TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нападната воена база во Сирија, соборени дронови и ракети

Макфакс - 15.01.2020

Сириската авиобаза Тифор, во источниот дел од земјата, во провинцијата Хомс, синоќа била цел на напад на дронови и ракети, јави сириката агенција САНА. Според информациите, соборени се дронови и ракети.

Израел ја нападна сириската воена база Т4

Опсервер - 15.01.2020

– Сириската војска објави дека израелски воени авиони ја таргетирале главната воздушна база Т4 во провинцијата Хомс, и дека во нападот е причинета само материјална штета. Портпарол на сириската армија за државните медиуми изјави дека четири ...

Има повредени во ракетниот напад на американската воена база во Ирак

Канал5 - 14.01.2020

Во ракетен напад врз воена база северно од Багдад во која се сместени американски сили, се повредени двајца Ирачани, соопшти ирачката армија. Армијата не соопшти колку проектили „Катјуша“ биле истрелани врз воздушната база Таџи.

Нов ракетен напад врз ирачка база со американски војници

Нетпрес - 14.01.2020

Во ракетен напад во вторникот вечерта во воена база северно од Багдад во која се сместени американски сили, ранети се двајца Ирачани, а следи по неколкуте слични напади од претходните денови, соопшти ирачката армија.

Нападната воена база во Сирија: Соборени се дронови и ракети

Слободен Печат - 14.01.2020

Засега нема детали за можни загинати или повредени во нападот. Сириската воена база „Тифор“ која се наоѓа на истокот на провинцијата Хомс била мета на напад на дронови и ракети. Сириските одбранбени системи успеале да соборат одреден број на дронови ...

Ракета паднала во база со американски војници во Ирак

Канал5 - 14.01.2020

Ракета ја погодила воздушната база Таџи, која се наоѓа северно од ирачката престолнина Багдад, објавија предмалку локалните медиуми. Според извештаите, во базата се сместени голем број американски војници, што ја прави цел за шиитските милитантни ...

Најмалку пет ракети од советско потекло ја погодија базата „Таџи“ во Ирак

Слободен Печат - 14.01.2020

Извор на ирачките сили за безбедност рече дека најмалку пет ракети „Катјуша“ од советско производство ја погодиле воената база. Ирачката воена база „Таџи“, која се наоѓа северно од Багдад, беше мета на ракетен напад, јави телевизијата „Хадас“, а ...

НОВ РАКЕТЕН НАПАД: Ракета паднала близу американска база во Ирак

Слободен Печат - 14.01.2020

Најмалку една ракета паднала близу воена база во Ирак во која сместени се американски војници, јавува АФП, повикувајќи се на полициски извори. Наскоро повеќе ...

Нападната уште една база во Ирак

Фактор - 14.01.2020

Ракетен напад денеска имаше врз ирачката база Таџи. Дека базата Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Таа се наоѓа северно од Багдад, и таму се стационирани и американски војници.

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

iPortal - 14.01.2020

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има ...

НОВ РАКЕТЕН НАПАД НА АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ИРАК: Гаѓана базата во која се наоѓаат американските војници

Магазин - 14.01.2020

Во новиот ракетен напад во Ирак, целта била воената база Таџи лоцирана северно од Багдад, во која се сместени и американски трупи. Најмалку една ракета била истрелана, јави АФП. Засега нема други детали.

Четворица ирачки војници повредени во ракетен напад на база

Макфакс - 13.01.2020

Четворица ирачки војници се повредени во ракетен напад врз нивната база северно од Багдад, каде што до неодамна беа присутни американски инструктори, соопштија ирачките безбедносни претставници.

Помпео го осуди нападот врз ирачката база

Точка - 13.01.2020

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, го осуди нападот врз воздухопловната база, Балад во Ирак, во кој беа повредени четворица ирачки војници. Тој ја повика ирачката Влада да ги изведе пред правдата одговорните за нападот врз Ирак.

Помпео го осуди нападот врз ирачката база

MTM - 13.01.2020

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, го осуди нападот врз воздухопловната база, Балад во Ирак, во кој беа повредени четворица ирачки војници. Тој ја повика ирачката Влада да ги изведе пред правдата одговорните за нападот врз Ирак.

Помпео го осуди нападот врз ирачката база

Centar - 13.01.2020

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, го осуди нападот врз воздухопловната база, Балад во Ирак, во кој беа повредени четворица ирачки војници. Тој ја повика ирачката Влада да ги изведе пред правдата одговорните за нападот врз Ирак.

Помпео со осуда за нападот врз ирачката база

MakPress - 13.01.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го осуди нападот врз воздухопловната база, Балад во Ирак, во кој беа повредени четворица ирачки војници. Тој ја повика ирачката Влада да ги изведе пред правдата одговорните за нападот врз Ирак.

