TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Морено од пенал му носи водство на Вилјареал во Загреб (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2021

Динамо Загреб губи со 0-1 од Вилјареал во првиот четвртфинален натпревар од Лига Европа, откако Џерард Морено од белата точка погоди за гостите и така им носи важна ...

ЛЕ ПОЛУВРЕМЕ: Виљареал од пенал поведе на „Максимир“, Рашфорд за водство на Јунајтед (ВИДЕО)

SportMedia - 08.04.2021

Првите 45 минути од вечерашните први четвртфинални дуели во Лигата на Европа не понудија фудбал каков што веројатно посакуваа најголемиот дел од навивачите кои ги следат случувањата во ова натпреварување.

ВИДЕО: Рашфорд му донесе водство на Јунајтед, Динамо во негатива, Ајакс води против Рома

Дриблинг - 08.04.2021

Динамо Загреб со Аријан Адеми и Стефан Ристовски на пауза против Виљареал си заминаа со негатива од 1:0 откако шпанскиот тим преку пенал во 42 минута дојде до водство во четвртфиналето во Лига Европа.

ФОТО: Динамо Загреб со Адеми и Ристовски од првата минута против Виљареал

Дриблинг - 08.04.2021

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски се дел од почениот тим на Динамо Загреб за денешниот натпревар од четвртфиналето во Лига Европа. Во стартниот состав на домаќинот нема поголеми изненадувања, тој е предводен од херојот од ...

Динамо Загреб со Ристовски и Адеми ќе го нападне Вилјареал (ФОТО)

Sport 1 - 08.04.2021

Динамо Загреб вечерва од 21 часот го игра првиот четвртфинален натпревар од Лига Европа против Вилјареал, а двајцата македонски репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски ќе го почнат натпреварот од првата минута со надеж дека ќе ја потопат ...

СТАРТНИ СОСТАВИ: Адеми и Ристовски од првата минута го напаѓаат Виљареал!

Gol.mk - 08.04.2021

Македонските фудбалери Стефан Ристовски и Аријан Адеми од првата минута ќе го започнат дуелот против Виљареал во четвртфиналето од Лига Европа. Динамо Загреб ќе биде домаќин на првата средба против шпанскиот претставник.

ЛЕ: Адеми и Стефан почнуваат за Динамо на првиот меч со Виљареал

SportMedia - 08.04.2021

На неполн час до почетокот на првите четврфиналени средби од Лигата на Европа, за нас во фокусот ќе биде мечот на „Максимир“ во Загреб, каде Динамо го пречекува Виљареал. Во составот на Динамо уште од првите секунди ќе биде нашиот репрезентативен ...

Македонските репрезентативци со Динамо во јуриш да ја потопат Жолтата подморница

Спортманија - 08.04.2021

Познати составите за дуелите во Загреб и Амстердам Хрватскиот првак Динамо Загреб тргнува во поход за ново чудо во Лигата на Европа. Модрите на својот „Максимир“ го пречекуваат шпанскиот Вилјареал во првиот меч од четвртфиналето.

Ќе продолжи ли „модрата“ бајка? Адеми и Ристовски во јуриш кон ново чудо - полуфинале

Sport 1 - 08.04.2021

Загрепски Динамо со двајцата македонски репрезентативци Стефан Ристовски и Аријан Адеми ќе тргнат по ново чудо за да ја продолжат „модрата“ бајка од оваа сезона и да ја потопат „жолтата подморница“ во оваа четвртфинална рунда во Лига Европа (21 ...

Адеми и Ристовски ја почнуваат битката за полуфинале во ЛЕ

МКД - 08.04.2021

Динамо Загреб во кој значајна улога имаат наште Аријан Адеми и Стефан Ристовски, денеска против Виљареал го игра првиот четвртфинален натпревар од Лига Европа. По сензационалната победа над Тотнем, апетитите на хрватскиот тим се зголемуваат.

Адеми и Ристовски против Виљареал, за честа на Македонија и историја на Динамо!

Gol.mk - 08.04.2021

Екипата на Динамо Загреб, испишува историја во Лигата на Европа, играјќи во фазата на осум најдобри тимови. Откако направи целосна сензација и го исфрли Тотенхем, хрватскиот тим во четвртфиналето ќе игра со Виљареал.

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб ја започнуваат мисијата за полуфинале во Лига Европа

24Фудбал - 08.04.2021

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски вечерва со Динамо Загреб на домашен терен го пречекуваат Виљареал во првиот меч помеѓу обете екипи во четвртфиналето од Лига Европа.

Адеми и Ристовски против Виљареал бркаат полуфинале во Лига Европа

Слободен Печат - 08.04.2021

Денеска ќе се играат првите натпревари од четвртфиналето во фудбалската Лига Европа, за нас секако најинтересно е новиот настап на Динамо Загреб во чии редови се македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски.

Адеми и Ристовски вечерва ќе испишуваат историја против Виљареал

SportMedia - 08.04.2021

Македонските интернационалци и репрезентативци во редовите на Динамо Загреб, Аријан Адеми и Стефан Ристовски вечерва од 21:00 часот на својот Максимир го играат првиот натпревар од двомечот против шпански Виљареал во рамките од четвртфиналната фаза ...

Адеми и Ристовски испишаа историја со Македонија, на ред е Виљареал, Динамо Загреб го „напаѓа“ полуфиналето

Sport M - 08.04.2021

Македонските фудбалски репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски се единствените наши играчи кои ги продолжија натпреварите во европските купови. Тие заедно со нивниот Динамо Загреб со шокантен резултат и победа од 3:0 на домашен терен се ...

ЛЕ: „Ѓаволите“ гостуваат во Шпанија, Ристовски, Адеми и Динамо на мегдан со Виљареал

OhridNews - 08.04.2021

Вечерва, во најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа, ќе се одиграат првите натпревари од четвртфиналето. Четирите пресметки се интересни сами по себе. Најмногу внимание привлекува дуелот Динамо Загреб – Виљареал.

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб го дочекуваат Виљареал во четвртфиналето од Лига Европа

Дриблинг - 08.04.2021

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски денеска со Динамо Загреб се домаќини на шпански Виљареал во воведниот натпревар од четвртфиналниот двомеч во Лига Европа. По сензационалната победа против Тотенхем, со променета управа и ...