“ по интервју со претседателот на владата, Зоран Заев.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Граѓански збор - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.

Арсовски: Вето има зошто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси во земјава

Press24 - 21.11.2020

Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени, ова денеска преку прес-конференција го истакна Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. -Тоа се живот за сите и влез во ЕУ.

Заев за Франс прес: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Вечер Прес - 21.11.2020

„’Многу горчина’: Премиерот на Северна Македонија жали за блокадата на Бугарија во ЕУ“, е насловот на текстот што го објави денеска новинската агенција Франс прес (АФП) по интервју со претседателот на Владата, Зоран Заев во Скопје.