TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како да ја носите марамата во коса? Тренд кој оваа лето е неизбежен (ФОТО)

Кумановски м. - 12.06.2019

Модата која „мора“ да ја „практикувате“ оваа лето дефинитивно е марама во косата. Без разлика дали е во прашање пунџа со бандана, плетенка во која е вплетена и марамата, фризурите со додаток марама оваа лето се хит, а во мода е се што ќе ви падне на ...

Совршени летни комбинации за на работа во текот на високите температури!

Среќа.mk - 12.06.2019

Во текот на летните горештини воопшто не е едноставно да изгледате уредно на работното место, а притоа да се чувствувате и пријатно. Сепак, она што дополнително ја комплицира целата ситуација се и правилата кои треба да се почитуваат за облеката на ...

МOДЕН ТРЕНД: Минималистички летни комбинации

Stylist - 12.06.2019

Како модна спротивност на цветните дезени, шарените комбинации и бохо стилот, го среќаваме минималистичкиот моден израз кој се темели на прочистени линии и монохроматска палета. Едноставни маици и блузи, широки ленени панталони и слит-здолништа, ...

ФОТО: Крвта не е вода - сестрата на атрактивната албанска пејачка е „бомба“

Press24 - 12.06.2019

Рита Ора се смета како една од најсекси жените во светот. Но, да бидат секси изгледа е во гените на нејзиното семејство. Тоа најдобро се докажува преку сликите кои ги објави сестрата на светски познатата пејачка Рита Ора, Елена.

Девојка од „милион долари“: Музата на УФЦ ја подигна температурата шетајќи разголена на плажа

Точка - 11.06.2019

Добар дел од машката популација ги прати британските спортови, а кога ќе им се спомене УФЦ, еден од поимите кои сигурно им поминуваат низ глава истиот момент е и провокативната Ариана Селести.

Дончиќ има одмор од соништата - ужива со девојка му на Санторини (ФОТО)

Sport 1 - 11.06.2019

Лука Дончиќ по добрата сезона во НБА-лигата ги воодушеви Американците, а сега реши да замине на одмор со девојката Анамарија Голтс во Санторини. Дончиќ ужива со неговата атрактивна девојка, која со нејзината прекрасна фигура ги мами погледите на ...

Заборавете на летните фустани: Овие пет модели на панталони се хит ова лето

Точка - 11.06.2019

Мислевте дека проѕирните фустани ништо не може да ги замени? Тогаш сериозно сте се излажале. Иако многумина од нас, во летните месеци панталоните ги ставаат на највисоката полица во гардероберот, за тоа нема никаква причина.

Тренд за оваа сезона: Кајли Џенер ги покажа бикините кои ќе ги гледаме најчесто ова лето!

Среќа.mk - 11.06.2019

Кајли Џенер овој викенд го прослави 22. роденден на својата најдобра пријателка, Анастасија Караниколау. За тој повод со остатокот од друштвото уживаа во огромниот базен, а Кајли како највлијателна модна трендсетерка, имаше можност да ни го открие ...

Поминал 2 години фотографирајќи ги видовите на животни на кои им се заканува изумирање!

Среќа.mk - 11.06.2019

Поголемиот дел од луѓето не се свесни за загрозените видови на кои им се заканува изумирање во блиска иднина. Британскиот фотограф Тим Флеч потрошил 2 години во близината на егзотичните живеалишта на животните за да ги фотографира овие ретки видови ...

Кристално чиста вода, бел песок и сонце: Ова се најубавите плажи во светот! (ФОТО)

Среќа.mk - 11.06.2019

Рајот на земјата постои, а овие плажи се доказ за тоа. Уживајте гледајќи ги најубавите плажи во светот и барем на секунда побегнете од секојдневието. Баиа до Санчо, Бразил View this post on Instagram A post shared by Henrique Zirpoli (@heinz_) on ...

Овие трендсетерки ќе ве инспирираат да носите украси за коса

Попара - 10.06.2019

Ако мислевте дека vintage аксесоарите се само уште едни во низата на краткотрајни трендови, сте се измамиле. Всушност, се чини дека украсите за коса се еден од најголемите летни трендови. Неодоливите vintahe шноли и шнолите со натписи, сѐ уште се ...

Kylie Jenner одлучи Stormy да стане ѕвезда, иако има само 16 месеци

Попара - 10.06.2019

Славната ријалити ѕвезда Kylie Jenner неодамна беше прогласена за најмладата милијардерка во светот. Таа пред 16 месеци ја доби својата ќерка Stormi со еден од највлијателните рапери на денешницата, Travis Scott, a како што изгледа, на бранот на ...

Beyonce е совршен пример како да носите веж боја од глава до пети

Попара - 10.06.2019

Беж е бојата за која ова лето сите зборуваат. Лесните материјали и бронзениот тен се идеални за пудра нијанса која ги нагласува нашите најдоби атрубути, а тоа најдобро го знае Кралицата на облините, Бијонсе.