TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барди го проби Облак во Љубљана: Македонија со голем бод од Словенија

Нова ТВ - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација остана непоразена на гостувањето во Љубљана во квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Конечни 1:1 против Словенија во меч од второто коло во групата Г за уште подобра атмосфера пред двата врзани ...

Македонија со реми од Словенија: Одличен старт на квалификациите за ЕП 2020

Телма - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација останува непоразена по два натпревари во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, откако вечерва одигра 1-1 на гостувањето кај Словенија во рамки на групата Г.

Барди ни донесе голем бод против Словенија

Фокус - 24.03.2019

Фудбалерот на Леванте, Енис Барди донесе голем бод за Македонија, во квалификацискиот меч против Словенија кој заврши со нерешен резултат, 1-1. Селекцијата на Игор Ангеловски имаше неколку фантастични шанси преку Пандев и Барди, но Словенија од ...

Македонија со бод се враќа од Словенија

МКД - 24.03.2019

Македонија одигра нерешено, 1-1 на гостувањето кај Словенија во вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020. Македонија и Словенија ги поделија бодовите во еден изедначен натпревар во Љубљана.

Ништо не е случајно, Македонија непоразена во Љубљана

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија ремизираше (1-1) против Словенија во Љубљана во второто коло од квалификациите за ЕВРО 2020. Енис Барди беше стрелец на голот за нашиот национален тим во 47.минута, како ...

Бод како триглав од “Стожице“

SportMedia - 24.03.2019

Од Љубљана, Словенија Игор Д. Ивановски Фото: Петр Стојановски Енис Барди погоди за реми на Македонија на гостувањето на „Стожице“ во Словенија. Голем бод за нашите репрезентативци кои се враќаа од негатива на тешкото гостување каде имавме негатива ...

Македонија се враќа со голем бод од гостувањето во Словенија (Видео)

Дерби - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација освои важен бод на гостувањето кај Словенија (1:1) во вториот настап во квалификациите за ЕП 2020, а голот на Енис Барди беше доволен за позитивен резултат и вкупно четири бодови по првите две средби од овој ...

Словенија издржа во „Стожице“: Македонија се враќа со реми од гостувањето! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 24.03.2019

Словенија играше за нијанса подобар фудбал од нашата репрезентација во првото полувреме, па имаше дури седум шанси, од кои беа четири во рамките на голот на Столе Димитриевски, а една од нив ја затресе неговата мрежа.

Македонија успешно го мина првиот сериозен тест – од Словенија се враќа со бод (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација остана освои голем бод вечерва на „Стожице“ во Љубљана против Словенија (1-1) за да остане во врвот на табелата во нашата евроквалификациска група и со четири бода по два меча, колку што има и Израел да ги ...

ВИДЕО: Барди го фрли Облак на колена, Македонија носи голем бод од Словенија!

Gol.mk - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија ја оствари целта во Љубљана и на стадионот „Стожице“ одигра реми (1-1) со домаќинот и фаворизираниот ривал Словенија , со што останува без пораз во квалификациите за Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра ...

Голот на Барди беше доволен за бод – реми на Македонија во „Стожице“ (ВИДЕО)

Спортски - 24.03.2019

Вечерва Македонија го одигра вториот натпревар во рамките од од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Откако во Скопје ја победивме Летонија со 3:1, денес одиграме реми 1:1 на гостински терен против Словенија.

Видео: Голот на Барди , радоста на Македонија, бод од Љубљана голем како Триглав

AKO - 24.03.2019

Словенија и Македонија одиграа нерешено 1-1 на „Стожице“ во Љубљана, целтта е остварена, 4 бода од два меча на стартот од квалификациите за ЕП 2020. Барди херој на Македонија со израмнувачкиот погодок во вториот дел.

Македонија со бод се враќа од Словенија

Вечер - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра нерешено (1:1) на гостувањето во Љубљана против селекцијата на Словенија, во рамки на второто коло групната фаза во квалификациите за пласман на Европско првенство.

Тешко извојуван поен во Словенија, Полска во финишот ја победи Летонија (видео)

Макфакс - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија остана непоразена на гостувањето во Љубљана, откако во цврст и тежок меч одигра 1:1 со Словенија, враќајќи се од лошото прво полувреме благодарение на смиреноста на Енис Барди.

