TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На два дена пред почетокот на кампањата власта со кривична против кандидат на опозицијата

Алсат-М - 24.09.2021

Пред избори и на само два дена пред официјалниот почеток на трката за советници и градоначалници, Финансиката полиција му поднесе кривична пријава на актуелниот градоначалник на општина Петровец од редовите на ВМРО ДПМНЕ, а кој ќе се бори и за нов ...

Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна злоупотреба на службена положба и оштета ...

ТВ21 - 24.09.2021

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, одржаа заедничка прес-конференција на ...

Кривични пријави за злоупотреба на службена положба и перење пари во општина Петровец

Либертас - 24.09.2021

Управата за финансиска полиција до ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција поднела кривична пријава против пет физички и три правни лица за злоупотреба на службената положба, перење пари и злоупотреба на постапка за јавни набавки во ...

Пет лица, меѓу кои и градоначалникот на Петровец испрале над половина милион евра од општинатa-откри вицепремиерот ...

Нова ТВ - 24.09.2021

Над половина милион евра биле злоупотребени во општина Петровец, откри вицепремиерот за борба против корупцијата, Љупчо Николовски. Тој кажа дека во месец мај од страна на анонимен подносител добил претставка за злоупотреба на службена положба за ...

На два дена пред да почне кампањата, отворена истрага за еден од тројцата градоначалници на опозицијата

4NEWS - 24.09.2021

На два дена пред официјално да започне изборната кампања, Финансиската полицијата покренува постапка против еден од тројцата градоначалници на опозицијата. Интергрално го пренесуваме соопштението од Финансиска полиција, до овој момент немаме добиено ...

Кривична за градоначалникот на Петровец и уште седум лица за перење пари

Фокус - 24.09.2021

Управата за финансиска полиција до ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција поднела кривична пријава против пет физички и три правни лица за злоупотреба на службената положба, перење пари и злоупотреба на постапка за јавни набавки во ...

Николовски и Муареми: Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна злоупотреба на ...

4NEWS - 24.09.2021

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, одржаа заедничка прес-конференција на ...

Николовски и Муареми: Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец

Канал5 - 24.09.2021

Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна злоупотреба на службена положба и оштета од над половина милион евра. Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив ...

(ВИДЕО) Николовски и Муареми: Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна ...

Бриф - 24.09.2021

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, одржаа заедничка прес-конференција на ...

Кривична за градоначалникот на Петровец и уште седум лица за перење пари

Centar - 24.09.2021

Управата за финансиска полиција до ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција поднела кривична пријава против пет физички и три правни лица за злоупотреба на службената положба, перење пари и злоупотреба на постапка за јавни набавки во ...

Николовски и Муареми: Поднесена кривична пријава против одговорни лица во Општина Петровец за можна злоупотреба на ...

Centar - 24.09.2021

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, одржаа заедничка прес-конференција на ...

Кривична за градоначалникот на Петровец и уште седум лица за перење пари

Н.Македонија - 24.09.2021

Директорот на Управата за финасиска полиција, Арафат Муареми, денеска информираше дека Управата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција против пет физички и три правни лица за сторени ...