TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јунајтед му даде зелено светло на Роналдо да си оди

Слободен Печат - 16.08.2022

Времето на Кристијано Роналдо во Манчестер јунајтед истече откако управата на „црвените ѓаволи“ му даде зелено светло на Португалецот да го напушти клубот. Откако почна летниот преоден рок, Кристијано Роналдо побара од Јунајтед да биде продаден и ...

Челниците на Јунајтед го кажаа историското „ДА“ - за заминување на Роналдо!

Sport 1 - 16.08.2022

Управата на Манчестер Јунајтед по повеќекратно одбивање да разговара на темата, денеска, конечно, ја дала својата согласност за продажба на Кристијано Роналдо, објавуваат англиските медиуми.

Конечно: Јунајтед кажа – ДА, Роналдо може да си оди!

SportMedia - 16.08.2022

Се чини дека конечно заврши сагата околу престојот на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед. Месеци поминаа во барањето на Португалецот да си оди со цел да најде клуб за кој може да игра во Лигата на Шампионите, имаше и неколку состаноци но ...

Манчестер Јунајтед даде „зелено светло“ за заминување на Кристијано Роналдо

Екипа - 16.08.2022

Манчестер Јунајтед даде „зелено светло“ за заминување на Кристијано Роналдо, пренесува англискиот медиум „talkSport“ . И покрај тоа што „црвените ѓаволи“ настојуваа да го задржат португалскиот ас како клучен дел од тимот, лошиот почеток на сезоната ...

Познат списокот на тимови кои го одбиле Роналдо

СуперСпорт - 16.08.2022

Кристијано Роналдо не се откажува од неговата намера да си замине од Манчестер јунајтед, а целта му е да потпише за тим кој игра во Лигата на шампиони (ЛШ). Колку е решителен да замине покажа и на почетокот на подготовките, кога не се појави и ...

Познат список на клубови кои летово го одбија Кристијано Роналдо

Спортклуб - 16.08.2022

Кристијано Роналдо се уште не се откажал од својата одлука да се обиде да го напушти Манчестер Јунајтед ова лето. Португалецот на крајот од минатата сезона им порача на клупските челници дека сака да си оди, иако пред една година пристигна во ...

Атлетико Мадрид почнува да сонува, Јунајтед се согласил да го продаде Кристијано!

Спортманија - 16.08.2022

Манчестер јунајтед сепак попушти и се согласил да го продаде Кристијано Роналдо. Португалската ѕвезда е незадоволна, првпат во кариерата негов тим е на последно место на табелата, нема да игра во Лигата на шампионите, клубот не е доволно амбициозен ...

Роналдо добил дозвола да го напушти Јунајтед

TopSport - 16.08.2022

Манчестер јунајтед му дал дозвола на Кристијано Роналдо да си замине, пренесува „talkSPORT“, повикувајќи се на извори блиски до клубот . Португалецот пред еден месец побара дозвола да го напушти клубот, бидејќи Јунајтед сезонава нема да играат во ...

Совет до Челзи: Купете го Роналдо, тој е она што ви недостасува

Спортски - 16.08.2022

Ова лето Челзи го напуштија Лукаку и Вернер, па клубот во финишот е во потрага по засилување во нападот. Местото во нападот на Челзи го пополнува Каи Хаверц , но може да се забележи дека недостасува класична деветка.

Роналдо? Повторно? Па тој има 38 години

Вечер Прес - 16.08.2022

Кристијано Роналдо новата клупска сезона ја започна како фудбалер на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, но, според пишувањата на светските медиуми, Португалецот не крие дека е незадоволен и дека бара нов клуб со кој ќе се бори за ...

ЕСПН: Иднината на Кристијано Роналдо стана јасна

Sport M - 16.08.2022

Манчестер Јунајтед во последно време се бори со големи проблеми. Една од нив е неизвесната иднина на Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“. Манчестер Јунајтед имаше многу лош старт во Премиер лигата и забележа два порази – прво од Брајтон со 2:1, ...

Пол Мерсон го советува Челси: Купете го Роналдо, ќе ви ги реши проблемите во нападот

24Фудбал - 16.08.2022

Поранешниот англиски фудбалер, а сегашен критичар во „Скај Спортс“, Пол Мерсон смета дека Кристијано Роналдо е идеално решение за нападот на Челси. Ова лето од Челси заминаа Лукаку и Вернер, Тен Хаг не располага со класичен голгетер, Каи Хаверц игра ...

