TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

Курир - 11.01.2019

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ...

Шест сообраќајки вчера во Скопје, тешко повреден сопатник

24Инфо - 11.01.2019

Шест сообраќајки вчера во Скопје, тешко повреден сопатник Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје.

Како возачите и пешаците да останат безбедни во сообраќајот во зима

Додај Гас - 10.01.2019

Додека пешаците се најранлива категорија учесници во сообраќајот, возачите, пак, се оние кои најчесто предизвикуваат или учествуваат во сообраќајна незгода. Зимата и зимските услови на патиштата предизвикуваат сериозни проблеми, како за возачите, ...

Шестнаесет сообраќајни несреќи вчера во Скопје

Макфакс - 10.01.2019

Во текот на изминатиот ден во Скопје се случиле вкупно 16 сообраќајни незгоди од кои осум со телесни повреди и осум со материјална штета. Во сообраќајните незгоди 13 лица се здобиле со телесни повреди.

(ФОТО) Возачите револтирани – автопатите под снежна покривка

Нетпрес - 10.01.2019

Патиштата низ земјава се во катастрофална состојба, реагираат револтирани возачи, кои споделуваат фотографии на фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“. Властите тврдат дека работат на терен, но очигледно резултати нема, па дури ниту на ...

Во Скопје изминатото деноноќие 16 сообраќајки , 13 лица лесно повредени

Опсервер - 10.01.2019

Тринаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум од вкупно 16 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

Сител - 11.01.2019

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ...

Шест сообраќајки вчера во Скопје, тешко повреден сопатник

Курир - 11.01.2019

Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

РСБСП: Како да останете безбедни во сообраќајот во зима

Бизнис Инфо - 10.01.2019

Додека пешаците се најранлива категорија учесници во сообраќајот, возачите, пак, се оние кои најчесто предизвикуваат или учествуваат во сообраќајна незгода. Зимата и зимските услови на патиштата предизвикуваат сериозни проблеми, како за возачите, ...

16 сообраќајни несреќа вчера во Скопје

24Инфо - 10.01.2019

Во текот на изминатиот ден (09.01.2019) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 16 сообраќајни незгоди од кои осум со телесни повреди и осум со материјална штета.

Во Скопје изминатото деноноќие 16 сообраќајки , 13 лица лесно повредени

24Инфо - 10.01.2019

Тринаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум од вкупно 16 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Сообраќајка во Скопје, едно лице пренесено на Ургентен

Скопје1 - 11.01.2019

На 10.01.2019 годинa во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.

Шест сообраќајки вчера во Скопје, тешко повреден сопатник

Локално - 11.01.2019

Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

16 сообраќајни несреќи вчера во Скопје

Точка - 10.01.2019

Во текот на изминатиот ден во Скопје се случиле вкупно 16 сообраќајни незгоди од кои осум со телесни повреди и осум со материјална штета. Во сообраќајните незгоди 13 лица се здобиле со телесни повреди.

Во Скопје изминатото деноноќие 16 сообраќајки, 13 лица полесно повредени

1tv - 10.01.2019

Тринаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум од вкупно 16 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

Скопје инфо - 11.01.2019

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ...

Шест сообраќајки вчера во Скопје, тешко повреден сопатник

А1 On - 11.01.2019

Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Шестнаесет сообраќајни несреќи вчера во Скопје

Centar - 10.01.2019

Во текот на изминатиот ден во Скопје се случиле вкупно 16 сообраќајни незгоди од кои осум со телесни повреди и осум со материјална штета. Во сообраќајните незгоди 13 лица се здобиле со телесни повреди.

Во Скопје изминатото деноноќие 16 сообраќајки , 13 лица лесно повредени

Бриф - 10.01.2019

Тринаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум од вкупно 16 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Прегазен пешак во Битола

Локално - 11.01.2019

Во две одделни сообраќајни незгоди прегазен е еден пешак во Битола, а повредена е сопатничка во автомобил. Во четвртокот, во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски ...

Шест сообраќајки вчера во Скопје, тешко повреден сопатник

Опсервер - 11.01.2019

Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во текот на изминатиот ден 16 сообраќајки во Скопје

Скопје1 - 10.01.2019

Во текот на изминатиот ден (09.01.2019) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 16 сообраќајни незгоди од кои осум со телесни повреди и осум со материјална штета.

Сообраќајка во скопско Бутел

24Инфо - 11.01.2019

На 10.01.2019 годинa во 18.45 часот на улица „Бутелска” во Скопје се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „Фолксваген Туарег” со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.

Несреќи во Скопје на снегот - има повредени

Press24 - 11.01.2019

Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Шеснаесет сообраќајки во Скопје за еден ден

МКД - 10.01.2019

Во текот на изминатиот ден во Скопје се случиле вкупно 16 сообраќајни незгоди од кои осум со телесни повреди и осум со материјална штета. Во сообраќајните незгоди 13 лица се здобиле со телесни повреди.

Тешка несреќа на снегот во Скопје: Жена итно однесена на Клиника

Press24 - 11.01.2019

Во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 38-годишниот С.П.М. од Скопје и патничко возило „Рено 9“ со скопски регистарски ...

Шест сообраќајки на снегот вчера во Скопје, тешко повреден сопатник

+инфо - 11.01.2019

Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Во изминатиот ден се случиле шест сообраќајки во Скопје, едно лице со тешки телесни повреди

Скопје1 - 11.01.2019

Во текот на изминатиот ден (10.01.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно шест сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со тешки телесни повреди и пет со материјална штета.

Teшко повредена скопјанка

Република - 11.01.2019

Вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.(38) од Скопје и патничко возило „рено 9“ со скопски регистарски ознаки, ...

Шест сообраќајки вчера во Скопје, тешко повреден сопатник

Либертас - 11.01.2019

Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Тешка несреќа на снегот во Скопје: Жена итно однесена на Клиника

Centar - 11.01.2019

Во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 38-годишниот С.П.М. од Скопје и патничко возило „Рено 9“ со скопски регистарски ...

Вчера шест сообраќајки во Скопје

МКД - 11.01.2019

Сопатник се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно шест сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

За еден ден во Скопје се случиле шест сообраќајни несреќи, едно лице потешко повредено

Макфакс - 11.01.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје се случиле вкупно шест сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода е со тешки телесни повреди и пет се со материјална штета, информираат од полицијата.

Во сообраќајка на улица „Бутелска” тешко повредена скопјанка

Пулс24 - 11.01.2019

Синоќа во 18:45 часот на улица „Бутелска” во Скопје се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „Фолксваген Туарег” со скопски регистарски таблички, управувано од С.П.М.(38) од Скопје и патничко возило „Рено 9″, исто така, со скопски ...

За еден ден во Скопје се случиле шест сообраќајни несреќи, едно лице потешко повредено

Точка - 11.01.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје се случиле вкупно шест сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода е со тешки телесни повреди и пет се со материјална штета, информираат од полицијата.

Жена тешко повредена во сообраќајка во Бутел

iPortal - 11.01.2019

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ...

Жена е повредена во сообраќајка во Бутел

Слободен Печат - 11.01.2019

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила И.П.(48), сопатничка во возилото „рено“. Таа била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде и била укажана лекарска помош. Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила ...

Тешко повредена жена во сообраќајна несреќа во Скопје

Опсервер - 12.01.2019

На 10.01.2019 годинa во 18.45 часот на улица „Бутелска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.М.