TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Брајтон се спаси од пораз кај Кристал Палас со гол во 90 минута

Дриблинг - 18.10.2020

Фудбалерите на Брајтон освоија бод на гостувањето во Лондон кај Кристал Палас во натпревар од 5 коло во Премиер лигата. Голот на Мекалистер во 90 минута беше доволен за бод за тимот кој за прв пат оваа сезона одигра нерешено.

ВИДЕО: Ќе беше чудо ако Брајтон го загубеше овој меч против ужасниот Кристал Палас

Gol.mk - 18.10.2020

Поразите се веќе минато за Кристал Палас, откако момците на највозрасниот менаџер во Премиер лигата, Рој Хоџсон, одиграа 1-1 против разиграниот Брајтон, во натпревар во кој гостите од југот на Англија имаа тотална доминација и пропуштија неколку ...

Митровиќ трагичар, по стапките на Микел Артета

Екипа - 18.10.2020

Шефилд Јунајтед и Фулам одиграа нерешено, 1-1, во меч што мина во знакот на Александар Митровиќ. Српскиот голгетер беше трагичар на гостинскиот тим откако најпрвин промаши пенал при 0-0, а откако Фулам дојде во водство преку Лукман, Митровиќ со ...

По 4 порази, прв бод и за Шефилд и за Фулам, 1-1

TopSport - 18.10.2020

Само по 1 бод освоија Шефилд Јунајтед и Фулам во денешниот меѓусебен дуел, прв и за двата тима од почетокот на сезоната во англиската Премиерлига. Српскиот интернационалец во редовите на лондонскиот тим се избламира откако од пенал во 57 минута, го ...

ВИДЕО: Митра го промаши голот од пенал, Фулам и Шефилд сè уште без победа во ПЛ

Gol.mk - 18.10.2020

Двете од четирите екипи кои сè уште се без победа во Премиер лигата, ниту во меѓусебниот дуел не успеаја да запишат бодови на свето конто, откако во првиот натпревар од денешната програма на англиската елита одиграа реми со по еден постигнат гол.

ВИДЕО: Шефилд и Фулам се уште без победа, реми во дербито на дното

Дриблинг - 18.10.2020

Шефилд јунајтед и Фулам ќе почекаат за својот прв триумф во новата сезона во Премиерлигата, откако попладнево го поделија пленот играјќи 1-1 во дербито на дното. Тимот на Скот Паркер беше блиску до премиерна победа, откако Фулам дојде во водство ...