Барди го матираше Облак, Македонија се враќа непоразена од Љубљана

Оff.net - 24.03.2019

По триумфот над Летонија од 3:1, македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено на гостувањето против Словенија со што стигнува до солидни 4 бода по првите две кола во квалификациите за ЕП 2020.

Македонија одигра нерешено со Словенија

Н.Македонија - 24.03.2019

Репрезентацијата на Македонија го играше својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020. Во првото полувреме во 34 минута Словенија успеа да поведе со 1-0 кога Зајц со глава од 5-6 метри далечина го даде првиот гол.

Бод голем како Триглав, Македонија непоразена во Љубљана

AKO - 24.03.2019

Словенија и Македонија одиграа нерешено 1-1 на „Стожице“ во Љубљана, целтта е остварена, 4 бода од два меча на стартот од квалификациите за ЕП 2020. Барди херој на Македонија со израмнувачкиот погодок во вториот дел.

Македонија е подготвена за големи дела!

Спортклуб - 24.03.2019

Два натпревара, четири бода и одлична атмосфера во македонската репрезентација на стартот од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. По убедливиот триумф против Летонија во првото коло, нашите фудбалери ремизираа на гостувањето кај ...

Македонија се враќа во игра: Барди ја „скина“ мрежата на Облак! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 24.03.2019

Македонија по првите 45 минути имаше негатива од 0-1 против Словенија на „Стожице“, откако Зајц ја затресе мрежата на Столе Димитриевски, но нашите репрезентативци се вратија во игра на почетокот на второто полувреме.

ВИДЕО: Алиоски и Барди ја матираа словенечката одбрана и лудо прославија на „Стожице“!

Gol.mk - 24.03.2019

Не можеше подобро да започне вториот дел од натпреварот во Љубљана меѓу Словенија и Македонија. Од првиот удар во рамката на голот, нашите репрезентативци поведоа. Алиоски проби по левата страна и центрираше, а на спротивната страна налета Барди и ...

Македонија се враќа: Барди израмнува и се извади за утката пред полувремето (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.03.2019

Македонскиот репрезентативец за врска Енис Барди ја враќа Македонија во игра на мечот во Љубљана, откако по само три минути од второто полувреме го матираше Јан Облак за израмнување на мечот од второто коло во евроквалификациите.

Бардиииии! Македонија се враќа! (ВИДЕО)

Спортски - 24.03.2019

Репрезентацијата на Македонија се враќа во игра! Откако Словенија на полувремето замина со предност од 1:0 на самиот старт од вториот дел Енис Барди донесе изедначување. Алиоски искористи една грешка на еден од Словенците, ја украде топката и го ...

ВИДЕО: Мајсторска акција – Барди носи израмнување на „Стожице“!

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Во најдобар можен момент македонската репрезентација стигува до израмнување на „Стожице“ веднаш на почетокот од второто полувреме. Во 47. минута, Езгијан Алиоски извонредно краде топка по левата страна, нафрла пред ...

Одбраната заспана, Македонија во негатива: Зајц го крена „Стожице“ на нозе (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.03.2019

Словенија во 35. Минута од мечот успеа да ја затресе мрежата на Македонија на „Стожице“, откако нашата одбрана беше невнимателна, па тоа го казнија домаќините. Словенците тргнаа во одличен контра-напад, а Шпорар одлично се отвори, по што испрати ...

Алиоски ја одбработи акцијата, Барди „пука“ во мрежата на Облак (видео)

SportMedia - 24.03.2019

Македонија го изедначи резултатот на почетокот на второто полувреме. Алиоски доби долга топка на страна, го помина Стојановиќ уфрли на 6-7 метри, одбраната на Словенија исфрли, но само до Барди кој од 11-12 метри го погоди левиот долен агол од голот ...

Видео: Словенија води по првиот дел,Македонија не искористи две супер шанси

AKO - 24.03.2019

Словенија го доби првото полувреме со голот на Зајц во 34 минута, ние не искористивме две супер шанси. Словенците искористија една грешка во нашата одбрана и го добија првиот дел со еден предност.

