TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Супермен ги напушти Лејкерси

Локално - 22.11.2020

Поранешниот центар на Лејкерс, Двајт Хауард (34) повторно го смени клубот и од следната сезона ќе игра за Филаделфија, со која потпиша минимален, т.н. договор за ветерани, за една година – вреден 2,6 милиони долари.

Рондо се договори со Атланта, ќе добие 15 милиони долари за две години

Sport 1 - 21.11.2020

Плејмејкерот Ражон Рондо имаше важна улога во освојување на титулата на Лос Анџелес Лејкерс, но тој следните две години ќе настапува за Атланта хокс. Рондо вечерва се договори со тимот на Атланта за двегодишна соработка вредна 15 милиони долари.

Рондо се збогуваше со Лејкерс и потпиша за седмиот НБА клуб во кариерата

Дерби - 21.11.2020

Рејџон Рондо официјално се збогуваше со актуелниот НБА шампион Лос Анџелес Лејкерс и веќе го избра тимот во кој ќе настапува следната сезона. Рондо реши да се пресели во редовите на Атланта Хоукс, екипата која сака да ја подобри играта во одбрана и ...

Лејкерс се засилија со играч од градскиот ривал Клиперс

SportMedia - 21.11.2020

Шампионот во НБА лигата Лос Анџелес Лејкерс го донесоа Монтрезл Харел, кој изминатата сезона беше дел од Лос Анџелес Клиперс. Кошаркарот кого го нарекуваат најдобар резервен играч ќе биде дел од екипата на Лејкерс во наредните две години.

Монтрез Херел ги разбесни фанови на Клиперс, од следната сезона ќе заигра за шампионот Лејкерс

ММС - 21.11.2020

Замената за Двајт Хауард кој во кампањата 2020/21 ќе го носи дресот на Филаделфија, актуелниот шампион Лос Анџелес Лејкерс ја пронајде во Монтрез Херел. Веста дека довчерашниот кошаркар на Лос Анџелес Клиперс ќе потпише со „езерџиите“ ја разбранува ...

Соседски грабеж: Лејкерс ја „украде“ најдобрата резерва на Клиперси и предизвика бура во НБА (Фото)

Дерби - 21.11.2020

На самото отворање на преодниот рок во НБА лигата, шампионот Лос Анџелес Лејкерс се покажа како најативен во првите неколку часа, режирајќи потези со кои предизвика бура од реакции во американската спортска јавност.

Најсладок е пазарот кај соседите – Лејкерси беа моќни, сега се уште посилни

Спортманија - 21.11.2020

Се случи значаен трансфер во Лос Анџелес од Клиперс во Лејкерс, а шампионот се засили и со Весли Метјус Лос Анџелес лејкерс ќе изгледа уште помоќно во следната сезона по трансферот на Монтрез Харел од Клиперс во редовите на шампионот на НБА, а кај ...

Лејкерс се засили за следната сезона со двајца кошаркари – од Клиперс и Милвоки

СуперСпорт - 21.11.2020

Лос Анџелес лејкерс се засили со двајца кошаркари за следната сезона, а во екипата на актуелниот шампион пристигнаа Монтрезл Харел, кој претходно настапуваше за Лос Анџелес Клиперс, додека Весли Метјуз доаѓа од Милвоки бакс.

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

TopSport - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...

Шампионот Лејкерс се засили со двајца кошаркари

Sport 1 - 21.11.2020

Синоќа во НБА-лигата започна „слободната агенција“, а тимовите можат да потпишуваат договори со играчите кои се слободни агенти, но и да прават трејдови. Лос Анџелес лејкерс потпишаа со двајца играчи.

Лејкерс го крадат од градскиот ривал најдобриот шести играч за минатата сезона

Екипа - 21.11.2020

Почна потпишувањето на слободни агенти во НБА лигата. Минатата ноќ се случија неколку интересни трансфери, а како најзвучно е тоа на преминувањето на минатогодишниот шести најдобар кошаркар во лигата Монтрезл Хелер од ЛА Клиперс во ЛА Лејкерс.

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

Макфакс - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

Опсервер - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

MTM - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

Точка - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...