TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Политано: Неуспехот со Наполи боли повеќе од „отказот“ од репрезентацијата

Дерби - 22.07.2021

Матео Политано за краток временски период доживеа два удари и тоа на клупски, а потоа и на репрезентативен план. Имено прво со Наполи не успеа да се пласира во Лигата на шампионите и тоа откако се посрамоти на домашен терен против Верона со што им ...

Елмас конечно блесна во очите на тренерот: Но сега има една друга разлика во корист на Македонецот

Спортклуб - 22.07.2021

Очигледно дека Лучијано Спалети гледа сосема различно кон Елиф Елмас од она како го гледаше Џенаро Гатузо претходно. Откако Наполи пред неколку дена ги почна подготовките за новата сезона, Спалети во Елмас препознава мултифункционален играч и на ...

Дефинирана цената на Инсиње

Вечер Прес - 22.07.2021

Контроверзниот сопственик на италијанскиот калчолигаш Наполи, Аурелио де Лаурентис, сериозно ја разгледува и опцијата да стави крај на соработката со капитенот, Лоренцо Инсиње. Репрезентативецот на Италија има договор со „азурите“ до 2022 година и ...

Спалети воодушевен од Елмас: Во тимот имам феномен

Слободен Печат - 22.07.2021

Екипата на Наполи во следната сезона ќе биде предводена од Лучано Спалети кој доаѓа на местото на Џенаро Гатузо, а новиот тренер на стартот од подготовките не крие дека е импресиониран од македонскиот репрезентативец Елиф Елмас.

Спалети за Елмас: Може да го ставите каде сакате, тој е важен играч

SportMedia - 22.07.2021

Личијано Спалети, тренерот на Наполи, ги кажа своите први импресии од Елиф Елмас. За него кажа дека е феномен, дека може да игра на секоја позиција во средниот ред, и дека е важен играч за тимот.

Спалети за Елмас: Неверојатен е, има огромен капацитет и може да игра каде ќе посакате

Дриблинг - 22.07.2021

Тренерот на Наполи, Лучано Спалети, е импресиониран од Елиф Елмас, македонскиот репрезентативец постигна гол на последната контролка на екипата, тренерот е задоволен. Спалети имаше ден за средба со новинарите, говореше на разни теми, и за разни ...

Спалети за Елмас: Имаме феномен во тимот, не може секој да ги разбере неговите карактеристики!

Екипа - 22.07.2021

Новиот тренер на Наполи, Лучијано Спалети, не го крие своето воодушевуање од македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Уште на стартот од преземањето на тимот, поранешниот тренер на Рома, Зенит и Интер признава дека во тимот има феномен кој не може ...

Спалети за Елмас: Имаме феномен во екипата!

СуперСпорт - 22.07.2021

Тренерот на Наполи, Лучано Спалети е воодушевен од квалитетите на македонскиот фудбалер Елиф Елмас и призна пред навивачите дека има феномен во екипата. Спалети доби прашања од навивачите кои реши да им ги одговори, а едно од нив беше за Елмас и ...

Политано: Повеќе ме болеше Наполи отколку тоа што не бев повикан да играм за Италија на ЕП

24Фудбал - 22.07.2021

Фудбалерот на Наполи, Матео Политано вели дека повеќе бил разочаран што неговиот тим не успеал да избори место во ЛШ, отколку што не бил повикан да игра за Италија на Европското првенство.

Спалети воодушевен од Македонецот: Елмас е фудбалски феномен

Дерби - 22.07.2021

Лучијано Спалети започна да го подготвува Наполи за новите предизвици, а очекува сериозна помош и од нашиот репрезентативец Елиф Елмас. Вчера, новиот тренер на Наполи учествувал на настан заедно со Зјелински и Политано и на истиот одговарал на ...

Спалети: Елмас е феномен, не може секој да ги разбере неговите карактеристики

Gol.mk - 22.07.2021

Новиот тренер на Наполи , Лучијано Спалети , кој на клупата го наследи Џенаро Гатузо, со победата ја започна својата ера во наполитанскиот клуб. Тимот од под Везув со убедливи 12-0 славеше над нискологашот Баса Ауниа, а серијата голови на ...