ВИДЕО: Шпорар хируршки асистира, Зајц со глава ја „отвори“ Македонија

Gol.mk - 24.03.2019

Репрезентацијата на Словенија во 35. минута од натпреварот против Македонија на „Стожице“ успеа да дојде до предност, од втората посериозна шанса на натпреварот. Противникот тргна во контра, а Шпорар му избега на Дарко Велковски и успеа да нафрли во ...

Видео: Барди израмнува на 1-1 по две минути игра во второто полувреме

AKO - 24.03.2019

Енис Барди носи израмнување на Македонија во 47 минута од натпреварот, Алиоски им побегна на чуварите, Барди погоди за ...

Нашата одбрана капитулира… Зајц ја доведе Словенија во предност (видео)

SportMedia - 24.03.2019

Грешка на нашиот офанзивен ред, словенечките фудбалери бргу се трансформираа во напад топката дојде Шпорар на десната страна, нафрли, а Зајц непречен од никого со глава ја испрати топката во мрежата.

(ВИДЕО) Почна второто полувреме, Барди ги стресе Словенците

Спортклуб - 24.03.2019

Енис Барди и донесе израмнување на македонската репрезентација на гостувањето кај Словенија. Тукушто почна вториот дел, Алиоски се проби по левата страна, нафрли пред голот на Словенија, а фудбалерот на Леванте ја дочека топката и ја смести во ...

Живо: СЛОВЕНИЈА – МАКЕДОНИЈА 1:1 (КРАЈ)

SportMedia - 24.03.2019

КРАЈ! Македонија со далеку подобра, поорганизирана и подисциплинирана игра во вториот дел, извадија голем бод од гостувањето кај Словенија. Резултат, се чини најреален после она што се случуваше на теренот.

Зајц го „казни“ киксот на одбраната, Македонија губи со 1:0 на полувреме (видео)

TopSport - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација мора да одигра подобро второ полувреме на „Стожице“ во Љубљана, откако по првите 45 минути од квалификацискиот меч за Европското првенство во 2020 година има негатива од 1:0.

(ВИДЕО) Македонската одбрана извиси -Зајц носи предност на Словенија

Спортклуб - 24.03.2019

Селекцијата на Словенија по пола час игра има преднос во дуелот од квалификациите за ЕП против Македонија од 1-0. Домаќините во преднос ги донесе Миха Зајц кој стрелаше во 33. минута од мечот откако Словенците ја искорисија заспаноста на нашата ...

Реми со Словенија, Македонија со бод се враќа од Љубљана

24Фудбал - 24.03.2019

Македонија одигра нерешено, 1-1 на гостувањето кај Словенија во вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020. Македонија и Словенија ги поделија бодовите во еден изедначен натпревар во Љубљана.

Македонија се враќа со бод од Словенија!

Магазин - 24.03.2019

Словенија играше за мала нијанса подобар фудбал од нашата репрезентација во првото полувреме, имаше дури седум шанси, од кои беа четири во рамките на голот на Столе Димитриевски, а една од нив ја затресе неговата мрежа.

Тешко извојуван поен во Словенија, Полска во финишот ја победи Летонија (видео)

TopSport - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија остана непоразена на гостувањето во Љубљана, откако во цврст и тежок меч одигра 1:1 со Словенија, враќајќи се од лошото прво полувреме благодарение на смиреноста на Енис Барди.

Македонија одигра нерешено со Словенија 1-1

Република - 24.03.2019

На стадионот „Стожице“ во Љубљана вечерва фудбалските репрезентациите на Македонија и Словенија одиграа фудбалски натпревар нерешено 1-1. Фудбалската репрезентација на Македонија го играше својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП ...

Малиот Барди на десет години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Спортски - 23.03.2019

Македонија утре го игра натпреварот против селекцијата на Словенија кој е втор во рамките од квалификациите за Европското првенство. Во првиот натпревар Македонија забележи победа против Летонија од 3:1.

Македонија остана непоразена на гостувањето во Љубљана

24Инфо - 24.03.2019

Македонија остана непоразена на гостувањето во Љубљана Фудбалската репрезентација на Македонија остана непоразена на гостувањето во Љубљана, откако во цврст и тежок меч одигра 1:1 со Словенија, враќајќи се од лошото прво полувреме благодарение на ...