Четворица ирачки војници повредени во ракетен напад на база

Н.Македонија - 13.01.2020

Четворица ирачки војници се повредени во ракетен напад врз нивната база северно од Багдад, каде што до неодамна беа присутни американски инструктори, соопштија ирачките безбедносни претставници.

Четворица ирачки војници повредени во ракетен напад на база

Centar - 13.01.2020

Четворица ирачки војници се повредени во ракетен напад врз нивната база северно од Багдад, каде што до неодамна беа присутни американски инструктори, соопштија ирачките безбедносни претставници.

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

А1 On - 14.01.2020

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално ...

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

+инфо - 14.01.2020

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално ...

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

Локално - 14.01.2020

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално ...

Ракетен напад врз базата Таџи во Ирак

Денешен - 14.01.2020

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално ...

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

Телма - 14.01.2020

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално ...

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

Сител - 14.01.2020

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално ...

Ракетен напад врз ирачка база во која има и американски војници

Фокус - 14.01.2020

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално ...

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

4NEWS - 14.01.2020

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално жртви.

Ракетен напад вечерва во ирачката база „Таџи“, нема извештаи за мртви

Република - 14.01.2020

Ирачката воена база „Таџи“, која се наоѓа северно од Багдад, беше мета на ракетен напад, јави телевизијата „Хадас“, а пренесува „Спутинк“. Во ирачката база се наоѓаат и американски војници.

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

24Инфо - 14.01.2020

– Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално ...

Има повредени во вечерашниот ракетен напад во воздушната база во Ирак

Република - 14.01.2020

Армијата не соопшти колку проектили „Катјуша“ биле истрелани врз воздушната база Таџи, но објавени се информации дека двајца Ирачани се повредени во нападот, соопштија медицински и полициски извори.

Израел ја нападна сириската воена база

Курир - 15.01.2020

Сириската војска објави дека израелски воени авиони ја таргетирале главната воздушна база Т4 во провинцијата Хомс, и дека во нападот е причинета само материјална штета. Портпарол на сириската армија за државните медиуми изјави дека четири израелски ...

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

Опсервер - 15.01.2020

– Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас. Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници. Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално ...

Израел ја нападна сириската воена база Т4

Сител - 15.01.2020

Сириската војска објави дека израелски воени авиони ја таргетирале главната воздушна база Т4 во провинцијата Хомс, и дека во нападот е причинета само материјална штета. Портпарол на сириската армија за државните медиуми изјави дека четири израелски ...

Израел ја нападна сириската воена база Т4

Вечер - 15.01.2020

Сириската војска објави дека израелски воени авиони ја таргетирале главната воздушна база Т4 во провинцијата Хомс, и дека во нападот е причинета само материјална штета. Портпарол на сириската армија за државните медиуми изјави дека четири израелски ...

Израел ја нападна сириската воена база Т4

Слободен Печат - 15.01.2020

Портпарол на сириската армија за државните медиуми изјави дека четири израелски ракети ја погодиле базата, но и дека сириската противвоздушна одбрана успеала да пресретне повеќе израелски проектили.

Израел ја нападна сириската воена база Т4

24Инфо - 15.01.2020

Сириската војска објави дека израелски воени авиони ја таргетирале главната воздушна база Т4 во провинцијата Хомс, и дека во нападот е причинета само материјална штета. Портпарол на сириската армија за државните медиуми изјави дека четири израелски ...

Израел ја нападна сириската воена база Т4

Локално - 15.01.2020

Сириската војска објави дека израелски воени авиони ја таргетирале главната воздушна база Т4 во провинцијата Хомс, и дека во нападот е причинета само материјална штета. Портпарол на сириската армија за државните медиуми изјави дека четири израелски ...

Израел ја нападна сириската воена база Т4

А1 On - 15.01.2020

Сириската војска објави дека израелски воени авиони ја таргетирале главната воздушна база Т4 во провинцијата Хомс, и дека во нападот е причинета само материјална штета. Портпарол на сириската армија за државните медиуми изјави дека четири израелски ...

Нападната воена база во Сирија, соборени дронови и ракети

Точка - 15.01.2020

Сириската авиобаза Тифор, во источниот дел од земјата, во провинцијата Хомс, синоќа била цел на напад на дронови и ракети, јави сириката агенција САНА. Според информациите, соборени се дронови и ракети.

Нападната воена база во Сирија, соборени дронови и ракети

Н.Македонија - 15.01.2020

Сириската авиобаза Тифор, во источниот дел од земјата, во провинцијата Хомс, синоќа била цел на напад на дронови и ракети, јави сириката агенција САНА. Според информациите, соборени се дронови и ракети.

Израел ја нападна сириската воена база Т4

MakPress - 15.01.2020

Сириската војска објави дека израелски воени авиони ја таргетирале главната воздушна база Т4 во провинцијата Хомс, и дека во нападот е причинета само материјална штета. Портпарол на сириската армија за државните медиуми изјави дека четири израелски ...