TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Грција на протест против вакцинирањето се судрија демонстранти и полицијата (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2021

Грчката полиција со солзавец и водени топови во Атина ја разбрка толпата која протестираше против вакцинирањето против коронавирусот. Околу 1.500 луѓе учествуваа во вчерашниот протест пред парламентот, втор пат за една недела, против грчкиот план за ...

Солзавец и водени топови на протестот во Атина против вакцините

Вечер Прес - 21.07.2021

Со инциденти пред грчкиот Парламент заврши протестот против вакцините, организиран преку социјалните мрежи, јави дописничката на МИА од Атина. Полицијата употреби солзавец, но и најмалку три цистерни со вода за да ги растера граѓаните.

Околу 1.500 Грци протестираат против планот за вакцинација, полицијата ги растера со солзавец и водени топови

Локално - 21.07.2021

Протестите беа поттикнати од владината одлука за вакцинирање на здравствени работници и вработените во старечки домови. Грчката полиција употреби солзавец и водени топови за да ја растера толпата што протестираше против вакцинацијата за коронавирус ...

Солзавец и водени топови на протестот во Атина против вакцините

Слободен Печат - 21.07.2021

Со инциденти пред грчкиот Парламент заврши протестот против вакцините, организиран преку социјалните мрежи, јави дописничката на МИА од Атина. Полицијата употреби солзавец, но и најмалку три цистерни со вода за да ги растера граѓаните.

Солзавец и водени топови на протестот во Атина против вакцините

ТВ21 - 21.07.2021

Со инциденти пред грчкиот Парламент заврши протестот против вакцините, организиран преку социјалните мрежи, јави дописничката на МИА од Атина. Полицијата употреби солзавец, но и најмалку три цистерни со вода за да ги растера граѓаните.