TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пријавете ако ве нападне куче - Град Скопје ќе ви исплати од 60.000-180.000 денари

Press24 - 24.03.2019

Секојдневно полициските билтени се полнат со вести за скопјани и скопјанки нападнати од кучиња скитници, но ваков проблем нема само во Скопје, туку и во сите градови низ Македонија. Последниот случај е завчера на Плоштадот Македонија.

Скопјанец каснат од куче пред „Бисер“

А1 On - 24.03.2019

Вчера 8 часот во Полициската станица Аеродром 50-годишниот Р.М. од Скопје пријавил дека на претходниот ден околу 21 часот на булеварот „Јане Сандански“ пред Трговскиот центар Бисер бил каснат од куче скитник во пределот на десната ...

Кучиња скитници каснале дваајца скопјани

24Инфо - 23.03.2019

На 22.03.2019 година во 23,20 часот во Полициската станица Центар З.Г.(30) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 17,20 часот на улицата “Пролет“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

Ако ве нападне улично куче отштетата е од 60.000 до 180.000 денари

Курир - 24.03.2019

Секојдневно полициските билтени се полнат со вести за скопјани и скопјанки нападнати од кучиња скитници, но ваков проблем нема само во Скопје, туку и во сите градови низ Македонија. Последниот случај е завчера на Плоштадот Македонија.

Скопјанец каснат од куче кај „Бисер“

Курир - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 08:00 часот во Полициската станица Аеродром Р.М.(50) од Скопје пријавил дека на 22.03.2019 година околу 21:15 часот на булеварот „Јане Сандански“ пред Трговскиот центар Бисер бил каснат од куче скитник во пределот на десната ...

Двајца скопјани каснати од куче

Скопје1 - 23.03.2019

На 22.03.2019 година во 23,20 часот во Полициската станица Центар З.Г.(30) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 17,20 часот на улицата “Пролет“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

Ако ве нападне куче скитник отштетата е од 60.000 до 180.000 денари

МКД - 24.03.2019

Секојдневно полициските билтени се полнат со вести за скопјани и скопјанки нападнати од кучиња скитници, но ваков проблем нема само во Скопје, туку и во сите градови низ Македонија. Последниот случај е завчера на Плоштадот Македонија.

Куче искаса скопјанец кај Трговскиот Бисер

Press24 - 24.03.2019

Уште еден случај со каснат скопјанец од куче скитник. Во 08:00 часот во Полициската станица Аеродром, 50-годишниот Р.М. од Скопје пријавил дека на 22.03. околу 21:15 часот на булеварот „Јане Сандански“ пред Трговскиот центар Бисер бил каснат од куче ...

Скопјанец го нападнало куче среде Плоштад

Press24 - 23.03.2019

Во 16,00 часот во Полициската станица Центар, 81-годишниот В.В. од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот на Плоштад Македонија, возејќи се на велосипед бил каснат од куче-скитник во пределот на левата нога.

Жена и дедо од Скопје каснати од кучиња скитници

Курир - 23.03.2019

На 22.03.2019 година во 23:20 часот во Полициската станица Центар З.Г.(30) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 17:20 часот на улицата “Пролет“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

Куче каснало скопјанка во центарот на градот

Република - 23.03.2019

На 22.03.2019 година во 23,20 часот во Полициската станица Центар З.Г.(30) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 17,20 часот на улицата „Пролет“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

Двајца каснати за лева нога во Центар

Република - 23.03.2019

Доцна синоќа 30-годишна скопјанка пријавила во полициската станица „Беко“ дека околу 17.20 часот на улицата “Пролет“ била касната од куче-скитник во пределот на левата нога. Претходно, во истата станица и 81-годишниот В.В.