Неколку ѕвезди на Јунајтед бараат засилувања од раководството

Спортски - 15.08.2022

Манчестер Јунајтед на катастрофален начин ја започна сезоната во Премиер лигата, па очигледно дека на тимот му се потребни засилувања. Раководството нема голем успех ова лето кога се трансферите во прашање и не успеа да доведе некои фудбалери кои ...

Роналдо, Фернандеш и Рашфорд тропнале на вратата на раководството на Јунајтед, бараат нови засилувања

24Фудбал - 15.08.2022

Манчестер јунајтед има кошмарно отворање на новата сезона откако загуби во првите две кола и тоа од екипите на Брајтон и Брентфорд. Уште пред да почне сезоната се пишуваше дека Роналдо не е задоволен од преодниот рок на Манчестер јунајтед, клубот не ...

Јунајтед нема намера да го раскине договорот со Роналдо

Локално - 15.08.2022

Манчестер Јунајтед нема намера да го раскине договорот со Кристијано Роналдо, како што вчера се шпекулираше во англиските медиуми. Според гласините, во клубот се многу загрижени поради однесувањето на Португалецот, кое го погодува моралот на целиот ...

Манчестер  Јунајтед нема намера да го раскине договорот со Роналдо

Спортски - 15.08.2022

Манчестер Јунајтед нема намера да го раскине договорот со Кристиано Роналдо, како што се шпекулира во англиските медиуми. Според медиумите, во клубот се многу загрижени поради однесувањето на Португалецот, кое го погодува моралот на целиот тим и ...

Мерсон има совет за Челси: Купете го Роналдо и решете си ги проблемите во нападот

МКД - 16.08.2022

Поранешниот англиски фудбалер, а сегашен критичар во „Скај Спортс“, Пол Мерсон смета дека Кристијано Роналдо е идеално решение за нападот на Челси. Ова лето од Челси заминаа Лукаку и Вернер, Тен Хаг не располага со класичен голгетер, Каи Хаверц игра ...

Јунајтед му даде дозвола на Роналдо да си замине

Sport M - 16.08.2022

Како што пренесува talkSPORT, повикувајќи се на извори блиски до клубот, Манчестер Јунајтед му дал дозвола на Кристијано Роналдо да си замине. Португалецот имаше желба да го смени средниот ред за да игра во Лигата на шампионите.

Роналдо добил дозвола да го напушти Јунајтед

Макфакс - 16.08.2022

Манчестер јунајтед му дал дозвола на Кристијано Роналдо да си замине, пренесува „talkSPORT“, повикувајќи се на извори блиски до клубот . Португалецот пред еден месец побара дозвола да го напушти клубот, бидејќи Јунајтед сезонава нема да играат во ...

Јунајтед му даде дозвола на Роналдо да си замине

Спортклуб - 16.08.2022

Како што пренесува talkSPORT, повикувајќи се на извори блиски до клубот, Манчестер Јунајтед му дал дозвола на Кристијано Роналдо да си замине. Португалецот имаше желба да ја промени средината за да игра во Лигата на шампионите.

Роналдо добил дозвола да го напушти Јунајтед

Точка - 16.08.2022

Манчестер јунајтед му дал дозвола на Кристијано Роналдо да си замине, пренесува „talkSPORT“, повикувајќи се на извори блиски до клубот. Португалецот пред еден месец побара дозвола да го напушти клубот, бидејќи Јунајтед сезонава нема да играат во ...

Јунајтед му даде дозвола на Роналдо да си замине

Курир - 16.08.2022

Како што пренесува talkSPORT, повикувајќи се на извори блиски до клубот, Манчестер Јунајтед му дал дозвола на Кристијано Роналдо да си замине. Португалецот имаше желба да го смени средниот ред за да игра во Лигата на шампионите.

Јунајтед му даде дозвола на Роналдо да си замине

Локално - 16.08.2022

Како што пренесува talkSPORT, повикувајќи се на извори блиски до клубот, Манчестер Јунајтед му дал дозвола на Кристијано Роналдо да си замине. Португалецот имаше желба да ја смени средината за да игра во Лигата на шампионите.

Познатата листа на клубови кои летово го одбија Кристијано Роналдо

Sport M - 16.08.2022

Кристијано Роналдо се уште не се откажал од својата одлука да се обиде да го напушти Манчестер Јунајтед ова лето. Португалецот на крајот од минатата сезона им порача на клупските челници дека сака да си оди, иако пред една година пристигна во ...