TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Останала во болница: Дали е ова причината поради која Меланија Трамп е итно оперирана?

Екран - 17.05.2018

Веста дека американската прва дама е оперирана, по интернет се проширила како молња. После првобитните штури информации дека зафатот е извршен на бубрег сега се претпоставува дека Меланија Трамп има бениген тумор, а операцијата била успешно извршена.

(ГАЛЕРИЈА) Како изгледа секојдневието на Меланија Трамп

Фактор - 16.05.2018

Додека нејзиниот сопруг има размрднан јавен живот којшто е постојано под лупа на медиумите, првата дама, Меланија Трамп одбра нејзиниот живот да остане прилично приватен. Таа поминува многу време со својот 12-годишен син Барон, нарекувајќи се себеси ...

Пеколна болест во Белата куќа: Меланија оперирана од тумор на бубрег, но не е единствена

Сител - 16.05.2018

Меланија Трамп, првата дама на САД го оперираше бубрегот и ќе биде задржана во болница до крајот на неделата. Белата Куќа соопштила дека Меланија е примена во национмалниот воен медицински центар „Волтер Рид“.

Првата дама е во добра состојба! Меланија испрати поздрав од болницата (ВИДЕО)

Хитпортал - 16.05.2018

Во понеделникот итно беше оперирана првата дама на САД, Меланија Трамп. Трамп беше хоспитализирана поради проблеми со бубрезите. Дека таа се чувствува добро, пренесе претседателот на САД во говорот по повод собир на полицијата кој традиционално се ...

Меланија испрати порака од болница (Видео)

Република - 16.05.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп на собирот на полицајците кој се случува секоја година го пренесе и поздравот од Меланија од болница, велејќи дека таа заздравува и дека на телевизија го гледа случувањето.

Меланија Трамп ќе остане во болница до крајот на неделата

Глас на Америка - 15.05.2018

Успешен зафатот врз бубрегот, најавуваат лекарите ВАШИНГТОН — Првата дама Меланија Трамп се` уште се наоѓа на болничка нега откако синоќа и беше отстранет бениген дел од бубрегот. Портпаролката на 48-годишната Трамп рече дека хируршката процедура ...

Трамп : Меланија се опоравува добро

Канал5 - 15.05.2018

Првата дама на САД ќе остане уште два – три дена во болница. Американскиот претседател Доналд Трамп по посетата на неговата сопруга во болницата во Вашингтон напиша на твитер дека Меланија е добро и за два – три дена излегува од болница.

Оперирана Меланија Трамп

Канал5 - 15.05.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп е примена во болница во Вашингтон каде имала операција на бубрегот, соопшти нејзината портпаролка Стефани Грипам. -Ова утро првата дама Меланија Трамп беше подвргната на процедура емболизација за лекување на ...

Меланија Трамп е во болница!?

ЗаЗабава - 15.05.2018

Првата дама на Америка,Меланија Трамп била на операција на бубрезите и се очекува целосно да закрепне.Според соопштението за јавноста, првата дама на САД ќе остане една недела во болница. „Утрово, на првата дама Меланија Трамп ѝ беше направена ...

Компликација со бубрезите и итна операција! Меланија Трамп е во болница!

Хитпортал - 15.05.2018

Меланија Трамп, првата дама на САД вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег. “Првата дама Меланија Трамп, беше подложена на емболизација за лекување на бенигна состојба на бубрезите, постапката беше успешно ...

Поради бенигна состојба на бубрезите, Меланија Трамп мораше на операција

Таратур - 15.05.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп, принудно заврши во болница, каде мораше да биде подложена на оперативен зафат поради бенигна состојба на бубрезите. Портпаролот на 48-годишната прва дама кажа дека зафатот бил успешен и дека немало компликации.

Меланија Трамп направи операција на бубрег, а секако Доналд Трамп не бил покрај неа, социјалните мрежи повторно го ...

