TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски предлага средба со Путин и Бајден: Време е за искрен и транспарентен разговор!

Во Центар - 14.01.2022

Украинскиот претседател Владимир Зеленски денеска предложи средба со претседателите на САД и Русија, Џозеф Бајден и Владимир Путин, со цел да се разговара за зголемените безбедносни грижи кога станува збор за Украина, изјави шефот на неговиот ...

Зеленски денеска побара средба со Путин и Бајден

ТВ21 - 14.01.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска предложи средба со американскиот и рускиот претседател Џо Бајден и Владимир Путин. Британските медиуми пренесуваат дека на предложената средба би се разговарало за безбедносната ситуација во Украина.

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Макфакс - 14.01.2022

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии околу Украина.

Украинскиот претседател предложи заеднички состанок со Бајден и Путин

360 степени - 14.01.2022

Предлогот на украинскиот претседател Зеленски доаѓа на денот кога е извршен масовен сајбер напад над Украина и хакирани се владините веб страници Украинскиот претседател Володимир Зеленски предложи да се одржи заеднички состанок со претседателот на ...

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

24Инфо - 14.01.2022

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден, и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии за Украина.

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Точка - 14.01.2022

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден, и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии за Украина.

Зеленски денеска побара средба со Путин и Бајден

Вечер Прес - 14.01.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска предложи средба со американскиот и рускиот претседател Џо Бајден и Владимир Путин. Британските медиуми пренесуваат дека на предложената средба би се разговарало за безбедносната ситуација во Украина.

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Н.Македонија - 14.01.2022

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден, и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии за Украина.

Зеленски денеска побара средба со Путин и Бајден

MakPress - 14.01.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска предложи средба со американскиот и рускиот претседател Џо Бајден и Владимир Путин. Британските медиуми пренесуваат дека на предложената средба би се разговарало за безбедносната ситуација во Украина.

Украинскиот претседател денеска побара средба со Путин и Бајден

Нетпрес - 14.01.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска предложи средба со американскиот и рускиот претседател Џо Бајден и Владимир Путин. Британските медиуми пренесуваат дека на предложената средба би се разговарало за безбедносната ситуација во Украина.

Зеленски и Џонсон разговараа за деескалација на ситуацијата околу Украина

24 Вести - 14.01.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа изјави дека разговарал со британскиот премиер Борис Џонсон за начините за деескалација на ситуацијата околу Украина. – Имав продуктивен разговор со Борис Џонсон.

Зеленски и Џонсон разговараа за деескалација на ситуацијата околу Украина

MakPress - 14.01.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа изјави дека разговарал со британскиот премиер Борис Џонсон за начините за деескалација на ситуацијата околу Украина. – Имав продуктивен разговор со Борис Џонсон.

Јацењук: Го советувам Зеленски да не преговара со Путин без САД и ЕУ

ТВ21 - 13.01.2022

Поранешниот премиер на Украина Арсениј Јацењук го советуваше претседателот Володимир Зеленски да не преговара сам со рускиот лидер Владимир Путин. „Не го критикувам господинот Зеленски, но би го советувал сам да не преговара со Путин.

Јацењук: Го советувам Зеленски да не преговара со Путин без САД и ЕУ

MakPress - 14.01.2022

Поранешниот премиер на Украина Арсениј Јацењук го советуваше претседателот Володимир Зеленски да не преговара сам со рускиот лидер Владимир Путин. „Не го критикувам господинот Зеленски, но би го советувал сам да не преговара со Путин.

Поранешниот премиер на Украина: Путин ќе го изеде за појадок, не би го советувал да води преговори

Точка - 13.01.2022

Поранешниот премиер на Украина, Арсениј Јаценјук го посоветувал претседателот Владимир Зеленски да не разговара со рускиот лидер Владимир Путин. "Не го критикувам господинот Зеленски, но би го посоветувал да не води никакви самостојни преговори со ...