TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бил Гејтс: Во јануари пропуштивме шанса да го спречиме коронавирусот

Телефони.мк - 26.03.2020

Многумина веќе ги почувствуваа последиците од коронавирусот и тоа ќе има долгорочни ефекти. Доналд Трамп најави дека ќе го исправи САД на нозе како што беше, и покрај тоа што COVID-19 се заканува дека ќе остави многу мртви луѓе зад себе.

Правила до успехот според Бил Гејтс

Алсат-М - 26.03.2020

Американскиот бизнисмен и микрокомпјутерски пионер, Бил Гејтс е најбогатиот човек на светот. Најпознатиот стопанственик е конзистентен на врвот, секако воден од своите десет основни правила за успех и принципи во работата, а тие гласат вака: ...

Осврт на кариерата на Бил Гејтс

IT.mk - 25.03.2020

По 44 години од основањето на компанијата Microsoft која со своите над 148.000 вработени и приходи од преку 125 милијарди US долари денес важи за гигант во ИТ индустријата, Бил Гејтс се повлече и од бордот на Microsoft.

Бил Гејтс загрижен за состојбата во светот: Вирусот беше откриен во декември, требаше сите тогаш да бидеме загрижени

А1 On - 25.03.2020

Ко-основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, изјави дека САД ја пропуштила својата шанса да ги избегне „мандатните“ затварања затоа што властите не делувале доволно брзо на пандемијата „Ковид-19“.

Двата најмоќни гиганти ги соединија силите – едните работат на изработка на тестови, а другите ги доставуваат со брзина ...

Точка - 25.03.2020

Работниците во Амазон овие денови собираат и доставуваат тестови за коронавирусот, а нив ги прават истражувачи кои што се финансирани од страна на милијардерот Бил Гејтс, односно „Мајкрософт“.

Коронавирусот е дело на милијардерите Бил Гејтс, Блумберг и новиот Сорос, Пјер Омидјар

Репортер - 25.03.2020

Коронавирус е дело на познатите милијардери Бил Гејтс, Мајкл Блумберг и Пјер Омидјар, познат како новиот Сорос, сметаат некои теоретичари на заговор. Низ светот молскавично проструи навидум неверојатна, но како што се утврди и поткрепена со докази и ...

Бил Гејтс: За 6 до 10 недели земјите ќе се вратат во нормала

Скопје24 - 24.03.2020

Ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, во средата ги повика луѓето да останат смирени во пресрет на пандемијата на коронавирусот Во сесијата “Прашај ме нешто“ на форумот за дискусии “Редит“, Бил Гејтс беше запрашан колку долго ќе трае “ова“ што ни ...

Милиони луѓе нема да умираат од нуклеарни бомби, туку од вируси, предупреди Гејтс уште во 2015-та (ВИДЕО)

Локално - 24.03.2020

Кога бев мал, катастрофата од која се плашевме најмногу е нуклеарна војна. Затоа имавме буриња како ова во подрумот, многу лименки со храна и вода. Кога би дошло до евентуален нуклеарен напад, требаше да се спуштиме по скалите, да се смириме и да ...

Бил Гејтс со оптимистичка изјава за повлекување на коронавирусот

iPortal - 26.03.2020

Ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, во средата ги повика луѓето да останат смирени во пресрет на пандемијата на коронавирусот Во сесијата “Прашај ме нешто“ на форумот за дискусии “Редит“, Бил Гејтс беше запрашан колку долго ќе трае “ова“ што ни ...

Правила до успехот според Бил Гејтс

Курир - 26.03.2020

Американскиот бизнисмен и микрокомпјутерски пионер, Бил Гејтс е најбогатиот човек на светот. Најпознатиот стопанственик е конзистентен на врвот, секако воден од своите десет основни правила за успех и принципи во работата, а тие гласат вака: ...

Правила до успехот според Бил Гејтс

Пулс24 - 26.03.2020

Американскиот бизнисмен и микрокомпјутерски пионер, Бил Гејтс е најбогатиот човек на светот. Најпознатиот стопанственик е конзистентен на врвот, секако воден од своите десет основни правила за успех и принципи во работата, а тие гласат вака: ...