TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лудилото во Минхен продолжува: Баерн израмнува против ПСЖ!

Sport M - 07.04.2021

Баерн и ПСЖ во моментов го играат натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Во првото полувреме гледавме одлична игра, а ПСЖ водеше со 2:1. Головите за Парижаните ги постигнаа Мбапе и Маркињос, додека Баерн го врати во живот Чопо-Мотинг ...

ВИДЕО: Нејмар магично асистира, ПСЖ двојно го казни Баерн!

Gol.mk

ПСЖ ги користи шансите, Ноер два пати матиран за половина час! 🎥

Спортски

Парижаните ги казнуваат Баварците: ПСЖ води со 2-1 против Баерн!

СуперСпорт

Малер во среќен момент: Маркињос погоди за 2-0 против Баерн, па се повреди (видео)

Спортманија

(ВИДЕО) Три гола и „милион“ шанси во Минхен

Спортклуб

Парижаните строго ги казнуваат Баварците за промашувањата: Одлична асистенција на Нејмар за голот на Маркињос

Sport M

Екипа Спортклуб Дриблинг Sport M Спортклуб Слободен Печат

Полувреме: Чупо Мотинг го врати Баерн во живот, Маунт стрелаше за Челзи 🎥

Спортски - 07.04.2021

Вечерва се играат уште два натпревари во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Во дербито на вечерта ПСЖ има предност од 1:2 против Баерн Минхен. Баерн создаде повеќе прилики за гол во првиот дел, но ПСЖ си ги користи приликите кои ги имаше.

ВИДЕО: Нејмар е во елемент, ПСЖ води во Минхен – Маунт му донесе предност на Челси

Дриблинг

Чупо-Мотинг едвај чекаше да се израдува против „своите“ (видео)

Спортманија

Почетни состави: Чупо-Мотинг не е Левандовски, Нојер ќе има многу работа против Нејмар и Мбапе

Спортманија

Баерн скрпи добар напад и без Левандовски и Гнабри, ПСЖ со Мбапе како „деветка“ (ФОТО)

Sport 1

ФОТО: Баерн ќе го нападне ПСЖ со Чупо Мотинг, Вернер стартер за Челси

Дриблинг

СТАРТНИ СОСТАВИ: Баерн напаѓа со Чупо Мотинг, ПСЖ со Нејмар и Мбапе

Gol.mk

Спортски Екипа SportMedia

„Војна“ во Баерн пред мечот со ПСЖ: Ханси Флик револтиран на раководството најави заминување од клубот!

Екипа - 07.04.2021

Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик, им соопшти на челниците на клубот дека е незадоволен од статусот во клубот, објави Билд. Флик, кој со Баерн минатата сезона дојде до европската шампионска круна, и кажал на управата дека на крајот од сезоната ќе ...

Жестоко е во Баерн пред мечот со ПСЖ: Продолжува „пресметката“ на Флик со Салихамиџиќ

Sport M

Баерн Минхен нема избор и ќе мора да бира меѓу - Салихамиџиќ и Флик?

Sport 1

Ханси Флик заминува од Баерн?

Точка

Матеус: Баерн мора да одлучи, или Салихамиџиќ или Флик, двајцата не се трпат

SportMedia