TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

67 Авганистанци добија привремен престој во земјата

Макфакс - 14.01.2022

На скопскиот аеродром денеска пристигна група од 67 бегалци од Авганистан, вработени во организациите Национален демократски институт (NDI) и Националната фондација за демократија (NED) и членови на нивните семејства, информираат од Владата.

67 граѓани на Авганистан добија привремен престој во земјава

OhridNews

Нови 67 Авганистанци пристигнаа во земјава

360 степени

Шеесет и седум Авганистанци добија привремен престој во земјава

Н.Македонија

67 Авганистанци добија привремен престој во земјата

Точка

ПРИСТИГНА НОВА ГРУПА 67 граѓани на Авганистан добија привремен престој во С Македонија

+инфо - 14.01.2022

На Меѓународниот аеродром Скопје денеска пристигна група од 67 граѓани на Авганистан, вработени во организациите Национален демократски институт (NDI) и Националната фондација за демократија (NED) и членови на нивните семејства.

Пристигна нова група граѓани од Авганистан во земјава

ММС

67 бегалци од Авганистан пристигнаа во Скопје

Press24

Група од 67 Авганистанци денеска пристигна во Македонија

Денешен

Нова група Авганистанци пристигна во земјава

Фокус

На Меѓународниот аеродром Скопје пристигнаа 67 граѓани на Авганистан

МКД - 14.01.2022

На Меѓународниот аеродром Скопје денеска пристигна група од 67 граѓани на Авганистан, вработени во организациите Национален демократски институт и Националната фондација за демократија и членови на нивните семејства, соопштија попладнево од Владата.

Привремен престој во земјава за уште 67 граѓани на Авганистан

Р.С.Европа

Група од 67 граѓани на Афганистан пристигна во РС Македонија

Zoom