TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гори во Хрватска: „Забрана за излегување надвор“

Во Центар - 04.10.2023

Ноќеска, околу 40 минути по полноќ, избувна пожар во дворот на фабриката „Драва Интернационал“ во Осиекската населба Бријест. Според хрватската полиција, гори пластична маса и амбалажа, а околу 50 пожарникари го гаснат пожарот.

(ВИДЕО) Огромен пожар во фабрика во Осиек: Да не се излегува, може да има канцерогени материи

А1 On - 04.10.2023

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанија во населбата Бријест во Осиек. Пластична маса и амбалажа гори, извести полицијата. Децата од Чепин, Ивановац и некои други места не одат на училиште бидејќи ветерот носи чад и евентуално ...

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

Макфакс - 04.10.2023

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Бријест во Осиек. Пластична маса и амбалажа гори, извести полицијата. На терен се противпожарните бригади на Осиек и Бели Манастир, како и 21 доброволна ...

(Видео) Гори пластика во компанијата во Осиек, објавени нови снимки

Макфакс - 04.10.2023

Началникот на штабот на цивилната заштита и пожарникарите од Осиек, Драган Вулин објави нови снимки од пожарот во компанијата во Осиек. Како што објавија хрватските медиуми, пожарот во просториите на компанијата Драва Интернешнл во Осиек избувнал по ...

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

Опсервер - 04.10.2023

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Бријест во Осиек. Пластична маса и амбалажа гори, извести полицијата. На терен се противпожарните бригади на Осиек и Бели Манастир, како и 21 доброволна ...

(Видео) Гори пластика во компанијата во Осиек, објавени нови снимки

Опсервер - 04.10.2023

Началникот на штабот на цивилната заштита и пожарникарите од Осиек, Драган Вулин објави нови снимки од пожарот во компанијата во Осиек. Како што објавија хрватските медиуми, пожарот во просториите на компанијата Драва Интернешнл во Осиек избувнал по ...

(Видео) Голем пожар во фабрика во Хрватска: „Не излегувајте надвор“

Фокус - 04.10.2023

Голем пожар избувна ноќеска во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Бријест во Осиек. Гори пластична маса и амбалажа, извести полицијата, пренесува Индекс.хр. На терен се противпожарните бригади на Осиек и Бели Манастир, како и 21 ...

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

Точка - 04.10.2023

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Бријест во Осиек. Гори пластична маса и амбалажа, извести полицијата, пренесува Индекс.хр. На терен се противпожарните бригади на Осиек и Бели Манастир, ...

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

Скопје1 - 04.10.2023

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Бријест во Осиек. Гори пластична маса и амбалажа, извести полицијата, пренесува Индекс.хр. На терен се противпожарните бригади на Осиек и Бели Манастир, ...

Голем пожар во фабрика за отпад во Осиек, граѓаните предупредени (фото/видео)

Независен - 04.10.2023

Голем пожар беснее во фабрика за отпад во близина на хрватскиот град Осиек компанија, по што се огласиле сирените за предупредување. „Не останувајте на отворено“, е пораката која преку мобилните телефони ја добиле граѓаните од околината .

Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

24Инфо - 04.10.2023

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Бријест во Осиек. Гори пластична маса и амбалажа, извести полицијата, пренесува Индекс.хр. На терен се противпожарните бригади на Осиек и Бели Манастир, ...

(ВИДЕО) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

Lider - 04.10.2023

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Бријест во Осиек. Гори пластична маса и амбалажа, извести полицијата, пренесува Индекс.хр. На терен се противпожарните бригади на Осиек и Бели Манастир, ...

(ВИДЕО) Голем пожар во фабрика во Хрватска

Либертас - 04.10.2023

Голем пожар избувна ноќеска во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Бријест во Осиек. Гори пластична маса и амбалажа, извести полицијата, пренесува Индекс.хр. На терен се противпожарните бригади на Осиек и Бели Манастир, како и 21 ...