Точка - 15.05.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп синоќа била одведена во болница и ѝ била направена операција на бубрегот, а како што јавува Белата куќа, станува збор за бенигна состојба на бубрегот и дека опоравувањето е во позитивна насока.

На Меланија Трамп успешно и е опериран бубрег

Локално - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. – Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена ...

Меланија Трамп итно оперирана

Репортер - 15.05.2018

Меланија Трамп вчера била примена во болница во Вашингтон каде што итно ѝ била направена операција на бубрегот, соопшти нејзината портпаролка Стефани Гришам. „Ова утро првата дама Меланија Трамп беше подложена на процедура наречена емболизација за ...

Меланија Трамп итно однесена на операција

Пулс24 - 15.05.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп се наоѓа во болница, каде и била направена итна операција на бубрезите, соопшти „АФП“. -Првата дама имаше успешна операција, изјави директорот за комуникации во Белата куќа, Стефани Гришам.

Како и поминува денот на Меланија Трамп?

Женски магазин - 16.05.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп не открива многу детали за својот приватен живот. Таа поминува многу време со својот 12-годишен син Барон, нарекувајќи се себеси „мајка со полно работно време".

Меланија Трамп има тумор на бубрегот

iPortal - 16.05.2018

Меланија Трамп, првата дама на САД го оперираше бубрегот и ќе биде задржана во болница до крајот на неделата. Белата Куќа соопштила дека Меланија е примена во национмалниот воен медицински центар „Волтер Рид“.

Првата дама на САД, Меланија Трамп е во болница

Фактор - 15.05.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп имала операција на бубрезите и се очекува целосно да закрепне. Според соопштението до јавноста, првата дама на САД ќе остане една недела во болница. „Вчера, на првата дама Меланија Трамп ѝ беше направена ...

Меланија Трамп направи операција на бубрег, Доналд Трамп не бил покрај неа, социјалните мрежи повторно го нападнаа

Република - 15.05.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп синоќа била одведена во болница и ѝ била направена операција на бубрегот, а како што јавува Белата куќа, станува збор за бенигна состојба на бубрегот и дека добро се опоравува.

Меланија Трамп е оперирана и е во болница

Независен - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. - Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена ...

Меланија Трамп итно оперирана

Попара - 15.05.2018

Првата дама на Америка,Меланија Трамп била на операција на бубрезите и се очекува целосно да закрепне.Според соопштението за јавноста, првата дама на САД ќе остане една недела во болница. „Утрово, на првата дама Меланија Трамп ѝ беше направена ...

(ФОТО) Меланија Трамп, иако на операција, уште еднаш осетила каков нечувствителен сопруг има!

Екран - 15.05.2018

Трамп во текот на денот имал премногу зафатен распоред, а тоа што бил отсутен од итната операција на својата сопруга предизвикало лавина на негативни коментари на омилената социјална мрежа, Твитер… Првата дама на САД, Меланија Трамп синоќа била ...

Меланија Трамп излезе од операциона сала, еве ги деталите

Курир - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. – Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена ...

На Меланија Трамп успешно и е опериран бубрег

Сител - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. - Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена ...

Детали за состојбата на Меланија Трамп

Пулс24 - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. – Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена ...

Меланија Трамп успешно оперирана

Н.Македонија - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. – Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена ...

На Меланија Трамп успешно и е опериран бубрег

24 Вести - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. „Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена на ...

Меланија Трамп излезе од операциона сала, еве ги деталите

Република - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. – Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена ...

На Меланија Трамп успешно и е опериран бубрег

Вечер - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. – Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена ...

На Меланија Трамп успешно и е опериран бубрег

МК News - 15.05.2018

Првата дама на САД Меланија Трамп вчера беше примена во болница, каде што и беше извршена операција на бубрег, а ја посети нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. – Ова утро (понеделник), првата дама Меланија Трамп беше подложена ...