TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леванте е очаен: Барди и соиграчите израмнија црн рекорд во Примера (Фото)

Дерби - 05.12.2021

Леванте не успеа да победи и по втората тренерска смена од стартот на сезоната, а оваа вечер, тимот од Валенсија израмни црн и негативен рекорд во шпанската Примера. Енис Барди и неговите соиграчи не знаат за победа по 16 одиграни кола во новата ...

Барди и Леванте никако да запишат триумф во шпанската „Ла Лига“

Слободен Печат - 05.12.2021

И во 16 коло екипата на Леванте не успеа да победи и останува единствената и натаму без триумф сезонава во најквалитетната шпанска лига. Денеска пред своите навивачи во Валенсија одигра само реми (0:0) без голови против составот на Осасуна.

Димитриевски го одбрани голот, Рајо освои три нови бода, Барди и Леванте никако да победат

24Фудбал - 05.12.2021

Рајо Ваљекано со 1-0 го победи Еспањол и ја продолжи одличната форма на домашен терен, Леванте и Елче одиграа без голови 0-0. Столе Димитриевски го одбрани голот на Рајо Ваљекано кој оствари уште еден триумф на домашен терен, овојпат го победи ...

Барди и Леванте и по 16 кола остануваат без победа во Примера

Gol.mk - 05.12.2021

Екипата на Леванте продолжува со серијата без победа. Шеснаесет натпревари тимот не знае за триумф оваа сезона, а последен клуб против кој не се триумфира е Осасуна (0-0). Гостинот во Валенсија пристигна во очајна серија и се гледаше добра шанса за ...

Леванте никако да победи: Барди и другарите ремизираа со Осасуна

Sport 1 - 05.12.2021

Очајот на екипата на Енис Барди продолжи во Ла Лига, откако Леванте ниту по 16 одиграни натпревари нема победа во шпанскиот шампионат, а вечерва запиша уште едно реми, и тоа против Осасуна (0-0).

Леванте и натаму без победа, Барди играше последните 23 минути

Екипа - 05.12.2021

Леванте на Барди и натаму ја чека првата победа во Ла Лига. И вечерва против Осасуна не успеаја да дојдат до триумф на домашен терен. И покрај тоа што имаа повеќе од играта, имаа повеќе шанси, сепак, не успеаја да крунисаат со гол и со победа.

Леванте никако да победи, Барди играше во второто полувреме

SportMedia - 05.12.2021

Екипата на Леванте и по 16. кола се уште нема триумф во шпанската Ла Лига. И покрај тренерската смена, тимот си тера по старо. Денеска не ја победи ни Осасуна. Па Леванте е закован на дното на табелата со 8 бодови од 8 нерешени натпревари.

ЈУБИЛЕЈ: Димитриевски по 100-ти пат го чуваше голот на Рајо

Екипа - 05.12.2021

На натпреварот со Еспањол денеска, Столе Димитриевски имаше јубилеј. Тој по 100-ти пат го чуваше голот на Рајо Валјекано во официјални натпревари. Јубилејот го прослави со „чиста мрежа“, па и со победа на крајот минимална од 1-0.

ФОТО: Барди не е подготвен за цел меч, остана на клупата на Леванте

Дриблинг - 05.12.2021

Македонскиот репрезетативец, Енис Барди нема да биде меѓу стартерите на Левента за денешниот натпревар против Осасуона во 16 коло од Ла лига. Кампања доби предност пред Барди кој на последните три натпревари за Леванте одигра само еден натпревар во ...

Димитриевски фантастичен, Рајо победи без удар кон голот

Екипа - 05.12.2021

Столе Димитриевски се врати на голот на Рајо Валјекано, откако не отпатува на натпревар од Купот, во кој неговиот тим се намачи, за на крај преку пенали да го совлада петолигашот. Македонскиот голман имаше две фантастични интервенции на натпреварот ...

ВИДЕО: Мируваше мрежата на Димитриевски, Рајо Ваљекано подобар и од Еспањол

Слободен Печат - 05.12.2021

Рајо Ваљекано продолжува со добрите игри оваа сезона во шпанската „Ла Лига“, денеска во 16. коло дома триумфираше над Еспањол со 1:0. Кај домаќините целиот натпревар го одигра македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски.

Чудо е Столе во Ла Лига, им забрани на екипите од Барселона да му ја затресат мрежата

Спортманија - 05.12.2021

Столе Димитриевски по петти пат сезонава не прими гол во меч од Ла Лига, а двете гостувања на екипи од Барселона минаа во неуспешни обиди да му ја затресат мрежата. Денеска репрезентативецот на Македонија ја одбрани својата мрежа во победата на Рајо ...

Столе одново несовладан, Рајо Ваљекано со триумф над Еспањол!

SportMedia - 05.12.2021

И одново Столе Димитриевски покажува дека е во супер форма. Тој денеска во меч од 16.коло во Ла Лига, ја зачува мрежата на својот Рајо Ваљекано, уште еднаш оваа сезона, а неговиот тим го победи Еспањол со 1:0, и тоа благодарение на Кабрера во ...

Димитриевски со „чиста мрежа“, Рајо со автогол до нова победа

Sport 1 - 05.12.2021

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски и Рајо Валјекано ја продолжија сезоната од бајките за „пчеличките“ после денешната минимална победа со 1-0 против Еспањол во Мадрид за осми триумф и шестото место во Ла Лига, само два бода од ...

ВИДЕО: Димитриевски ја сочува мрежата, Рајо минимално го надигра Еспањол

Gol.mk - 05.12.2021

Рајо Ваљекано ја зголеми предноста во однос на Барселона и се зацврсти на шестата позиција со денешното слаје над Еспањол (1-0) во рамките од 16. коло од Примера. Македонскиот репрезентативен голман уште еднаш ја сочува својата мрежа и ја потврди ...

Димитриевски го сочува голот на Рајо, Барди и Леванте никако да победат

МКД - 05.12.2021

Рајо Ваљекано со 1-0 го победи Еспањол и ја продолжи одличната форма на домашен терен, Леванте и Елче одиграа без голови 0-0. Столе Димитриевски го одбрани голот на Рајо Ваљекано кој оствари уште еден триумф на домашен терен, овојпат го победи ...