TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Форбс“ ја објави листата со најбогати луѓе за 2020

Факултети - 09.04.2020

Во последниве неколку недели 10 милиони Американци останале без работа. Коронавирусот ја нападна економијата, но еден дел од американскиот живот останал стабилен - неверојатното богатство на извршниот директор на „Амазон“, Џеф Безос.

Форбс: Џеф Безос најбогат, Трамп за еден месец изгубил 1 милијарда долари

Независен - 08.04.2020

САД – Новиот легален жител на Флорида и претседател на САД, Доналд Трамп, за еден месец изгубил 1 милијарда долари, според „Форбс“. Одморалиштата на Трамп во Јужна Флорида, вклучувајќи го и Trump National Doral, главен двигател на приходите за ...

Коронавирусот „удри“ по милијардерите: Листата на „Форбс“ со најбогатите луѓе на светот претрпи големи измени...

Точка - 08.04.2020

Пандемијата на коронавирусот ја измени и листата на милијардери на магазинот „Форбс“, а многумина дури и ги исфрли од листата. Магазинот „Форбс“ го откри 34-то издание на листата со најбогати луѓе на светот, а тоа што веднаш може да се заклучи е ...

Коронавирусот кобна за светските милијардери: Листата на „Форбс“ претрпе драстични измени (ВИДЕО)

Локално - 08.04.2020

Пандемијата на коронавирусот ја измени листата на милијардери на „Форбс“ и многумина се отстранети од неа, но ниту разводот од 40 милијарди американски долари не го спречи основачот и извршниот директор на „Амазон“, Џеф Безос, трета година по ред да ...

Форбс излезе со нова листа на најбогати во светот, Безос неприкосновен

Локално - 08.04.2020

Пандемијата од коронавирусот го смени списокот со милијардери на „Форбс“ и многумина се отстранети од него, но ниту разводот вреден 40 милијарди американски долари не го собори основачот и извршниот директор на „Амазон“, Џеф Безос од првото место ...

Џеф Безос трета година по ред најбогат човек на планетата

Нетпрес - 07.04.2020

Челникот на корпорацијата „Amazon“, Џеф Безос, трета година по ред ја предводи листата на најбогатите меѓу милијардерите, според рангирањето на финансискиот магазин Forbes. Според највоното 34-то годишно рангирања на најбогатите луѓе во светот, ...

„Форбс“ ја објави листата со најбогати луѓе за 2020

Магазин - 09.04.2020

Во последниве неколку недели 10 милиони Американци останале без работа. Коронавирусот ја нападна економијата, но еден дел од американскиот живот останал стабилен – неверојатното богатство на извршниот директор на „Амазон“, Џеф Безос.