Спалети за Елмас: Тој е феномен, може да игра каде и да го ставите!

Спортски - 22.07.2021

Лучијано Спалети ја започна својата тренерска епизода во Наполи, а според неговите зборови импресиониран е од Елмас. Спалети имаше отворен ден со навивачите и одговораше на нивните прашања.

Спалети за Елмас: Имам(е) феномен, нешто исклучително!

Sport 1 - 22.07.2021

Лучано Спалети, поранешниот тренер на Рома, Зенит и Интер ја започна ерата на клупата на Наполи, па уште на почеток се импресионира од македонскиот дијамант Елиф Елмас и на навивачите на наполитанците во отворениот ден со нив и призна дека пред себе ...

Спалети: Елмас е нешто исклучително, тој е феномен

24Фудбал - 22.07.2021

Новиот тренер на Наполи, Лучијано Спалети е импресиониран од Елиф Елмас, има само пофални зборови за нашиот фудбалер и знае каде ќе го игра во престојната сезона. Наполи оваа сезона ја почнува ерата под водство на Лучијано Спалети, ако се суди ...

Спалети за Елмас: Тој е феномен, може да игра каде и да го ставите!

Курир - 22.07.2021

Лучијано Спалети ја започна својата тренерска епизода во Наполи, а според неговите зборови импресиониран е од Елмас. Спалети имаше отворен ден со навивачите и одговораше на нивните прашања.

Спалети: Елмас е нешто исклучително, тој е феномен

МКД - 22.07.2021

Новиот тренер на Наполи, Лучијано Спалети е импресиониран од Елиф Елмас, има само пофални зборови за нашиот фудбалер и знае каде ќе го игра во престојната сезона. Наполи оваа сезона ја почнува ерата под водство на Лучијано Спалети, ако се суди ...

Политано: Неуспехот со Наполи боли повеќе од „отказот“ од репрезентацијата

Курир - 22.07.2021

Матео Политано за краток временски период доживеа два удари и тоа на клупски, а потоа и на репрезентативен план. Имено прво со Наполи не успеа да се пласира во Лигата на шампионите и тоа откако се посрамоти на домашен терен против Верона со што им ...

Елмас добива важна улога во тимот на Лучијано Спалети

Екипа - 21.07.2021

Доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи носи убави вести за македонскиот репрезентативец, Елјиф Елмас. Италијанските медиуми пренесуваат дека „дијамантот“ е миленик на искусниот италијански тренер и затоа ќе добие важна улога во тимот во ...

Елмас добива важна улога во тимот на Лучијано Спалети

Курир - 21.07.2021

Доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи носи убави вести за македонскиот репрезентативец, Елјиф Елмас. Италијанските медиуми пренесуваат дека „дијамантот“ е миленик на искусниот италијански тренер и затоа ќе добие важна улога во тимот во ...

Елмас добива важна улога во тимот на Лучијано Спалети

Нетпрес - 21.07.2021

Доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи носи убави вести за македонскиот репрезентативец, Елјиф Елмас. Италијанските медиуми пренесуваат дека „дијамантот“ е миленик на искусниот италијански тренер и затоа ќе добие важна улога во тимот во ...

Италијанците предвидуваат: Елмас ќе добие важна улога од Спалети

Gol.mk - 21.07.2021

Доаѓањето на Лучијано Спалети на клупата на Наполи донесе убави вести за Ељиф Елмас . Македонскиот фудбалер не беше миленик на Џенаро Гатузо, а сега се надева дека нештата ќе се променат во претстојната сезона.

Смешна понуда за Кулибали

Вечер Прес - 21.07.2021

Италијанскиот калчолигаш Наполи експресно ја отфрли официјалната понуда на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед која беше наменета за сенегалскиот интернационалец Калиду Кулибали. „Црвените ѓаволи“ испратиле официјална понуда вредна 30 мил.

Спалети му ја нашол позицијата на Елмас за новата сезона – класичен плејмејкер

Sport 1 - 21.07.2021

После само еден меч на своето деби како нов тренер на Наполи, Лучано Спалети веројатно ќе ја пронајде вистинската позиција на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, па нашиот дијамант ќе ја добие улогата на класичен плејмејкер, најавува ...