TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СПОДЕЛИ МУЗИКА: Горан Трајкоски – „Расеани“ (музичка тема од „Ругање со Христос“)

Таратур - 23.09.2018

Кратко и јасно – парче музика кое не смеете да го пропуштите. Слушајте, уживајте и споделувајте добра и квалитетна ...

(ВИДЕО) Прегледајте, преслушајте и уживајте – Горан Трајкоски направил вистинско ремек-дело: Музичка подлога на „Ругање ...

Екран - 23.09.2018

Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи, синоќа ја објави носечката музика на филмот. Авторот на песната „Расеани” Горан Трајкоски повторно се надминал себе си со прекрасна музика, текст и изведба.

Музичката подлога на ,,Ругање со Христос” – ремек-дело на Горан Трајкоски (ВИДЕО)

Република - 22.09.2018

Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи, ја објави носечката музика на филмот. Авторот на песната ,,Расеани” Горан Трајкоски повторно се надминал себе си со прекрасна музика, текст и ...

MOРНИЦИ ПО ЦЕЛО ТЕЛО! Песната од филмот “Ругање со Христос” на Јани Бојаџи е вистинско совршенство! (ВИДЕО)

Маркукуле - 22.09.2018

Режисерот на филмот “Ругање со Христос”, Јани Бојаџи, ја објави насловната песна на филмот која е во изведба на Горан Трајковски. Ремек делото на Бојаџи ќе започне да се емитува на Меѓународниот фестивал на дебитантски филм „Киненова Скопје“, кој ќе ...

(ВИДЕО) Спој на македонската чалгија и грчкото ребетико: Насловната тема од филмот ,,Ругање со Христос,,

еМагазин - 23.09.2018

Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи на својот Фејсбук профил го објави видеото за насловна тема од филмот, песната „Расеани“ на Горан Трајкоски. „Уживајте во музичкото совршенство на мајсторот кој овојпат ги спои македонската чалгија и ...

Осум дебитантски филма на „Киненова“

Н.Македонија - 21.09.2018

Осум филма се во натпреварувачката селекција на 3-от меѓународен фестивал на дебитантски филм „Киненова“, кој под мотото „Првиот никогаш не се заборава“, ќе се одржува од 3 до 12 октомври.