TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што бара Шилегов во Загреб? (ФОТО)

Република - 13.01.2018

Македонија денеска ќе го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Хрватска, а противник ќе ни биде репрезентацијата на Словенија. Македонија, Словенија и Црна Гора имаат и заедничка цел организација на Европското првенство за жени во 2022.

Жестоки реакции на твитер по изгласувањето на законот за јазици

Република - 11.01.2018

Собранието денеска го изгласа Законот за јазици, со кој Македонија стана двојазична… Твитер заедницата со жешки критики: Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright).